Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van értelme feljelentést tenni?

Bambuci2 kérdése:

Van értelme feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Jófogáson kívántam venni egy terméket. Átutaltam 20 000 Ft-ot paypal-on keresztül barátként. Az eladó ígérete ellenére nem jött a csomag, a gyerek eltűnt, telefon kikapcsolva, sms-re, üzenetre nem válaszol. Tudom a valódi nevét, e-mail címét, paypal fiók adatait és közvetlen bankszámlaszámát is, valamint a település nevét, ahol él.


Kérdésem, hogy ha feljelentést teszek, ennek utánajár a hatóság, vagy tojik az ügyre és hagyjam veszni a dolgot, mint tanulópénz?


Okoskodók kíméljenek, tudom, hogy nem kellett volna megbízni benne.



2020. júl. 2. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél feljelentést.

Lehet, hogy nem te vagy az első, akit átvert, de te legyél az utolsó.

2020. júl. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod az adatait és a tartózkodási helyét is, csak csak érdemes volna személyesen meggyőzni arról, jó kis fiú ilyet nem csinál!
2020. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom személyesen meglátogatni hogy ököllel bírjam megértésre, mert csak a település nevét tudom, a címét nem. Banki adatok vannak, megy a feljelentés.
2020. júl. 2. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes feljelentést tenni, mert ezek az elkövetők nem csak egy embert vernek át és lehet már van is folyamatban ügy erről, úgyértem már más ok feljelentették és te plusz jelentenéd, hogy téged is megkárosított.

Ha több embert átvert, akkor az üzletszerűen elkövetett csalás vétség vagy bűntett.

2020. júl. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm támogatásaitokat! Holnap besétálok a helyi rendőrkapitányságra.
2020. júl. 2. 14:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Paypalen nyissál panaszt. Ha eladóval nincs megállapodás, akkor a paypal kifizet és ő majd jól feljelenti helyetted is az eladót, meg polgári perben is perli, ami neki fájdalmasabb lesz, mint ha egy magánember kezdi el.


[link]

2020. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Átutaltam 20 000 Ft-ot paypal-on keresztül barátként"


Én csak ezt nem értem, hogy ha már egyszer PP, akkor miért nem használod ki a védelmet a baráti utalás helyett.

A költséget úgy sem tőled vonják le. Ha meg ragaszkodika baráthoz akkor felajánlod neki max, hogy annyival többet utalsz, hogy a levonás benn legyen, ha méág így is barátot akar, akkor hagyni kell.

2020. júl. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Legközelebb úgy lesz, többet nem vernek át.
2020. júl. 3. 00:54
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem tegyél feljelentést, lehet hogy egy milliós nagyságrendű csalás-sorozatot kapcsolnának le.
2020. júl. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!