Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akkor ki vezesse az országot,...

Akkor ki vezesse az országot, ha nem Orbán Viktor?

Figyelt kérdés

A jobbik annyira szélsőséges... 4évig csak a cigányokat lőnék halomra.. meg naponta összevesznének az EU-val, akiktől sok támogatást kapunk (ne hatapd meg a kezet, ami enni ad neked..), Gyurcsány egy szellemileg labilis hataloméhes ember, aki haudik össze-vissza. Az LMP 2éve nem csinál semmit a parlamentbe, ülnek, és elvannak, a vörösiszap tragédiánál se tettek semmit, a NAGY ZÖLD párt. mondjuk lemehettek volna az összes képviselő, és lapátolhattak volna vörösiszapot, nagy népszerűséget úgrottak volna. az MSZP, hát inkább ne, csak Őket ne..

SZóval Orbán és csapata a legjobb a bandából.

De előbb-utóbb jön egy új-fiatal-lelkes garnitúra. Kell jönni, a nagy számok törvénye szerint. Én arra fogok szavazni aki elsőnek kiáll, és elmondja, hogy:" Emberek, a gazdasági romlásból csak egy kiút van, ami fellendülést hoz majd. A nyugdíjrendszer meszünetetése... Sajnáljuk, de nem lehet annyi pénzből államadásságot törleszteni és országot építeni. És a demográfiai válás, csak rosszabb lesz. A fiatalokat rá kell venni, hogy ne dolgozzanak külföldön (orvosok, mérnökök..), sajnáljuk, de nincs nyugdij..." nálam ennél az ember neve alatt lesz az X.



2012. máj. 13. 12:02
1 2 3 4 5 6
 41/52 A kérdező kommentje:
asszem Te szívtál valamit... :D de vicces volt a kérdés, nem gondoltam komolyan, értékeltem :) :) jófejember lehetsz, sok okos kérdéssel :D
2012. máj. 13. 22:16
 42/52 anonim ***** válasza:

Nincs mindenkinek olyan népes családja mint neked, ezt ne felejtsd el.

Hogy tartsa el egy család az öregjeit, ha maguk is sakkoznak, hogy ne menjenek hó végén mínuszba? Esetleg erre is vegyenek fel hitelt vagy mi?

2012. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
a magyar ember szeret szenvedni, hogy neki milyen szar, éhenhal, meg ilyeneket. És irigy, a másik miért keres annyit, miért van olyan nagy autója, hogy képzeli ezt, dögöljön meg a férgese!!! 2008-ban, amikor a Lehmann brothers bank bedőlt az USA-ban kidurrant az úgynevezett "hitel lufi", akkor kezdődött a válság, a sváci frank akkor lett 220 Ft kb. A magyar emberek többsége lemondott sok minden luxusáról, de pl: a cigiről nem. " A napi egy doboz cigimről nem mondok le", sokan ezt mondták. Arról, hogy az ember mennyit keres, arról 99%ban Ő maga tehet...nem a kormány. egy értességivel rendelkező mondjuk 20éves kisfiú elmegy a tecsóba pakolni, soha nem lesz annyi pénze, hogy vegyen egy pl Q7-est. És akkor most ki a hülye? a kormány, a válság? nem. miért nem tanult tovább? 5érettségi, egy egyetemre biztos tud járni úgy, hogy nem feltétlen kell mellette dolgoznia. Szoctám+ösztöndíj már felér egy fizetéssel a MÁV-nál. Számomra nem indok, hogyha valaki azt mondja: "hiszen, én is éhen halok ebből a pénzből...." nem tetszett volna lustálkodni fiatalon.. O.V. is faluról érkezett, és 19évesen a jogi kar egyik legjobbja volt, azért mert tanult, küzdött... Ebben az országban már évek óta a dolgozó emberekkel b@szn@k ki nem dolgozók javára. ha nem dolgozol semmit? hát hajjál éhen b@aszod!!!! persze vannak, akik nem tudnak, értem, de a legnagyobb hányada nem is akar.
2012. máj. 13. 22:44
 44/52 anonim ***** válasza:

Ember Te nagyon el vagy tájolva:

Lehetsz Te egy rendkívül tehetséges mérnök is akár, az ország területének nagy részén még úgy is nehezen találsz munkát: tapasztalatból tudom, egy 100.000 feletti városból származom, ahol amikor édesapám két diplomával és két nyelvvizsgával (informatikus, 20 éves munkatapasztalattal) munkát keresett, akkor közel egy éve után talált csak, ennél kisebb városokban csak rosszabb a helyzet.

Persze...költözzön mindenki Budapestre...

Egyébként meg akkor szerinted senki ne menjen buszsofőrnek, takarítónőnek, ápolónőnek, vízvezetékszerelőnek, utcaseprőnek stb., mert azokból mint tudjuk nem igazán lehet jól megélni, hanem ezek az emberek is tanuljanak tovább...akkor meglesem mennyire örülnél amikor a kórházban közölné veled az orvos, hogy akkor most menjen ki, szedje ki az injekcióját a szekrényből, adja be magának, majd takarítsa a kórtermet...

Szóval be kell látni: egy társadalomban nem lehet mindenki diplomás és nem lakhat mindenki az ország valamely frekventált területén, sőt nem lehet mindenkinek nagy családja sem. Ha Te ezekkel mind rendelkezel légy boldog és örülj neki, de jobb ha belátod, hogy nem rendelkezhet mindenki ezekkel.

2012. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
36%

Egyetemet végeztem, mérnöki diplomám van és nem tudok elhelyezkedni, mert nincs munka. Az mondjuk a felsőoktatás hibája, hogy gyakorlatom sincs, csak a kötelező 2 hónap, ami valljuk be molyfing. Gyakornoki programokba meg most csak hallgatói jogviszonnyal divat alkalmazni, de az meg már nincs.

Munkát keresek, tök mindegy milyet, mert akár a Tescoba is elmennék polcot pakolni, csak közmunkára ne kelljen mennem azokkal az ordenáré cigányasszonyokkal levelet gereblyézni, nem ezért dolgoztam a diplomámért. A mai fiatalok többsége NEM nem akar dolgozni, hanem egyszerűen nincs lehetősége. Vidéken alig van meló, ha meg akad, akkor legyél vérprofi, legyen gyakorlatod, de hogyan, ha nincs lehetőség a fejlődésre?


Amúgy meg a kialakult helyzetért nem csak az Orbánék, hanem az elmúlt 23 év össze kormánya felelős, sőt ugyanazok ülnek ott, mint a rendszerváltás előtt. Mindegyik csak elbaxni tudta a pénzt, maguknak írni a 700-900 ezeres havi fizut, emellett meg cégekből is volt bevételük, felőlük az átlag ember éhen is dögölhet.

A pályakezdőknek pl semmiféle támogatás nem jár, egy helyben toporognak hónapokig, évekig, aztán meg fent csodálkoznak, hogy nincs gyerekvállalási kedv. Mire? Ha még magukat sem tudják miből etetni, ruházni?

2012. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 CMD ***** válasza:

Én egyetértek a kérdezővel azt illetően, hogy sokan csak néznek ki a fejükből, jár a pofájuk, de hogy valamit is tennének érte, az már ki van zárva.


Elsőéves vagyok egyetemen, nyaranta Londonban, telente Bécsben dolgozom. Nem írom le mennyit kerestem így, de ennyi pénze 21 évesen csak olyan embernek van, akinek millerek a szülei. Kiállás, éberség és tudás, ennyi a titka az egésznek. Semmi különleges képesség. A holtidőben pedig kéthetente elmegyek diákmunkára, oda is csak azért, hogy lespanoljak pár emberrel, nem igazán a pénz miatt.


Szóval teljesen egyetértek a kérdezővel, a nyugdíjas dolgot kivéve. Meghagynám, de nagyon komolyan átalakítanám, ahogy a segély-, és rokkantnyugdíj-rendszert is.

2012. máj. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Kérdező

Jól tippeltem.Valószínüleg a nagyképűséged mellett még elmebeteg is vagy,ahogy olvasom a hozzászólásaidat.Látom rászálltál a nyuggerokra,csak egyet azért elfelejtettél.Ezek az emberek építették fel ezt a lerombolt országot.Tették ezt a két kezük munkájával,mert akkor még nem igazán voltak csoda herkentyűk,meg emelő daruk.Ezek a felesleges emberek,akiknek most ha rajtad múlna egy forintjuk sem lenne,építették az utakat,hidakat,házakat,parkokat,múzeumokat,iskolákat,tereket,utcákat,és a többi.Ezeket a teljesen természetes dolgokat te, és a kedves családod gondolom használja azóta is.A politikusokra hajts barátom ilyen gőzerővel, ne a szerencsétlen nyugdíjasokkal szórakozzál.Tudod vannak emberek akik tisztelik az időseket,de igaz is, egy ilyen szarjankónak mint te, hiába írom le a tisztelet szót, azt sem tudod mi az.

2012. máj. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Vona Gábor!
2012. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
Vagy egy normális baloldal, vagy egy közgazdász ,esetleg egy NORMÁLIS ÚJ PÁRT a politikából meg ki kell zárni az 1990-2012 közt szereplőket!
2012. máj. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
Ide Justin Homár Beiber kell
2012. máj. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!