Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a problémája a liberalizmus...

Mi a problémája a liberalizmussal Magyarországon olyan sok embernek?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert esetleg egy olyan párt képviseli az eszmét, ami ellenfele az általuk támogatott pártnak, még nem kéne magát az eszmét rossznak megbélyegezni. Mi a probléma azzal, amit John Locke és a többi liberális filozófus leírt? Talán bele lehet kötni, de azt állítani, hogy az eszme sátáni kicsit túlzás szerintem.
2015. ápr. 24. 22:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Általában az ezt követő emberek imádják a kettős mércét.


Állandóan követelik, hogy az állam gyakorlatilag szűnjön meg.

De, ha valami nem tetszik nekik, akkor egyből azzal jönnek, hogy "Hol van ilyenkor az állam,az állam feladata lenne,az államnak kellene megoldani....stb"


A liberális gazdaságpolitika erősen felgyorsítja a monopóliumok kialakulását a piacon.

Mivel állam gyakorlatilag nem létezik, hogy néha beavatkozzon.

2015. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
Hakapeszi, ha téged olvaslak, bősz fasisztázásba ugyan nem kezdek, de nagyon határozottan gondolom, hogy az ilyen gondolkodásmódot képviselőket nagyon távol kell tartani mindentől. Károsabbak, mint egy járvány.
2015. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

"Hakapeszi, ha téged olvaslak, bősz fasisztázásba ugyan nem kezdek, de nagyon határozottan gondolom, hogy az ilyen gondolkodásmódot képviselőket nagyon távol kell tartani mindentől. Károsabbak, mint egy járvány."


Valóban, csak össze kell hasonlítani a kettőnk hozzászólását.


Én kijelentettem, véleményem szerint - a tévedés jogát természetesen fenntartva - a liberálisok hazánkban kettős mércét alkalmaznak. Ennyit és nem többet.


Erre: szerinted az én fajtámat (dolgozó, 39 éves, teljes jogú, büntetlen előéletű magyar állampolgár, családapa) távol kell mindentől tartani, mert károsabb mint egy járvány.


A válasz nagyszerű: köszönöm, láthatjuk, ez a hazai liberalizmus.

2015. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Hakapeszi, borzasztóan ostoba és arrogáns vagy.
2015. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

A gyakorlati liberalizmus, feminizmus, kommunizmus, stb. mind kábé az ellentéte a filozófiai hárfapengetésnek, amiből elindult.

Ha szerinted a liberalizmus az, ahogyan a XIX. században definiálták, akkor ma nincs liberális párt Magyarországon.

2015. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes lenne, ha bősz fasiztázásba kezdene valaki olyan, aki szerint el kéne hallgattatni, tiltani, lehetetleníteni, Dunába lőni mindenkit, akinek az övétől eltérő véleménye van, főleg, ha azt még meg is tudja indokolni.

Pontosan ezt hívják fasizmusnak, és a hazai liberálisokra nagyrészt ez jellemző.

2015. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"szerinted az én fajtámat (dolgozó, 39 éves, teljes jogú, büntetlen előéletű magyar állampolgár, családapa)"


mindkettőnk számára nyilvánvaló, hogy nem a 40 körüli családapákat értette a "fajtád" alatt, mivel nem is tudhatta, hogy közéjük tartozol, sosem értettem mi értelme az ilyen "forgassuk ki vagy értelmezzük félre azt is ami egyértelmű" stílusnak. kinek jó ez?

2015. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

"mindkettőnk számára nyilvánvaló, hogy nem a 40 körüli családapákat értette a "fajtád" alatt"


Akkor kire értette? Kifejtettem egy véleményt, gyakran radikális a véleményem, és? Lehetnék 18 éves is - kb. ugyanígy gondolkodtam már akkor is - vagy 77 éves, mit számít?


Ne érts félre, nem nagyon ütött meg a dolog - már mondtak rám sok mindent - de nagyon jó példa volt a liberalizmus - értsünk azalatt most bármit is - gondolkodására, ezért rugózom rajta, amúgy már el is felejteném.


Más a véleménye: eltakarítani, kirekeszteni, mert fasiszta. Ez a szabadelvű gondolkodás - szerintük. A kommunisták voltak így, mivel eszméjük a leghaladóbb eszme mindenki más csakis reakciós lehet.


Épp ők a kirekesztők.


Nincs félreértelmezés, így gondolkodnak, emlékezz az SzDSz - re, ők honosították meg hazánkban ezt a "vitakultúrát".

2015. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ahogyan már írták, az ideológiák elmélete és gyakorlati megvalósítása különböző.

A gyakorlati megvalósulás a legtöbb esetben tartalmaz bizonyos torzulásokat.


Például a kommunizmus ideológiája is hasonlóan torzult, amikor gyakorlatban is megvalósították.

Valójában nem az a kommunizmus, amit Sztálin, Mao, Rákosi csinált, vagy amit most Kim jong-un csinál.


Ugyanígy a liberalizmus gyakorlati alkalmazása is nagyon torz.

Nem az, ami a 18 vagy 19. században volt.

2015. ápr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Salx Narval ***** válasza:
Azét kedves kérdező, mert nálunk semmi nem az aminek látszik. Az aljasságon és haszonlesésen kívül nem ismerek más politikai alternatívát. Van egy bizonyos kor, ami fölött már nem eszünk meg mindent. Ez nem azt jelenti, hogy minket már nem lehet etetni, hanem azt, hogy nem harapunk az etető kézbe. Természetesen ki lehet állni az igazatokért, de én már ehhez öreg vagyok. Ez már nem az én harcom, nem vagyok Fideszes, nem vagyok MSZP-s, nem vagyok, liberális, sőt azt sem tudom ki nem vagyok még.:D Egyet viszont tudok, ha értelme lesz, névvel vállalok, mindent mind mindig. Nem a liberalizmussal van baj mint eszmével, hanem a képviselőivel, de ezzel más pártok is eldicsekedhetnek kis hazánkban. Hajrá srácok, csináljátok jobban, ha megérdemlitek esküszöm támogatom.
2015. ápr. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!