Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes elkezdeni a politizálást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A világ dolgait látva, és azt hallva hogy a fiatalság aktivizálja magát, gondoltam hogy akkor én is be szeretnék lépni a politika világába. Azt terveztem hogy létrehozok egy mozgalmat. Attól félek hogy majd gúnyt fognak űzni belőlem, holott nem bántottam őket, és szerintem nem is akarok rosszat. Szóval az lenne a kérdésem hogy belevágjak az egészbe? Nincs alapja a félelmeimnek?

16/F



2018. okt. 30. 20:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%
Minél hamarabb, annál jobb. Mi már az általános iskolában is politizáltunk.
2018. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Az iskolát sem az érettségivel kezded, ahogyan a jogosítvány szerzését sem azzal, hogy indulsz a Forma 1-en, így most se a végénél állj neki.

ELŐSZÖR ismerkedj meg a politikával, tanulj politológiát, szociológiát, történelmet, államelméletet. Vizsgáld meg az ország politikai rendszereit és a rendszerváltozást, az azt követő politikai életet. Nézd meg kik voltak a politikában, milyen pártok, elvek, nézetek és történések voltak. Hogy mindezeket az emberek, a választók hogyan fogadták - ahogyan másik oldalról, hogy a pártok, mozgalmak, szövetségek, szervezetek hogyan alakultak ki, milyen kezdeményezésekre.

Majd ha ezeket megismerted és már nagyjából tudod mi VOLT ezelőtt, akkor fogod látni, hogy ami ötleted most van, az életképes-e vagy már sokan, sokszor megpróbálkoztak vele - hiába.

Na ezek után kezdj el gyakorlati tapasztalatokat szerezni a helyi politikai életben - nem egy párt színeiben, hanem pl. egy egyesület vagy az önkormányzat segítésével.

Persze kezdheted a végével nyugodtan, de csak ha nem akarsz vele pár hónapnál többet foglalkozni, mert ismeretek, tudás és gyakorlati tapasztalat hiányában az őszi önkormányzati választásokig sem lesz életben a mozgalmad.

2018. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%
A Takácsra ne hallgass, ő Fideszes, tehát az a célja, hogy minél kevesebb fiatal politizáljon. Attól, hogy nem tudod felsorolni az összes minisztert a gengszterváltásig visszamenőleg, még lehet saját véleményed.
2018. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
3%
Ha van eszed elkerülöd messziről. :D Másra nem jó minthogy ismerőseiddel vérre menő vitákat folytathass.
2018. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

"Ha van eszed elkerülöd messziről. :D Másra nem jó minthogy ismerőseiddel vérre menő vitákat folytathass."


Gratulálok, ez az a mentalitás, ami 8 éve hatalmon tartja a Fideszt.

2018. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
3%
És mégis ki követne egy 16 évest szerinted?
2018. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem egyelőre csak annyit csinálj hogy beszélgess a barátaiddal a politikáról és vesd össze a te álláspontodat az övükével és folyton tartsd melegen a témát azokkal akikkel tudsz erről beszélni és ők is érdekeltek benne. Ami szintén fontos hogy figyeld az aktuális eseményeket,tendenciákat és több forrásból tájékozódj nehogy csak az egyik oldal álláspontja ragadjon magával. Nézz utána milyen események vezettek a mostani politikai helyzet kialakulásához. Vedd figyelembe az elrettentő példákat.

Ha odajutsz hogy egyetemre jársz ott is tudsz tanulni pl:politológiát,jogot stb.


Ami a mozgalmat illeti azon egyelőre korai gondolkodni szerintem mindenesetre vitasd meg a barátaiddal mit szólnak az ötlethez és ha később úgy alakul becsatlakoznának-e. Nem kell nagy dobra verni a dolgot elég ha csak az e szempontból fontos emberekkel beszélsz róla akikben bízol.

Egyébként az álláspontod sokat változhat még. Én se pont ugyanazt vallottam 16 évesen mint most 21 évesen.


Egyébként sok sikert a továbbiakban :)

2018. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
5-ös ne légy naív... ha mást választanak meg akkor azok tömik a zsebüket, ha a szomszéd Béla bácsit választják, akkor az tömi a zsebét.
2018. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szerintetek az emberek fennakadnának azon hogy milyen fiatal vagyok vagy a gondolkodásomat, az érveimet néznék?
2018. okt. 30. 21:33
 10/25 anonim ***** válasza:
70%
9: igen, fennakadnának a korodon és a tudásod/érveid sem lehetnek elegek. Kivéve ha már éjjel nappal politikával foglalkozol legalább 5 éve, elolvastál 50 könyvet, meghallgattál sok embert, beszéltél sok emberrel. Akkor hajrá.
2018. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!