Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a különbség a király és a...

Mi a különbség a király és a császár között?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 05:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"az embereket nem a ráaggatott rangjáért kell tisztelni és megbecsülni honorálni, hanem a tisztességes kétkezi munkájáért és becsületességéért."


mami! a kérdés nem a tiszteletről szólt! Hanem arról, mi a különbség a két vezető között. Ugyanis nem hívhatunk minden vezetőt úgy, hogy a "főnök". Mellesleg senki sem állította, hogy ezek mind becsületes emberek. Sőt...

2012. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18  Miki válasza:
100%

Császár: A legmagasabb főnemesi rang, alatta a király, főlötte Isten áll.Ma Japán császára az egyetlen császár.A császár vétójoggal rendelkezett, ő volt a vallás legfőbb vezetője, övé volt a végrehajtó hatalom, és ő volt a hadsereg parancsnoka.


Király: Egy állam olyan egyszemélyi vezetője, akinek egy személyben van törvényhozó, bírói és végrehajtó hatalma, azaz uralkodik, és aki ezeket a jogokat szuverén módon gyakorolja, azaz más uralkodónak ezen jogok gyakorlását tekintve nincs alárendelve. Lehet bizonyos függésben más uralkodótól, például adózhat, vagy katonai szolgálattal tartozhat.


Nemesi rangok:


Császár

Király

Főherceg

Nagyherceg

Herceg

Őrgróf

Gróf

Várgróf

Báró


[link]

2012. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11/12 Igen tudom hogy nem a tiszteletről szólt a kérdés- bocsi nem tehetek róla a hányinger fog el ennél a rangok témánál -- egyébként egyik ágról grófok voltak az őseim soha nem érdekelt.
2012. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
ua,mint a cár, és a fejedelem között :)
2012. aug. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Az embereket teljesen másképp ítélem meg, soha nem érdekelt kisfia-borja, hiányzik belőlem az ilyen fajta tisztelet. Magának az Úristennek is megmondtam egyszer jól a magamét.


Tisztelet csak a becsületes embereket illeti meg lehet paraszt vagy épp segédmunkás a lényeg Ember legyen a szó teljes értelmében.


Történelmet mindig csak bemagoltam annak idején, hogy ne rontsa le az eredményeimet - egyébként utáltam.

2012. aug. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként kérdező, Miki nagyon szépen felsorolta, ezt a dicső" rangsorolást felelésszerűen.
2012. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, mikor tűnnek el végleg a rákosi-kádár korszak agymosottjai...
2017. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

lol 2021 ":D

most én is ebben kutattam a konkrét különbség?

nincs!!!

állam fő az állam fő!

annyi különbség van hogy ezek címek amiket örökölni lehet!

de ahogy mondták király és király közt is van különbség!

aki nem érti;

minden ország teljesen máshogy kezelte az ügyeit!

vegyünk csak a nemesi címeket!

marquis / márki / őrgróf:

a királyi címek (royal címek) után a legnagyobb azaz amit a nemes birtokolhat! de semmi különbség nincs igazából a sima gróf/count címtől kezdetben azért alakult ki mert az őrgróf védte a határszéleket! de rangban nem volt nagyobb

vagy ép a count és earl cím! britek az earl-t használják náluk nincsen count cím!


emiatt is 2 király közt is van külnbség!

japán pl a mai napig császárság pedig területileg nagyon nem az...

377.975 2km!

olaszország 301ezer!!!


japánoknál azért is volt császár mert nem ismerték a király fogalmát!

persze ismerték de nem olyan fogalomban mint a nyugati világ!

a japánok a császárt úgy hívják hogy tenou

ami igazából azt jelenti hogy az ég királya! maga az ou királyt jelent ez egyrészt egy olyan rang ami azt jelenti hogy japán uralkoója azért nevezheti magát császárnak mert az ég felett is uralkodik nem csak a föld felett!


de mind ez lényegtelen! az a baj sosem volt egységes cím és rang! minden ország maga hozta létre kénye kedve szerint!


lásd

emperor császár

high king magas király

king király

archduke főherceg

grand prince herceg/herceg nincs magyar elválasztó szó

duke vagy prince változó hogy melyik magasabb a lényeg a duke-hoz nem kell királyi vér míg a prince-hez kell

marquess márki (a marquess lényegében olyan mint ha arch vagy grand lenne)

count/earl gróf

viscount lényegében egy kis gróf

baron báró

knight lovag

lord úr


lényeges különbség amik vannak azok a

államfő azaz king emperor vagy archduke/grandprince

a hercegségeket uraló duke-ok vagy őrgrófok

a grófságokat uraló grófok

a báróságok ezt bárók uralták

az hogy mi mekkora megint csak változó

knight lovag


azaz az államfő-é a korona a korona pedig az országot képviseli mint egységet!

viszont vannak földek! a földek lehetnek a nemeseké akik így vazalussá vállnak!

a lovag nem birtokolhat földet de többiek igen!

az is előfordul hogy a király sem birtokol éppen földet! de ettől függetlenül az adót megkapja a vazallusától (marquiss stb)

gyakorlati szempontból a king és emperor közt nincs különbség

2021. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!