Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Te is kaptál ilyet? 'Segítünk!...

Te is kaptál ilyet? 'Segítünk! Ne hagyja el gépjárművét! Ha elfogy az üzemanyaga, üljön át másik gépjárműbe! Belügyminisztérium"

Figyelt kérdés
2013. márc. 15. 16:51
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Amúgy igazán remek ötlet volt az az sms! :) Ezen röhög fél Európa. :D

Olvasgatom a Fészbúkon meg egyéb oldalakon terjedő kommenteket, észrevételeket; olvasom a válasz-sms javaslatokat, olvasgatom a minta alpján írt egyéb sms ötleteket. Közben vinnyogok a röhögéstől.

Ha nem jött volna az a sms, akkor most min röhögnénk? nem röhögnénk semmin, itt ülnénk búsulva. Tehát jó ötlet volt az sms. :D

2013. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:

Szerintem nem röhögnek rajtunk. Úgy tudom ez külföldön bevált dolog, Franciaországban és Belgiumban is küldenek az ottani szolgáltatók szöveges üzenetet az autópályán elakadtaknak. Meg aki ment már Horvátországba, az is kap tájékoztató üzeneteket, még 3-4 nap után is. Ez tényleg ennyire vicces?


Egyáltalán miért rugóztok egy ilyen sms üzeneten ennyit? Ártott valakinek? Nekem a biztosító minden alkalommal küld vihar közeledtekor sms-t, mégsem röhögök rajta.

2013. márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
27%

"Ha nem jött volna az a sms, akkor most min röhögnénk? nem röhögnénk semmin, itt ülnénk búsulva."


Na most már értem! Sajnálom, hogy ez az egyetlen örömöd az életedben. :(

2013. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Esik az eső, csúszósak a utak. Féltelek Drágám! Kérlek nagyon vigyázz magadra és persze az autódra, vezess óvatosan.

A Te Alianz Hungid.

2013. márc. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

43-as! "Na most már értem! Sajnálom, hogy ez az egyetlen örömöd az életedben."

Azt hol olvastad, hogy a válaszadónak ez az EGYETLEN öröme az életben? Én nem látom azt sehol.


- - - -


Amúgy túlzás ugyan, de van benne valami.

Bizonyos országokban és bizonyos biztosítók nálunk is küldenek valami SMS-t. Bár nem ilyet. A legfontosabb különbségek:

1.) Általában használhatót küldenek. Nem olyat, ami az esemény után egy nappal (!) érkezik meg. És nem olyat, amiben végül is nincsen használható instrukció. Olyat szoktak például írni (én is kaptam ilyet), hogy "vihar közeleg, ne induljon útnak." Tehát előre írnak, nem akkor amikor már fölösleges, és azt is megírják, hogy mit csináljak vagy mit ne csináljak.

2.) Cellainfok alapján általában (igaz, nem mindig) azoknak küldik, akiket illet. Nem kapja meg például az, aki Madridban nyaral (valami ilyesmit olvastam pár oldallal korábban).

Tehát az SMS ötlet végül is nem rossz, csak a kivitelezése sikerült rendkívül szánalmasra.


Én például amikor kaptam az SMS-t, akkor azt hittem, hogy valami tévedés, nem is én vagyok a címzett. Ha kint lettem volna a hóban, akkor valószínüleg nem ezen SMS alapján döntöttem volna el, hogy az autómban maradok, s nem indulok el gyalog a hóviharban. Ha elfogyott volna az üzemanyagom, akkor is bekéredszkedtem volna másik autóba, ha nem kapom az SMS-t. Teljesen fölösleges volt az egész.

Az meg, hogy a Belügyminisztérium segített... hm. Akivel én beszéltem, annak mindenki segített (helyi önkéntesek, traktoros parasztok, hipermarketek, benzinkutasok), csak éppen a Belügyminisztérium nem.

2013. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

Na de itt előre jelezték hogy balhé lesz.


Olyan sms kellett volna hogy


"Szar meteorológusaink ezúttal nem tévedtek. De tényleg! Isten bizony!!!"


Az infó már ott volt mindenkinél csak a korábbi tornádóriadós tapasztalatok miatt nem hitték el.

2013. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

A rohadt életbe!

Nálunk a '80-as évek elején teszteltek egy vészjelző rendszert, amely a stereo URH-adó (akkor 1 volt és URH-nak hivták, ma Bartók) pilotjelének fázisváltásával átkapcsolta az autórádiót az un. vészfrekvenciára, ahol folyamatosan hasznos üzeneteket hallhatott a bajbajutott,vagy csak épp egy dugó felé gyanútlanul autózó az ország egész területén. Hasonló rendszer működik a magukra valamit is adó államokban - olyannyira, hogy ez a bizonyos átkapcsoló áramkör már ez időtől gyárilag benne van a nyugati autó rádiókban. Nálunk meg fontoskodnak "riadó-lánccal", "kötelezően beolvasandó vész-üzenettel", "vész-SMS-sel", meg ki tudja, mi az anyjuk kinjával!

De az utasitást senki nem merte kiadni, csak a kitüntetéseket...

Csoda, hogy nemcsak a Nyugat, de az egész világ - sajnos - rajtunk röhög?!

2013. ápr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
Más országokban is ez megy? Vagy ez is hungarikum?
2013. ápr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim válasza:
Ez az egész arra volt jó, hogy felhívják magukra a figyelmet.Ugyanis az egész INTERNET, és a milliónyi felhasználó közül én is ezzel foglalkozom, tehát el is érték céljukat.Csak hasonlításképpen:az osztrákok TANKOT, a magyarok ÉRTELMETLEN SMS-t küldenek. Az SMS-nek annyi értelme van, mint ennek a mondatnak: A struccok nem almával isznak lúdtoll! Sőt, még ennyi értelme sem :(.
2013. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Most akkor szááljak le a 86 os buszrol a florián térnél? :D
2013. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!