Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr haver ki tudja nyomozni...

Rendőr haver ki tudja nyomozni sutyiban, hogy kihez tartozik egy telefonszám? Vagy nem ilyen egyszerű.

Figyelt kérdés

Szóval baráti alapon kinyomozza neki. Sajnos remgeteg ilyen van, velem olyan volt már, hogy kiadták a tiltásom ellenére a havernak, hogy én voltam a bejelentő...


A bűnöm az volt, hogy nem mentem el a randira, utána zaklatott... Lakcímemet, teljes nevemet sem tudta, 70 km-re lakunk, csak a számomat. Képe sem volt rólam.


2019. nov. 12. 00:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes ez a hitetlenkedés. A rendőrségen elérhető számítógépes nyilvántartási rendszer bejelentkezéséhez mindenki nickneve a saját személyi száma, ezután gépeli be a meghatározott időközönként kötelezően lecserélendő jelszavát.

Ezzel a belépéssel a rendszer már azonnal naplózta is, hogy X.Y. melyik rendőri szervtől, annak melyik szolgálati egységétől történt a belépés. Ezután a napló minden további lépést naplóz, így azt is, ha valamelyik rendőr valakinek a személyes adataira keresne rá, név, lakcím, gk. rendszám, telefonszám stb. alapján. A naplózási rendszer hibát jelez, ha a személyi adatlekérdezés nem párosul aktaszámhoz, és azt nem az aktatulajdonos kérdezi. Illetéktelen és jogosulatlan lekérdezés következménye rendkívül súlyos.

Vagyis nincs "baráti alapon" történő azonosítás.

2019. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#11 hiába magyarázod. Nézz rá a stílusukra megvannak győződve róla hogy így volt és hiába mondasz bármit nekik lesz igazuk.
2019. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!