Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezt az embert letartóztatták...

Ezt az embert letartóztatták vagy csak őrízetbe vették vajon?

Figyelt kérdés

Múlthét csütörtök este voltam a városikapitányságon feljelentést tenni, azonban volt a nyomozóknak elfoglaltságuk bőven. Előttem egy férfit állítottak elő, kihallgatták és hallottam, hogy a végén olvasták fel neki a jegyzőkönyvet. Ezzel egy időben az élettársát is kihallgatta egy másik nyomozó. Állítólag azért állították elő a férfit, mert verte a nőt. Majd a férfihez jött egy ügyvéd, mármint a gyanusitotthoz.


Majd később a nőt kikísérte a nyomozó és a váróba mondta neki.a nyomozó, hogy "holnap a bíróság megkeresi Önt telefonon", most menjen haza nyugodtan, az embert nem engedjük el".


Ez mit takar, hogy nem engedik el?


Nyilván őrízetbe rakják, de ott csak 72 óráig lehet.


Vagy bíróság elé állítják és a bíró letartóztatja vajon, mert tartani lehet a további erőszakától, hogy szabadlábon maradása esetén folytatná a nőt bántalmazná?



2020. okt. 22. 20:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ideiglenes megelőző távoltartás

Ilyen alapokat nem tudsz levike de ügyvédnek hirdeted magad kommentekben.

Szánalom

2020. okt. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

A rendőrség 72 órára vehet őrizetbe valakit, párhuzamosan szokták kérni az előzetes letartóztatást amit most már csak ,,letartóztatás"nak hívnak, ez oda kerül egy ügyészhez utána egy nyomozási bíróhoz és ha jóvá hadják akkor 1 hónapra őrizetbe kerül... ez az őrizet ítélet előtti őrizet, ezeknek a raboknak általában van külön börtönük... ha letelik az 1 hónap akkor lehet kérni hosszabbítást, 90 napra meg félévre azt hiszem, de én már halottam olyanról is, hogy rálőtt a tag a sógorára, 1 hónapig kvóterben volt, azóta házi őrizetben van.


Viszont ha az a verzió van, hogy az ügyész vagy a bíró elutasítja a letartóztatást akkor a rendőröknek azonnal el kell engedniük, nem tarthatják bent a 72 óra leteltéig sem...

2020. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nahát? Nem mondod???😅 Ezt tudom.


A kérdésben az adott emberre vonatkozóan voltam kíváncsi, hogy hova teszik az uriembert. De az most jó pont volt a rendőrség részéről, hogy nem engedték el.


Mindig elítéltem a verő embereket, legfőképpen aki a feleségét, élettársát, barátnőjét bántalmazta. Azokat is elítélem, akik csak pusztán nagylegénységből verekedéssel oldanak meg valamit. Az erőszakot mindig elítéltem.


Soha de soha nem emeltem senkire kezet, nem is olyan vagyok, ellenben rám már igen, de az megjárta egy kicsit. Viszont csináltam én is hülyeségeket, de az másmilyen bűncselekmény volt. Mostmár jó útra tértem.

2020. okt. 23. 15:47
 4/15 anonim ***** válasza:
“Elítélem az erőszakot” Ezért gyanusitanak teged rablasdal igaz levike?
2020. nov. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Már nem is gyanúsított, hanem vádlott😁 bíróságon van az ügy, december 10.-én tárgyalás
2020. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
No de én nem követtem el amivel megvádolt a kedves főügyész dr.P.T.
2020. nov. 1. 23:08
 7/15 anonim ***** válasza:
levike....
2020. nov. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát egy biztos véletlen senkibol nem lesz vádlott,sőt 4-szer ítéltek el téged jogerősen lopásért,hidd el nekem ha ítéletet hoznak az nem felfugesztett lesz hanem a börtön.
2020. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Levike, ne foglalkozz az itt kommentelőkkel, engem is Szegeden többször is megvádoltak ártatlanul, most is zaklatással vádolnak, teljesen alaptalanul, mindez azèrt van, mert egy befolyásos cigány család tönkre akar tenni, mikor egy garázdaságos ügyemèrt alig kaptam bírságot, akkor Ők maguk akartak igazságot szolgáltatni az Árkádnál, persze mikor lebuktak a csendőrök velük persze nem foglalkoztak...
2020. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Húha, paranoiások gyülekezője van itt? :-DD
2020. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!