Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akkor ki vezesse az országot,...

Akkor ki vezesse az országot, ha nem Orbán Viktor?

Figyelt kérdés

A jobbik annyira szélsőséges... 4évig csak a cigányokat lőnék halomra.. meg naponta összevesznének az EU-val, akiktől sok támogatást kapunk (ne hatapd meg a kezet, ami enni ad neked..), Gyurcsány egy szellemileg labilis hataloméhes ember, aki haudik össze-vissza. Az LMP 2éve nem csinál semmit a parlamentbe, ülnek, és elvannak, a vörösiszap tragédiánál se tettek semmit, a NAGY ZÖLD párt. mondjuk lemehettek volna az összes képviselő, és lapátolhattak volna vörösiszapot, nagy népszerűséget úgrottak volna. az MSZP, hát inkább ne, csak Őket ne..

SZóval Orbán és csapata a legjobb a bandából.

De előbb-utóbb jön egy új-fiatal-lelkes garnitúra. Kell jönni, a nagy számok törvénye szerint. Én arra fogok szavazni aki elsőnek kiáll, és elmondja, hogy:" Emberek, a gazdasági romlásból csak egy kiút van, ami fellendülést hoz majd. A nyugdíjrendszer meszünetetése... Sajnáljuk, de nem lehet annyi pénzből államadásságot törleszteni és országot építeni. És a demográfiai válás, csak rosszabb lesz. A fiatalokat rá kell venni, hogy ne dolgozzanak külföldön (orvosok, mérnökök..), sajnáljuk, de nincs nyugdij..." nálam ennél az ember neve alatt lesz az X.



2012. máj. 13. 12:02
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:

Sok ember mind a mai napig úgy gondolja, hogy a Kádár-rendszer jó volt...soha nem tudtam megérteni, hogy miért gondolják.

Amúgy is, ebben az országban a fejekben van a baj, sok ember jön azzal hogy: milyen mocskos-piszkos város BP, és ezek az emberek ugyanúgy kidobják a csikket a kocsiból. hát...a fejekben kell először a változás.

2012. máj. 13. 19:05
 32/52 anonim ***** válasza:
10%
és akinek például a gyereke pl.: 30-40 éves korában meghal? az kb 60 körül van, ergo már újra semmiképpen nem szülhet, még sincs gyereke, akkor vele mi lesz?
2012. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

jó igen: veszek egy kocsit, 5éves futamidővel (hitel), 4 hónap múlva ellopják, kaszkó nincs rajta... akkor most ne vegyek kocsit? ne gondolkozzál így......


amúgy én biztos nem érem meg a nyugdíjas éveimet, és nem is akarom.

és tényleg tessék szépen meghalni 65évesen, megfogunk, hosszú-hosszú évek alatt csöndben fogadja el mindenki, hogy vége lesz, és a halál utáni állapot, az jobb mint az élet (ez már vallás, külön sztori, hagyjuk)

2012. máj. 13. 19:13
 34/52 Andizsuzsi ***** válasza:
50%
A te rendszered egyedül ott borul, hogyha megszűnne a nyugdíj, akkor ugye megszűnne a járulék is. Mindjárt nem lenne "az a pénz, amit lehetne más helyre is tenni". Amúgy téged anyád ezért szült, hogy legyen, aki eltartja, ha megöregszik? Mert én egészen más szempontok szerint vállaltam gyereket.
2012. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Hát...azt hiszem a te fejedben is vannak kisebb problémák..., innentől kezdve gondolom mindenki mástól is megvonnád a különböző segélyeket, támogatásokat...
2012. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

Na a nyugdíjakkal azért van probléma mert valamilyen okból kifolyólag üres volt a rendszerváltáskor.Na vajon hova tűnt? Hát gondolom sose tudjuk meg de az addig befizetett nyugdíjjárulék mind elveszett pedig az emberek megdolgoztak érte.


"A nyugdíj nem kéne automatikusan járnia. Vagy legyen úgy, hogy ahány gyermeket felneveltél, iskoláztattál, segítettél a diplomához."


Nem jár automatikusan, az is számít hogy hol,mennyit és mikor dolgoztál,a felnevet gyerekek számát nem számítják ha jól tudom de ez nem hülyeség.


A nyugdíj jár az embereknek,természetesen nem azt kapod vissza amit befizettél mert azt az állam vagy később a magánnyugdíj biztosítók forgatták,befektették amiből nekik hasznuk lett illetve fizették a mostani nyugdíjakat.Abban igazad van hogy a gyerekszám esés miatt ez a rendszer fel fog borulni, de az hogy megszünteted a nyugdíjt az nem old meg semmit.

2012. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:

Ez a rendszer fenntarthatatlan, sztem ezt mindenki belátja. Nem feltétlen az én ötletem a megoldás, sőt biztos nem; de a nyugdíjrendszer be fog bukni. Úgy érzem ebben a témába ez itt ennyi volt, már kb mindenki megutált, köszönöm a komoly hozzászólásokat, valószínű nem fogják elolvasni, de legalább láttam az ellenérveket.

A napokban más témával jövök majd elő, talán holnap. Előre is annyit: a felsőoktatásról lesz szó, már várom a válaszokat :D

2012. máj. 13. 21:04
 38/52 anonim ***** válasza:

Kérdező

És mi lenne a nagyiddal,ha mondjuk mindegyikőtök elpatkol egy autó szerencsétlenségben??Ott halna éhen a kisszobában 90 évesen,mert eltörölték a nyugdíjrendszert??Hogy lehet valakinek ilyen agyament ötlete?Szívtál valamit barátom?

2012. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:
mindegyikünk? az asszongya hogy: 3gyerek+7unoka=10ember....+3gyereke házastársa az 13ember... ha mind elpatkolnánk, akkor Ő lenne az örökös, az asszongya, hogy: 2családi házat+2 lakást+ 5autót örökölne, ez hozzávetőlegesen 100milliós vagyon. nem lenne szegény... kérdés megválaszolva?
2012. máj. 13. 22:13
 40/52 A kérdező kommentje:
bocsi, rosszul válaszoltam: NEM HALNA ÉHEN!!!!!!
2012. máj. 13. 22:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!