Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hány éves kortól érdemes...

Hány éves kortól érdemes elkezdeni a politizálást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A világ dolgait látva, és azt hallva hogy a fiatalság aktivizálja magát, gondoltam hogy akkor én is be szeretnék lépni a politika világába. Azt terveztem hogy létrehozok egy mozgalmat. Attól félek hogy majd gúnyt fognak űzni belőlem, holott nem bántottam őket, és szerintem nem is akarok rosszat. Szóval az lenne a kérdésem hogy belevágjak az egészbe? Nincs alapja a félelmeimnek?

16/F



2018. okt. 30. 20:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én egyetértek TakácsZs véleményével, függetlenül attól, hogy fideszes, vagy sem, pedig én baloldalinak tartom magam. A Fidesznek amúgy is az az érdeke, hogy minél több kamupárt legyen, amelyik csak elveszi az ellenzéki pártoktól a szavazatokat, de úgysem jut be.


Amid most van: kb. világmegváltó ifjúsági ábrándozásaid. Ez nem rossz, ez mindenkinek volt kisebb-nagyobb mértékben, bár egy szint felett ez beteges.


Az okés, hogy vannak jó ötleteid, az is mindenkinek van. Kérdés, hogy mi a célod? Az, hogy legyen egy pártod, ami először csak mozgalomnak hívja magát, vagy hogy a nézetedet, ötletedet minél nagyobb eséllyel megvalósítsad?


Gondold át, hogy mekkora esélyét látod annak, hogy majd pont a te pártod lesz kormánypárt? Vedd számításba, hogy Magyarországon különösen olyan a politikai kultúra, hogy tök mindegy, hogy milyen nemes a célod, 95%-ban a politikai marketing és az anyagi forrás számít. Mennyiben tudsz újat mondani, ha egyáltalán újat mondasz, mint a többi párt? Biztos, hogy előtted már nem találta ki valaki azt, amit te gondolsz? Tuti, hogy olyan fontos dolog az, ami miatt pártot kell alapítani? Itt a gyk-n például valaki azt latolgatta, hogy pártot alapít, aminek az a programja, hogy már általános iskolától is koedukált wécék öltözők legyenek és máshol is csak az legyen.


Szóval nem lenne-e nagyobb esélyed, ha egy már meglévő párthoz csatlakoznál? Az is lehet, hogy egyik párt sem találta még ki a nagy ötletedet, de ha te előállnál, de talán látnak benne fantáziát. Lehet, hogy nem te lennél a párt vezetője, de a nagy ötletednek máris lenne egy néhány százalékos támogatottsága, amit a párt ad, nyilván sokkal jobban tudnád kommunikálni is.

2018. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Tehát van értelme politizálni, erre biztatlak is, de inkább valamelyik párton belül. Új párt kétlem, hogy eredményt tudna elérni.

Ráadásul te kifejezetten alkalmatlannak tűnsz jelenleg, és nem azért, mert 16 éves vagy, hanem azért mert a gyakorin kérdezed, hogy politizálj, vagy sem. Ráadásul úgy, hogy a nagy nézeteidről nem is mondasz semmit sem. Vagy attól tartasz, hogy kinevetnénk a nagy ötletedet? Tudod, ezt meg kell kockáztatnod sokkal nagyobb nyilvánosság előtt is, ha belevágsz, eleve arra is kell számítanod, már ha nem néznek eleve levegőnek, hogy a pártok is ízekre szedik azokat, szóval kényeskedni se szabad. Ha meg attól tartasz, hogy egy párt lenyúlja a nagy ötletedet, akkor erre azt mondanám, hogy nagyon jó, hiszen sokkal esélyesebbé vált az ötleted megvalósulása.


De az, hogy most olvastál egy hírt, ami sérti az igazságérzetedet, hát lehet, hogy azzal sokan így vannak.


Sokkal nagyobb úgynevezett mozgalmak sem jutottak semmire. Gondolok itt a devizahitel-károsultak példájára: lett ezer mozgalom, mert mindegyik főkolompos akart lenni, mindegyik magát kiáltotta ki a fő mozgalomnak, kitalálták, hogy na majd jól párttá alakulnak, hiszen annyi devizahitel-károsult van. Esetleg valamelyik párttal majd tárgyalnak, de nem akármelyikkel, mert fúj ez, fúj az, és láthatod, hogy milyen nagy eredményt értek el.


Lehet, hogy a te ötleteddel már ezer mozgalom, egyesület foglalkozik. Egyáltalán van valami elképzelésed, hogyan működik egy egyesület, mozgalom, mi a kettő között a különbség stb.?

2018. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Bocsesz, megosztottad:


A mozgalom főbb jellemzői:


-Mind gazdaságilag mind politikailag egy harmadik utat választ

-A hangsúly a magyar nép összefogásán lenne

-Az államnak jobban meg kellene becsülnie minden dolgozóját (igazságosabb bérek stb)

-A korrupt politikusok elszámoltatása

-Legyen végre igazi szabadság a Fidesz elnyomása helyett

-A magyar adópolitika átszervezése, az emberek kiszipolyozása ellen

-A gazdaság felvirágoztatása, az exporton lenne a hangsúly

-Minden dolgozni akaró ember számára munkahelyet kell biztosítani

-Felzárkóztatási programmal a cél Európa utolérése lenne

- A szegények megsegítése, kedvező munkalehetőségek és olcsóbb lakhatás által

-A mozgalom célja a Fidesz leváltása, és a magyar emberek jobb életéért való küzdelem


------------


Hát erre csak azt tudom mondani, hogy kb. minden ellenzéki pártnak ez a célja. A leírtak alapján valójában te is pártot akarsz, nem mozgalmat, de lehet, hogy rosszul gondolom. Viszont minél több ellenzéki párt (mozgalom) jön létre ezzel a céllal, annál kevesebb az esélye annak, hogy ez megvalósuljon. Ajánlom megismerni a Magyar választási szabályokat, körülményeket. Továbbá a meglévő pártokat azok erősségeit, gyengeségeit, valamint a te erősségeidet, gyengeségeidet.


Mire jutottál?


Csak megerősíteni tudom a véleményemet: csatlakozz egy már meglévő párthoz.

2018. nov. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Szerintem jobb minnél hamarabb, szerencsére az osztályomba minden srác vágja a témát.
2018. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Izgalmas egy osztály elhet XD
2018. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!