Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem szeretik egyesek a...

Miért nem szeretik egyesek a rezsicsökkentő intézkedéseket?

Figyelt kérdés
Például az erről szóló cikkek végén sok olyan fogyasztó szól hozzá, akik nem értenek egyet az olcsóbb rezsivel. Netán ők mazochisták? De hisz a megtakarítást adomány formájában bármikor befizethetik a profitéhes szolgáltató cégeknek.
2014. márc. 20. 11:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

""Nekem mondjuk 10 percig tartott, míg előszedtem az utóbbi négy év számláit. És ennek alapján az eredmény: az egyes tételek eltérő mértékben változtak ugyan, de zömében 2010 után jelentős emelések voltak.""


Nekem is megvannak az elmúlt évek számlái (még 2003-as is van) 2002 és 2008 között főleg a gáz és a távhő ára emelkedett drasztikusan háromszorosára. A villany kevésbé majdnem kétszeresére. A 2010 utáni rezsiár befagyasztásnak köszönhetően a szolgáltatók csak az infláció mértékével emelhettek.

2014. márc. 23. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

""Miért nem szeretik egyesek a rezsicsökkentő intézkedéseket?""


Aki a baloldal "híve" annak teljesen mindegy mennyivel csökkenek az árak úgyis azt fúja hogy az milyen "rossz"


Minden ép ésszel és számolni tudó ember el tudja dönteni, hogy a számlái milyen mértékben változtak.

Sokan csak a számlák végeredményét nézik a fogyasztást nem. A szomszédban lakó néni aki magához vette a testvérét tavaly decemberben ő sem érti meg, nem mindegy

, hogy eddig csak egy szobában fűtött gázzal de mostmár a testvére szobáját is kell így a gáz számla emelkedett.

2014. márc. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
21. Hozzászóló számolgatásairól beszéltem, háromszorosára felemelik, aztán még az inflációval (de ezt úgy kell nézni, ahogy montam, hogy az alappvető dolgok ára a z infláció három, négyszeresére emelkedett) és ebből kapunk pár forint engedményt, vagyis csökkentést. Érdekes, hogy most már hogy elmaradt a Fityisz főnök beszédei, mindent rosszat csak a MSZP kap, Ő a rossz a csúnya, de a kormány semmit semcsinált, nem panamázott, minden jövedelmét bevallotta hmmmmmmm???
2014. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Annyit azért nem árt tisztázni, hogy a csökkentés 2010-hrez mérendő, ez a jelentése. Ebből nem következik se az, hogy előtte hatalmas árzuhanás lett volna, se az, hogy hatalmas áremelkedés. Ha ezt akarjuk vizsgálni, akkor mondjuk 2006 és 2010 különbségét kell összehasonlítani a 2014 és 2010 különbségével. Lehet erről is beszélni, csak a Fidesz nem erről beszél, hanem a saját csökkentéséről. Az a cáfolat pedig nem az, hogy a korábbiakban nem lettek volna emelések. A cáfolat az, hogy 2010-hez viszonyítva nincs rezsicsökkentés. Csak az van visszaigazítva, amit a Fidesz emelt fel előtte.

De tisztában vagyok azzal, hogy itt nem a tények, hanem az ige számít. Akkor pedig ne tegyünk úgy mintha vitatkoznánk, hanem mondjuk azt, erős a mi hitünk. És ennyi elég is.

2014. márc. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem mindíg a jelenről kell beszélni, hanem a jövőtől kell FÉLNI. Az a baj, hogy olyan adósságba veri magát a jelen vezetés (FITYISZ) hogy azt biztos normális módon nem tudjuk se kitermelni, se visszafizetni lásd: Atomerőmű, lásd most kiváltott Dollár kötvény és még a mostani hitelek. Igy se nekünk nem lesz támogatásunk (Nyugdíj) se a gyerekeinknek nem lesz segítségük (tandíj, egészségügy).
2014. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!