Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz szimpatizánsok! Ha a...

Fidesz szimpatizánsok! Ha a Fidesz nyer, de nem lesz meg a kétharmad, akkor kivel kezdjen el bratyizni?

Figyelt kérdés

Ha nem lesz meg a kétharmad, akkor nagy valószínűséggel valamelyik ellenzéki párttal (MSzP v. Jobbik) fog összefogni (nem biztos, hogy koalícióra is lép), a másikat meg teljes erőből támadni fogja. Én Jobbik szimpatizáns vagyok (nem jobbikos, mert számomra ez nem a szurkolásról szól), és emlékeim szerint Vona azt mondta, hogy konstruktív ellenzék lesz, DJ urcsány pedig azt, hogy megizzasztják Orbánt. Egy nem régi Fidesz gyűlésen Kövér azt pedzegette, hogy adott esetben akár együtt is működnének a MSzP-vel. Tehát Fidesz szimpatizánsok (és nem szurkolók!!)! Mit tartanátok előnyösebbnek? Ha a Jobbikot támadnák, és az MSzP-vel haverkodnának, vagy fordítva?


(u.i. Szebb jövőt minden magyarnak, akinek jelent valamit az a szó, hogy haza.)


2010. márc. 22. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Bratyizzon csak az mszp-vel. Gyilkos, bűnöző tolvaj banda nem kell a jobbikba. Ami volt attól már megszabadultak, nem kell újabb
2010. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%
Mi értelme volna bárkivel is bratyizzon? Kormányzáshoz bőven elég az 50%.
2010. márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
azért anyira nem lételemük a 2/3 nem fognak ezért koalíciót kötni ez szinte biztos
2010. márc. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha nem lesz meg a kétharmad, a kétharmados törvényekhez szavazatokat kell szereznie a Fidesznek más párttól. Ideális világban ez nem pénzért menne, hanem cserébe támogatnának valamit, amit a másik párt szeretne.

A Jobbik legnagyobb vesszőparipája az elszámoltatás és az alkotmány módosítás, tehát ezen kérdésekben inkább Jobbikos szavazatokról lehet szó. Gazdasági kérdésekben MSZP-s szavazatokról is szó lehet. Egyszerübb a helyzet, ha 5 párt jut be a parlamentbe (előzőeken kívül MDF és LMP) mert akkor valódi párbeszéd is kialakulhat egyes ügyekről.

2010. márc. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kétharmad nélkülözhetetlen, ha hatékonyak akarnak maradni, és nem elveszteni a népszerűségüket a következő választásokig. Nem mondom, hogy tuti lesz koalíció, de bratyizás szinte tuti.
2010. márc. 22. 23:19
 6/16 A kérdező kommentje:
A kérdésem viszont az, főleg a Fidesz szimpatizánsokhoz, hogy ha valakivel "összefekszik" a párt, kiábrándító lesz-e? Kivel ne, kivel elfogadható?
2010. márc. 22. 23:20
 7/16 anonim ***** válasza:

"A kétharmad nélkülözhetetlen..."

Na ne tessék mondani!

2010. márc. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
eddíg talán sose volt 2/3 os semelyik párt 20 éve és mégse halt bele senki
2010. márc. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Senkivel nem akar a Fidesz koalícióra lépni, és nem is fog. Ha nem lesz meg az 50%, akkor második forduló jön, ha akkor sem, akkor új választások lesznek kiírva. (Hacsak a Jobbik össze nem fog az MSZP-vel. :S )


Kérdező, kérlek linkeld már be, hogy hol és mikor beszélt Kövér MSZP-vel való együttműködésről, mert én minden nap olvasom a Fidesz sajtóját, de ilyennel még nem találkoztam!

Köszi!

2010. márc. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez esetben én inkább a Jobbiktól várnék szavazatokat a kétharmados törvényekhez - melyekhez szerintem a Jobbik adná is támogatását, pl.: kisebb parlament, kettős állampolgárság megadása, új alkotmány.


De nyilván a Jobbik is kérne valamit cserébe ezért, szerintem például Morvai Krisztina köztársasági elnökké választásának támogatását a Fidesztől.


Ha nem lesz a Fidesznek kétharmada, akkor sajnos ez a 4 év is a háttéralkuk, a pártoknak jó dolgokról és nem a népnek jó dolgokról fog szólni.

2010. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!