Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, ti miért szeretite...

Fideszesek, ti miért szeretitek a fideszt meg a politikáját?

Figyelt kérdés
Baromira érdekel. Egy pártfüggetlen

2014. nov. 19. 19:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
#9 és kérdező: a nagyszüleim azért vettek fel devizahitelt, mert csak azt kaptak, nem volt választásuk. 6 év fizetés után majdnem 2x annyi tartozásuk van mint amikor felvették. De ez az ő hibájuk, és a több százezer emberé, nem a bankoké ugye? Senki sem várja el a bankoktól hogy kifizessék a devizahiteleket, csak annyit várnak el, hogy a jogtalanul elvett pénzt (ami már a legdurvább uzsorakamatot is felülmúlja) adják vissza. Egyébként meg ki emelte hirtelen majdnem a duplájára a CHF árfolyamot, ha nem a bankok? Ne dőljetek már be ilyen szövegeknek hogy a piac alakítja az árfolyamot... A fidesz 250 Ft-on, az eddigi legmagasabb árfolyamon forintosít amivel csak a bankok járnak jól, senki más.
2014. nov. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

#9-es

fú elég nagy káosz van a fejedben :\

1) elég nagy baj lenne, ha 4 éve nem lenne infláció..

2) te is tisztában vagy ezek szerint azzal, hogy a fizetések nem emelkedtek már hosszú évek óta, mivel VAN infláció (közel 6%-os évente) így csökken a fizetés vásárló értéke évről évre

3) a deviza hitelesekkel kapcsolatban a választási ígéretüket nem tartották be, attól hogy kötelezően forintosítják a deviza hiteleket amikor csúcson van mesterségesen az összes deviza árfolyama, a hitelt felvevőknek nem lesz jobb.. és kihangsúlyozom, ezt kötelezővé tették

4) az országot az Orbán kormány 2. évében értékelték le, és most visszakaptuk ugyan azt az értékelést, ami ezelőtt volt.. mindez azért volt, mert a befektetőknek Mo. nem számított jó helynek, mert kiszámíthatatlan volt, hogy mit hogyan csinálnak, hétről hétre változott a gazdaság politika, senki nem szeret kiszámíthatatlan dologba fektetni, ezért kerültünk "bóvli" kategoriába.. de mostanra már egyre átláthatóbb, hgoy a kormánynak milyen tervei vannak az országgal, így újra kiszámítható.. ez még nem azt jelenti, hogy mi jobban élünk, vagy Mo jobb hely lett, a befektetőket baromira nem érdekli, hogy Mo-n milyen élet körülmények vannak, csak az, hogy meg tudják e "jósolni", hogy a következő 1-2 évben gyarapodni fog e néhány szektor vagy csődbe menni..

2014. nov. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

najó, de minek vettek fel hitelt?

azt a párszáz (párezer?) embert akit valóban a szükség vezérelt a hitelfelvételre -és ezt igazolni is tudja- kifizetném, a többi marhát meg nem, aki meg azért vette fel, hogy legyen egy nagyobb kecója, mert ugye 2 gyerekkel már nem módi panelban lakni, hanem ki kell költözni az agglomerációba egy baromi nagy értéktelen hodályba....


ugye ahogy megjött a hitel lehetőség rögtön átértékelődtek a viszonyok és hirtelen egy áruházi feltöltőnek már ciki lett panelben lakni. meg egy nyugdíjas ha megszorult a családja, nem az üresen álló telkét adta el, hanem rögtön hitelhez fordult. és még sorolhatnám.


ennyi erővel azokat is kártalaníthatnák akik részvénybe tették a befektetéseiket aztán elúszott mind. őket is a bank verte át, mert nincs ott hatalmas betűkkel hogy NE!!! persze mindig lehet tudni h a bank az lop csal.


nagy kockázatot ne vállalj ha jót akarsz, és hitelt ne vegyél fel, ezt mindenki tudja akinek egy valamirevaló felmenője a fejébe verte.

2014. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
18%

12 te egy alternatív Gyurcsány univerzumban élsz?


[link]

2014. nov. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
a havi 0.1-0.5%-os fogyasztói ár csökkenés valóban leveri az évi 6%-os inflációt igazad van.. :D
2014. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
de volt választásuk, nekem kétféle hitelt ajánlottak: magasabb törlesztésű Ft hitelt és kedvezőbb devizahitelt, amihez a hölgy hozzátette: olcsóbb, de ott az árfolyamkockázat. Azt is mondta, hogy ő a devuzahitelt ajánlja, mert most kedvezőbb, de ha beüt egy krach nagyobbat bukhatok! Szóval nem ezt választottam. Valóban nagyobb volt a devuzahitel marketingje, de nem mond azt, hogy nem választhattál Ft alapút, mert én is megtehettem!!! Ha nekem felajánlottam, nem gondolom, hogy másoknak csak egy opciót ajánlottak! Most is bent voltam a bankban, minden lehetőséget felvázoltak, ahogy akkor tették!
2014. nov. 19. 21:27
 17/32 anonim ***** válasza:
De, hidd el, valakinek csak devizát adtak. Valószínűleg a hitel összegétől függ.
2014. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Szóval ne haragudj, de nem vagyok együttérző a devizahitelesekkel .... És ezzel nem vagyok egyedül.... Felvette a hitelt, vállalta a kockázatot, fizessen!

A befektetési alapok ugyanígy működnek ezeregy éve... Magasabb nyereség várható, de nagyobb a kockázat. Ez sem működik másképp.

2014. nov. 19. 21:31
 19/32 anonim ***** válasza:
Mer a fidesz jó és virákzik az ország.
2014. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Nem kell együttérezni a devizahitelesekkel... én sem vagyok együttérző mindenkivel aki nálam rosszabb helyzetben van, de azt azért mindenki beláthatná, hogy kölcsönadni valamennyi pénzt és 2x-3x annyit visszakövetelni még a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető tisztességesnek. Ha a hiteleket 180 Ft-on forintosítanák már azzal is hatalmasat nyernének a bankok mivel 140 Ft körül volt az árfolyam a hitelek felvételekor. De ők nem érik be ennyivel, pedig éppen hogy a bankok tudnának a legtöbbet nélkülözni, nem kell aggódniuk hogy csődbe mennek...
2014. nov. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!