Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A szavazótollal mi a helyzet...

A szavazótollal mi a helyzet a 2014-es országgyűlési választáson?

Figyelt kérdés

Azt már mind tudjuk, hogy 2014. április 6-án mi lesz: népünk többsége megválasztja azt a pártot, amelyiknek a jelöltje 2014 és 2018 között Magyarország miniszterelnöke lesz... Ám de mostanában hallottam valami újat a szavazásról, mégpedig a TOLLal kapcsolatban... Íme a LÉNYEG:


Pár napja magyarázták el nekem a szüleim, hogy hogy s mint van a szavazás menete (tudom, hogy idén először másmilyen lesz mint eddig volt, így ezt nem kell ide leírnotok), és a végén említették azt is, hogy csak azzal a tollal írhatok alá és X-elhetek, amit oda kiraktak nekem.

Pár napja (de már egy-két nappal a szüleimmel folytatott beszélgetés után) olvastam valamit arról, hogy a 2006-os választásokon is csalt az MSZP a tollal, ami miatt úgy lett több az MSZP-s szavazat, illetve kevesebb a bármilyen másik pártra leadott voks, hogy az a toll, ami ki volt rakva és amivel a legtöbb szavazó aláírt, 12 órával a toll használata után a tinta véglegesen eltűnt a papírról, az a papír üres lett, az MSZP pedig ezt követően beikszelte a kedves választópolgár "üres" szavazólapján az MSZP-t... eme infó után azt említette még az oldal, amin ezt láttam, hogy erre számtalan példa volt külföldön is... végül pedig arra figyelmeztette az oldal a magyar olvasókat, hogy az ilyesmik elkerülése érdekében mindenki csak a saját tollával szavazzon...


Szóval akkor most mi van? Az eddig leírtakat összegezve, az egyik oldalról azt látom, hogy a szavazásra külön kikészített tollal kellene X-elnem, míg a másik oldal szerint a sajátommal... (és mivel 2012-ben töltöttem be a 18-at, így ez lesz az első szavazásom, szavazási tapasztalatom így még nem is lehet, ezért tényleg nem tudhatom, hogy mi a megoldás itt)

Ha az előre odakészített tollat használom, eshetek-e a fent leírtaknak áldozatul, vagy idén tisztességes ezen téren az eljárás? Ha pedig a sajátomat használnám akkor is, ha azt mondják, hogy csak az ottanival lehet, akkor meg észrevennék-e később, hogy egy másik toll fogott azon a lapon?


Köszönöm előre is a válaszokat, kedves Választótársaim :)



2014. ápr. 4. 12:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már az ilyen baromságokat, erről kémikust kéne kérdezni egyébként is, hogy lehet-e ilyen tintát+papírt gyártani, hogy csak a tinta tűnjön el egy idő után.


Amúgy le kell szarni el kell menni szavazni és cső mondjuk úgyis a Fidesz lesz, de hát mit lehet tenni. Mondjuk én is viszek tollat de csak mert lyólóschweg

2014. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A 10-es választ is köszönöm...
2014. ápr. 5. 23:18
 13/18 TCA válasza:
51%
Hát igen, most mi is ezen lamentálunk... saját tollal szavaztam, majd utánam a feleségemnek azt mondták, csak az ottanival lehet. Elvileg a törvény nem szabályozza, de persze a szavazatszámlálók kezében a hatalom, ha úgy értelmezik, érvényteleníthetik, ezt nem fogod úgyse soha megtudni. Azon múlik leginkább, hogy tisztességes emberek ülnek-e a bizottságban, ill. egyensúly van-e párthovatartozás tekintetében. Sajnos sok helyen úgy tűnik, hogy nincsenek egyensúlyban (meg lehet nézni, kik delegáltak a legtöbbet), ez meg eleve jó esély a csalásra. Ezért igazából mindegy, hogy mivel írtál alá...
2014. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez könnyen kideríthető, elég egy papírfecnit vinni, amit az ottani tollal összefirkálunk.
2014. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Használhatod a saját tolladat. A választási törvény a bizottság tagjaira ír elő kötelező hivatalos toll használatot. A szavazónak tollat kell használnia, mindegy milyet. Ceruzát nem használhat (használhat, de érvénytelen így a szavazata).


2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról


"172. § (1) A szavazatszámláló bizottság tagjai a szavazóhelyiségben csak a hivatalosan elhelyezett tollat használhatják."


[link]

2014. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Basszus!Hamarabb is kiírhattad volna.Sajnos én azzal írtam, amit adtak.Én úgy gondoltam, ez csak a flanc kedvéért van.Ugyebár a szavazáshoz külön toll is dukál.Nem jó egy mezei akármilyen toll...Végül is, pont ilyen apróságra ne jutna pénz?

De egyébként olyan tollal ikszelsz, a milyennel akarsz.Úgysem látják, mivel írsz a szavazófülkében.

2014. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"hogy lehet-e ilyen tintát+papírt gyártani, hogy csak a tinta tűnjön el egy idő után. "


Roxfortból hozattak varázstintát.

2014. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Kipróbáltam a kedvetekért, egy cetlire ráfirkáltam a fülkés tollal (fura, lila tinta volt benne), de tegnap dél óta semennyit sem halványult.
2014. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!