Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Budapesten a Gellért hegy/Buda...

Budapesten a Gellért hegy/Budai vár/Belváros hármasban mennyire igazoltatnak ha egyedül sétálsz? Vagy itt se lehet csak elvétve rendőrt látni mint más nagyvárosban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 24. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szinte lehetetlen megmondani.

Lehet kimész sétálni háromszor és mind háromszor intézkedés alá vonnak. Lehet minden nap kimész és egyszer se szólnak hozzád.


Ez szinte a "véletlen" kérdése.

Illik rád egy személy leírás, össze tévesztenek mással, nem messze vagy egy jogsértés helyszínétől vagy akár csak teljesen oktalanul de valamiért gyanúsnak találnak.

Ne törődj vele.

Meg állítanak és ha minden rendben 5 perc az egész. Ha beszélgetni kezdesz velük mint egy értelmes ember akkor még talán tök pozitív tapasztalatod lesz.


Fiatalabb koromban volt mindig is érdekeltek az autók és ugyan így este megállítottak és igazoltatás közbe "lehetne egy kérdésem?" után kérdeztem a szolgálati kocsiról hogy milyen motor van benne. 15 percig meséltek róla azt is elmondták hogy régen kaptak olyan autót ami külön nekik megvolt erősítve a felfüggesztés hogy bírja ha rázós terepen kell veretni. Elmondták személyes véleményük melyik kényelmesebb melyik kinek alkalmasabbb. Szóval egy igazoltatás se kell komor és rettegve átélni. Hidd el nekik is jól esik ha pozitívan és segítőkészen állsz hozzájuk

2020. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Mondjuk boltba úgy is megyek mert két bolt is van ezek közelében ahova szoktam menni. Csak ugye nem ott élek de ugye ez nem tilalom csak korlátozás. :)
2020. ápr. 24. 12:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Hidd el ha nem kezdesz el okoskodni hogy na neked nehogy megmondják már hogy hova mehetsz hanem mint egy normális ember egy normális embernek elmondod hogy hova mész az ég világon semmit nem csinálnak veled.
2020. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazoltathatnak bármikor, bárhol, de ahhoz nincs köze, hogy hová mész.


Pont multhéten jártam Pesten, sok vasutas haverom van és felmentem velük, felértem 19.32-re, 22.28-kor jöttünk vissza, tehát 3 órám volt. Ahol ők pihentek Vasúti pihenőhely, ott akartam velük eltölteni a 3 órát, de én oda nem mehetnék be, mert az ottani főnök csak szolgálatban lévő vasutasokat enged be, ígyhát elütöttem 3 órát majdnem az utcán ott a nyugati pályaudvar körűl.


Így kérdésedre válaszolva, két és félóra-három óra alatt egyetlen egyszer láttam, hogy egy embert igazoltatnak. Még rendőrautót sem nagyon láttam. Ja meg egy cigánygyereket igaztatott két rendőr a nyugatiba. Tehát vagy annyira gyakori mint más városban vagy csak amikor én ott jártam, akkor kevés igazoltatás volt, én nem hinném, hogy minden fűnél fánál igazoltatnak.

2020. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Mivel a Keletibe nem jár most IC a nemzetközi leállás miatt a Nyugatiba megyek en is. Ahogy tapasztaltam az IC rendben van utast alig látni. :)

Most ilyen lightos sétát terveztem csak mert nem akarok tömegközlekedni a városban. Pedig a Budai hegyek szépek ilyenkor.

Maszkom lesz FFP2-es ráadásul. Szóval hétfőtől nem lepne meg ha a maszk nélküliekre figyelnének mert ugye elvileg kötelező is lesz.

2020. ápr. 24. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Jár az intercity a keletibe is.


A Miskolcrol, Lőkösházáról, Szomathely'Sopronból, Pécsről odamennek/onnan indulnak az Intercityk.


A nyugatiba Szeged és Záhony, Nyíregyháza-Debrecen, és Szeged felől érkeznek/indulnak az intercityk. Lehet van néhány nemzetözi ami nem jár, de én azt látom, mennek.


Merre akarsz utazni?

2020. ápr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A Hortobágy helyett lesz a Nyugatis vonat.:) A Keletiből már csak a metró miatt is egyszerűbb bárhova eljutni.

Hat röviden vár gellért hegy onnan pedig a belvároson át majd vissza a Nyugati. Közben egy két bolt és meki. Bár most hogy mondod akár kör IC-vel körbe se lenne hülyeség. :D bár kicsit drágább de amilyen régen jártam arra ennyi beleférhet.

Aztán ha nem büntetnek meg és elmúlik a veszély lehet érdekesebb progamokat tervezni.:)

2020. ápr. 24. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:

A Hortobágy EC valóban szünetel, de ott van a belföldi ic a nyugatiba.

Igen a kör ic sem hülyeség, de hol akarsz a kör ic-re felszállni?


Csak, mert Debrecenből hügyeség, hoszabb idő, drágább, pénzkidobás, viszont lehet, hogy nem, mert nem kell 2x metrózni csak egy jeggyel. De mondjuk a metrójegy olcsóbb meg van átszállójegy. Csak hülyeség lenne Debrecenből kör ic-vel menni, de Nyíregyházáról nem, ugyanis pont annyi a távolság Nyiiregytől Deb-Szolnokon át a nyugati, mint Mismolcon át a keleti, úgyhogy Nyiregyről igazából mindegy. Én Debrdcenbe lakom, de hallottam olyat, hogy Nyiregyházáról sokan úgy mennek Pestre, hogy Miskolcon át a keletibe. Igaz ott kétóránként jár, Szolnokon át a nyugatiba pedig óránként?


Egyébkén utaztál már a Hortobágy ec-vel? Ha igen, emlékszel, hogy két éve piros szlovák kocsikból állt?

2020. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!