Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi történt Budapesten? Az...

Mi történt Budapesten? Az MSZP, és az LMP lefizette a szavazókat? :O

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokációnak szántan, ne tessék annak venni, csak tényleg érdekel, honnan ezek a 30% fölötti mszp-s, meg 10%-s lmp-s választókerületek.

Leginkább hozzáértők, (budapestiek) válaszoljanak.


2010. ápr. 12. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen más gondolkodású emberek élnek ott. Őket nem érintik esetleg az egyes problémák úgy, mint a vidéken élőket, így másképp ítélik meg a dolgokat. Mások a jövedelemviszonyok is, stb... Rengeteg oka lehet ennek, de nem az, hogy lefizettek volna embereket. Szerintem ez egy abszurd feltételezés.
2010. ápr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%
Sok feka volt b.pesten leadni a voksát, érdekes...én még ennyit nem láttam szavazni családostól jöttek. Tuti mszpére szavaztak mind, kis támogatásért cserébe:)
2010. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Budapesten nem vették be annyian sem a narancsos, sem az árpádsávos demagógiát. Meg gondolom emlékeznek még arra, amikor Kövér Laci lepanelprolizta őket, mert szíveskedtek nem a kolesztársaira szavazni, és ismételten megköszönték neki.
2010. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
Budapesten arányaiban több a magasabb végzettségű, jó állással rendelkező ember, az önállóan gondolkozó értelmiségi, aki pl nem akkor jött rá, hogy az MSZP (is) eteti a népet amikor az öszödi beszéd napvilágra került és ugyanígy a Fideszes demagógia mögé is belátunk. Szerintem a probléma ott kezdődik, ha egy néppártnak a választók 66% mandátumú felhatalmazást adnak és elhiszik, hogy soha nem hazudik. Muhhahahha.
2010. ápr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
33%
"Sok feka..." ez elég béna rasszista szöveg. Ha egy kicsit utánanéznél az előző választási adatoknak, látnád, hogy Budapesten mindig jobb eredményt ért el az MSZP és az SZDSZ mint vidéken, nincs min csodálkozni.
2010. ápr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Dávid ***** válasza:
63%

Az MSZP-re senki nem szavazott, egy két 70felettit leszámítva.

Az összes MSZP szavazó+LMP-sek Orbán és a Jobbik ellen szavaztak.

2010. ápr. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 ceri ***** válasza:
81%
Én Pesten éltem évtizedekig, aztán vidékre költöztem, mert csömöröm lett attól a mocsoktól ami ott van. Nem akarok igazságtalan lenni a fővárosiakkal (én még 2 évtized után is annak érzem magam), de az tény, hogy a nagyvárosok mindig is vonzották a zavarosban halászó sokszor bűnöző mentalításu embereket. Ott ugyanis könnyebb, nem egyenes úton járni, mint vidéken, ahol az embereknek nagyobb rálátásuk van egymás életére. Ha e mellé odatesszük, hogy mit képvisel az MSZP, talán meg is magyarázza ezt az eredményt. Remélem ezzel egy becsületes fővárosit sem sértettem meg. Másik ok, hogy az ipari munkásság amely szintén inkább városi mint vidéki létforma, a bal oldalhoz kötődik. Sokan pedig még mindig nem vették észre, hogy az MSZP-nek semmi köze a baloldalhoz, csak bitorolják ezt a jelzőt, sőt visszaélnek vele. Talán nem is véletlen, hogy a tömegbázisuk nagy részét a nosztalgiázó, a valódi folyamatokat átlátni képtelen nyugdíjas réteg alkotja.
2010. ápr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

17:59-nem a panelprolizás tipikus kabátlopási ügy:sokat emlegetjük különböző kontextusban és teljesen elmosódik a tartalma.FiDeSZ nem panelprolizta le az embereket,ez a Kuncze mondása,addig-addig emlegették,hogy ezt mondták,hogy így maradt meg.

[link]

[link]

2010. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azért, mert azok a problémák, amelyeket a a jobbik (kis részben a fidesz) próbál megoldani Budapesten nem nagyon vannak jelen. Itt magasabb az átlagfizetés, de az árak arányaikban nem magasabbak, mint vidéken.A cigányokról nem is ugyanaz az a kép alakult ki. Persze, itt is ellopnak néhány mobilt, de olyan kaliberű bűntények, mint vidéken, még nem is történtek. A mi családunk például gazdagabb lett Gyurcsány alatt(ez nem jelenti, hogy rájuk szavaztam)

Ha megnézed, a főváros mindig liberálisabb volt, lényegében mi tartottuk a baloldalt kormányon egészen idáig. Budapesten 2 helyen is mszp-s jelölt nyert múlt héten :S

2010. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem fizette le, de a nagyvárosok alapjában véve mind baloldaliak, Nyugaton is.

(pl.: Bajorország legerősebb pártja a Keresztényszociális Unió, azonban Münchenben eddig szinte csak a szociáldemokraták voltak "hatalmon".)

2010. júl. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!