Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyek voltak a jelenlegi...

Melyek voltak a jelenlegi Orbán kormány legjobb, és legrosszabb intézkedései?

Figyelt kérdés
Mármint válaszadónként,hogy kinek melyek voltak pozitívak,és negatívak.Meg is indokolhatod,hogy miért gondolod úgy.Jó lenne minél többet összeszedni.A kérdés célja nem a bal,és jobboldal egymásnak uszítása,hanem csak kíváncsi vagyok,hogy hogyan érintettek egyes személyeket a Fidesz döntései.

2014. febr. 15. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Lenyúlták a magánnyugdíjamat, kevesebbet keresek az egykulccsal...
2014. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Rosszak:

-mannyup lenyúlása (ebből vettek Mol részvényt, ami azóta értékét vesztette) Nekem ez a történet 300 ezerbe fájt


-Bankok szétadóztatása, aminek a végén mi ittuk meg a levét, pedig azt mondták nem terhelik át


-Trafik mutyi (2 barátom és családja megélhetését vágták tönkre, az egyik 15 éve a másik 20+ éve trafikos)


-Földmutyi


-Az euró árfolyam folyamatosan ingadozik. Ami az én üzletemnek rossz. Van, mikor egy héten 2x kell árat emelnem.


-Banki kamat leszorítása.


-Áfa növelése


-Jövedéki adó és áfaemelés együtt


-E-út díj


-Pályazati pénzek elmutyizása, 3 pályázatunk bukott meg, pedig 95 pontos lett. Az indokként pedig nincs bankgarancia című választ kaptuk. Teszem hozzá ennek bemutatása nélkül nem is ment volna fel pontozásra.


-Paks bővítésének titkosítása


Jók:


-nem tudok ilyet.


Szavazni nem tudom kire fogok, se mszp, se fidesz se jobbik nem nyerte el a tetszésem.

2014. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Innen lehet szemezgetni: [link]
2014. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
LEGJOBB :Egyik legjobb döntése a kormánynak szerintem a családi adókedvezmény amit most már a kissebb keresetűek is igénybe vehetnek. Ellenben a drasztikus családi pótlék emeléssel amit Gyurcsány ígér. Tudjuk kik járnának jól vele. Így az kap pluszt aki dolgozni is hajlandó. Szabad pálinkafőzés. Szavazókörzetek átrajzolása ,így nem Budapest dönti el ki nyerjen. Legrosszabb: Volt sok rossz döntése is. Ami nekem nem tetszik az a munka törvénykönyve ami munkaadó párti.
2014. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lindmayer ***** válasza:
66%

nem azért írok csupa jót, mert csak azok vannak, hanem mert azokat már írták

-szabad pálinkafőzés(50 literig)

-családi adókedvezmény: hiába mondják páran, hogy ez a gazdagokat segíti, de nem így van, hisz aki tényleg gazdag az nem is dolgozik, de aki meg nem dolgozik az így nem profitál ebből

-segélynek a közmunkához kötése: lehet hogy egyeseknek nem tetszik, de aki dolgozni sem akar az segélyt se kapjon; amikor munkanélküli lettem és mentem a munkaügyre egy 30 év körüli cigány gyerek kiakadt, hogy neki a segélyért dolgoznia kell, és diszkriminációt vélt felfedezni

-multiadók: hisz ha másmilyen formában kellett volna beszedni, akkor kedves TE rosszabbul jártál volna, mert tőled vették volna el, és a bankok is csak durván a felét tudták áthárítani az ügyfelekre, a másikat a nyereségükből kellett lvonni; és az lenne a cél, hogy ezeket minél előbb kivezessük


mégis írok rosszat: a jelenlegi kormány legnagyobb hibája, hogy túl sok mindent akar túl gyorsan véghezvinni, így az egyes projekteknél túl kevés idő volt a megfelelő intézkedések véghezvitele: pl a trafikmutyi: tételezzük fel hogy a jogalkotók a legjobb szándéka szerint jár el, ha több idő lett volna talán megtárgyalhatták volna a pályázatok elbírálását: ha ezt egy független (helyi és párt) bizottságok döntik el, akiknek olyan szempontokat is figyelmbe kell venniük, hogy a pályázó ezelőtt is evvel pályázott, és mondjuk még soha nem bukott le hogy adoot volna kiskorúnak; na szóval ha ilyen dolgokat is figyelmbe vettek volna, akkor talán tényleg kevesebben kritizálták volna

smugy meg a magánnyugdíjpénztárak államosításánál te kérhetted volna, hogy te hadd maradhass a maánnyugdíj-pénztáradnál;

kettes kettes válaszoló: a 300 ezer mennyi idő alatt jött össze? és mennyi reálhozamot kaptál rá? mert az állambácsi csak a befizetett részt vette magához, a rá adott kamatokat meg az ügyfél kapta meg(ha volt)

2014. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az enyémé volt, hanem az öcsémé, az intézkedés után kb. 1 hónappal vesztette életét.

A pénzt joguk lett volna visszaadni, mivel a kedvezményezett én voltam. Így tudtuk volna a brutális hazahozatali költséget, és a temetést finanszírozni( több mint 2 millió volt).

Elég sok embert felhívtunk még minisztériumot. A lényeg az volt k_pjuk be és k_ssoljunk. Majd 6 hónap után feladtuk.

Hogy hány évet, és mennyit tolt bele az öcsém azt nem tudom, de ez volt a kimutatás szerinti összeg.

Nem baj. Ezzel nálunk az egész családnál elvesztette a szavazatot. Unokatestvérek, após, anyós stb. Kb 30 emberét. Remélem neki megérte a 30 ember elvesztése, hogy az a 300 ezer megmaradjon neki.

Akkor nagyon szükségünk lett volna arra a pénzre. Mert padlóra küldte a családot, hogy külföldről kellett hazahozatni az öcsémet.

Persze a Német nagykövet is nagyon rendes volt, aki szintén fideszes, és megpróbált ő is lehúzni rólunk egy milliót.

Ha másért nem, hát ezért elrúgta a fidesz a pöttyöst a többi hab a tortán.

És mivel a fidesz csak úgy tudunk elégtételt venni, ha ellene szavazunk, így családilag mi a maszoposokra szavazunk. Nem azért mert jó, hanem azért, mert így fair.

2014. febr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az oktatási törvények a kötelező önkéntesmunkával(paradoxon és gyerekmunka) satöbbi volt a legrosszabb
2014. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
www.elegedetlenekpartja.hu - Én tuti, hogy rájuk szavazok. A programjukban benne van a lényeg. Nekem ez bejött. A többi régi arcot már látni sem bírom, mind csak megszedte magát,a kisembereket meg szívatták.
2014. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjatok egy jó intézkedést!
2014. febr. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!