Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik párt hátráltatja...

Melyik párt hátráltatja legkevésbé a gyermektelen személyeket?

Figyelt kérdés

Elkezdtek kampányolni a pártok pár napja. Az érdekelne, melyik az a párt, amelyik legkevésbé hátráltatja a gyermeket nem vállaló egyéneket? Az lényegtelen, hogy egyedül álló vagy párban vannak és nincs gyerekük, illetve az sem fontos, hogy biológiailag alkalmatlan, vagy csak instant nem akar.

Az ilyen szingli adó kitalálók ellenire gondolok.



2017. ápr. 10. 17:27
1 2 3 4 5
 1/43 Lazy Lover ***** válasza:
18%
fidesz
2017. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen értelmes párt, ami ezt támogatja.


Még az MSZP is tudta,hogy a családokat támogatni kell,ugyanis ők képzik az állam egységét.

2017. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
84%

Nekem sincs gyerekem, és amikor munkahelyen dolgoztam eléggé felb*szott, hogy tőlem 50 ezerrel többet vontak le, mint munkatársamtól, akinek véletlen volt két gyereke, ráadásul minden nap az orrom alá dörgölte, hogy ő jövőre mennyit kap majd a gyerekek után stb...

Azzal meg ne érveljen senki, hogy ezzel nem a gyermekteleneket szívatják, mert ha ugyanazért a munkáért én kevesebbet kapok, akkor én igenis büntetőadót fizetek. Ami rohadtul igazságtalan, mert azok akik gyereket vállalnak nem garantálják, hogy a gyerekük valaha adót fog fizetni.

2017. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
71%

A fidesz kivételével bármelyikre.


Egy egyedülállónak a lehető legrosszabb választás a fidesz,mert az a gazdag nagycsaládosokat támogatja.


Mindenképpen baloldali pártra szavazz,ők legalább többkulcsos adót vezetnének be!

2017. ápr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
50%

Én nem veszem igazából észre, hogy annyira hátráltatnának.


Egy gyerektelen.


A szingliadó kiagyalója meg egy agyalágyult barom.

2017. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

2-es: senki sem várja el, hogy támogatva legyenek a gyerektele emberek vagy családok. A kérdés csupán annyi, melyik hátráltatja kevésbé?

Ha valakit támogatnak, az nem egyenlő azzal, hogy nem hátráltatják. Példa: támogatja adócsökkentéssel, családi pótlékkal és egyéb szociális juttatással, ami plusz bevételt hoz az illetőknek. De, nem hátráltatja, ha nincs részére plusz adó vagy megemelt levonás csupán azért, mert X-nek nem úgy jött össze az élet.

Szóval, az hogy Y-t támogatják egyéb bevételi forrással vagy bármilyen módon, az nem ugyan az, mint X-et hátráltatják.

2017. ápr. 11. 03:08
 7/43 anonim ***** válasza:

Jó, kérdező; akkor mondd meg egyenesen, hogy mit akarnál, ha "gyermektelen személy" lennél?


És mit értesz az alatt, hogy "instant" nem akar?


Csak azért, hogy tudjunk válaszolni.

2017. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
96%

Én is ilyen pártot keresek, nálam alap, hogy ne korlátozza a reprodukciós önrendelkezési jogokat: pl. művi meddővé tétel legyen ismét elérhető 18 éves kortól, ne akarja szigorítani az abortuszt, támogassa az abortusztabletta magyarországi bevezetését, támogassa az esemény utáni tabletta vény nélküli kiadását, illetve támogassa a különböző fogamzásgátló készítmények olcsóbbá/ingyenessé tételét.

Egyenlő munkáért egyenlő bért - a gyerektelen is (főleg ha egyedülálló!) belepusztul az életbemaradási költségekbe.

Elviekben támogassa a felnőttbarát (=gyerekmentes) hotelek-éttermek létesítését.

Ja, és ne nyomasson orrba-szájba szaporító propagandát.

2017. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ilyen tervezet kb 2 éve (már mint gyermektelenségi adó), de semelyik kormány nem vezetné be mert ezért a fejét vennék.


Szal nem kell aggódni. Jelenleg egyik se hátráltat ilyen szempontból.

Bőven elég az nekem, h elviseljem a piszkálódó egyéneket.

Csak reménykedni tudok h 40 felé már lekopnak erről.

Mer nagyon idegesítő.


Nem h még a kormány is ezt tegye.

2017. ápr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Az instant nem akar alatt azt értem, aki úgy határoz, hogy nem vállal gyereket. Gyerek nélkül képzeli el az egész életét még akkor is, ha fogamzásképes.

A másik variációt szerintem nem kell elmagyaráznom, de félreértés elkerülése végett megteszem: Azok a személyek, akik nem képesek gyereket nemzeni önhibájukon kívül és anyagi okokból nem tudnak részt venni lombik programon vagy fizetős orvosi segítségen. Emiatt élik úgy az életük, hogy nincsen utóduk.

A végeredmény lényegében ugyan az: nem szaporodik tovább a családjuk és öreg korukra is magukra számíthatnak. Az indok teljesen lényegtelen, hiszen mindenki azt mond utólag amit akar, hogy miért nincsen gyereke.

2017. ápr. 12. 19:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!