Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Minden betörési-rablási ügyet...

Minden betörési-rablási ügyet komolyan kivizsgálnak, vagy csak amit a média is felkap?

Figyelt kérdés

Felénk volt pár eset ahol nem lett tettes, abba is maradt a nyomozás gyanúsított hiányában.

A rendőrség minden ilyen esetet komolyan vesz, vagy csak egy-kettőt, hogy lekenyerezzék vele a médiát hogy mennyire hamar kézre kerítenek egy betörőt, rablót? Előfordulhat, hogy ha sem ujjlenyomatot, sem felvételt a tettesről nem sikerül előkeríteni akkor abba is hagyják a nyomozást? Vagy van annyi bennük, hogy "vért izzadva" próbálják előkeríteni a tettest? Történeteket is szívesen meghallgatok.



2020. nov. 7. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha véletlenül sikerül valakit elkapni, akkor azt azonnal a sikeres nyomozati munka eredményeként tüntetik fel.

Egyébként meg xarnak bele.

2020. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

#1 vagyok:


Ha tettenéréssel elkapnak valakit, akkor alkudozásra is van példa.


Nem kéri a nyomozó az előzetes letartóztatást tehát a delikvens szabadon védekezhet, cserébe elvisz még két-három balhét amit nem ő csinált.


Ezután a főcím: Sorozat-betörőt kapott el a rendőrség. XD

2020. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A rendőrségnél komoly szabályok vannak, és ki van b*szva aki nem csinálja rendesen a dolgát. Tudom, mert a szakmában mozgok.

A médiának is adják le úgy, hogy véget ért a nyomozás, azon a határon túl, ami már nem a sajtóra tartozik. Csak egy kis százalékuk marad megoldatlan.

2020. nov. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Ezt azért jó hallani
2020. nov. 7. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

#2, #3-nak:


Én meg egy többszörös visszaeső vagyok aki bár már 9 éve "lenyugodott", de ettől függetlenül addig 14-szer volt büntetve. Az összes folyamatba került ügyeim számát meg sem tudom becsülni!


Kérdezőnek:


Sajnos én a saját emlékeimből merítkezem! Ne hidd hogy a rendőrök, akár járőrök akár nyomingerek, valamiféle "gáncs nélküli lovagok"!


Nagy részük alja-nép.

2020. nov. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

#5 vagyok:


#3 bosszantására elmesélek egy másik sztorit:


Másodmagammal kirámoltam egy üzletet, a bolt hátuljához összekészítve a cuccot. A zsaruk rajtunk ütöttek, és mivel a szajrét már kivittük a bolt területéről, ezért hívniuk kellett még egy kocsit mert egy csomagtartó kevés volt a cucchoz.


Nem spirázom túl, a lényeg hogy mire a kihallgatáskor elértünk oda hogy felsorolták hogy mit foglaltak le tőlünk, addigra a cuccnak kb a 80%-a hiányzott!

Valamit valamiért. Rábólintottunk, aláírtuk, majd szabadlábon elmentünk.


Ugyanez megtörtént egy nagyon drága biciklivel is.

Igazoltattak éjszaka, és mivel ismertek, bevittek biciklistül.

Reggel a nyomozó felvette a vallomásomat, miszerint a biciklit a járdán, falhoz támasztva találtam lezáratlanul. (XDXDXD)

Ezután megkért hogy menjek ki vele a folyósóra, és fordítsam fejre a bringát hogy le tudja írni az alváz-számot. Amikor kiléptünk, láttam hogy a reakciómat figyeli. A kb félmilliós bringa helyén egy szakadt, kb 5000 forintos MTB állt! Belementem a játékba, és kaptam a végén egy ügyészi megrovást amiért a talált tárgyat meg akartam tartani. XD A végső poén hogy egy év múlva megkaptam a bringát, mert nem jelentkezett a gazdája.

2020. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 nem lenne a sztoriddal semmi bajom, de ez aztán parasztság, hogy a “bosszantásomra”

Látom büszke vagy magadra, és ezt nem is félsz hangoztatni. Legközelebb valami emberi dologra legyél büszke. A sztoriddal meg nem tudok mit kezdeni, nem tudom mit vártál, sajnálom, de nem idegesített fel. Csüccs le

2020. nov. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

Nem akartalak felidegesíteni, csak mindössze az volt a szándékom hogy visszavegyél az arcodból! Attól hogy te azt állítottad hogy a szakmában mozogsz, azt vártad hogy hitelt ad a szavadnak!


Nézz tükörbe!


Én sem tettem semmi mást, mint amit TE!


A személyeskedésed a szégyenérzettel kapcsolatosan pedig hidegen hagy. A gátlásaid nem rám tartoznak. XD

2020. nov. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bizonygatom én senkinek, elég ha én tudom.

A te arcod az, amiből vissza kéne venni, mert egy ilyen előélettel én nem dicsekednék. De hát nem is az én életem, ugyabár..

2020. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%

#8, #9-nek:

Már megint a szégyenérzetre próbálsz alapozni? XD


Azt pedig már leírtam, hogy nem dicsekvés volt a szándékom hanem a szavaim hitelének erősítése.


Ahhoz pedig hogy szégyelljem magam, az kellene hogy érdekeljen mások rólam alkotott véleménye!

2020. nov. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!