Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy netes beszélgetés alapján...

Egy netes beszélgetés alapján kaphatok idézést ?

Figyelt kérdés

Nos van egy közösségi oldalam amin a nevemen kívül nulla információ van megadva, se kép, semmi.

Aztán hát ezen keresztül beszélgettem valakivel valamiről, akit azóta gyanúsítanak a beszélgetésünk témájába szerinti dologgal, akkor engem ezért beidézhetnek mert van beszélgetés a neten a tárgyi témakörben?



2020. dec. 2. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ügyvédként mondom, hogy ne beszélgess senkivel semmi törvénybeütközőt, mert még az elektronikai eszközöket is lefoglalják. Becsengetnek hozzád, mutatják a házkutatási határozatot és visznek mindent.


Töröld a fiókod, csinálj újat és nem beszélgess olyat amit nem szabad.


Ajánlom a 2017.évi xc.törvényt, azaz az új-be-t.

Keresd ki a leplezett eszközöket és olvass róla.


Még be se kell idézni, gyanusítottnak sem kell lenned, megfigyelhetik a beszélgetéseidet önállóan, ügyészi és/vagy bírói engedélyel.

2020. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én meg bűnözőként mondom, hogy ilyen törpe méretű diktatúráknak, mint a miénk, a facebook nem szolgáltat adatot ilyen ügyekben. Saját ügyemben bíróságon is ez igazolódott be.


Abban igaza van a felettem szólónak, hogy lefoglalhatják az elektronikai eszközeidet, és abban is, hogy törvénytelen dolgokról személyesen szokás beszélni, nem telefonon vagy neten.


Én úgy tudom, hogy az sms-ek alapból elmenti a szolgáltató és a cellainformációkat is.

Telefon lehallgatásához bírósági engedély kell, de bevett szokás, technikailag is könnyi.

Skype, youtube, twitter, facebook... stb fiókokat elméletileg fel lehet könnyen törni, még sincs ilyen rendőrségi gyakorlat. Ezen szoláltatók nem adni ki adatokat ilyen ügyekben. Azok, akik azt állítják, hogy a facebook miatt buktak le, azok nyilvánosan posztoltak ki olyan dolgokat, amivel lebuktatták magukat.


Szóval, ha 10 gramm spangliról akarsz beszélni a haveroddal sokkal jobb, ha facebookon teszed, mint telefonon.


Ha mégis bevinnének a kékek - mondjuk a haverod vallomása miatt - ne beszélgess velük, mond meg nekik, hogy ha tudod mivel gyanúsítanak, majd az ügyvédeddel beszélsz aztán teszel vallomást, vagy majd ő odaadja nekik a vallomásod.

2020. dec. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Igazából még csak meg sem valósult az ügylet, gyakorlatilag annyiban maradt hogy nem ad semmit sem. Tehát a beszélgetés tartalma ennyiben maradt.
2020. dec. 4. 18:10
 14/24 A kérdező kommentje:

Viszont akit elvittek annak lehet hogy lementették a közösségi médiás beszélgetéseit a média eszközéről, ahol lehet hogy az említett kudarcba fulladt ügylet tartalma is olvasható.

Viszont még egyszer kihangsúlyozom, a nevemen kívül semmilyen ismertető jel vagy adat alapján nem tudnak beazonosítani.

Az adott illető ha tesz is vallomást akkoris max a nevem tudja a többi csak tipp. De tulajdonképpen is mit tudna mondani.

Egyébként ha azt mondom hogy valaha valahol esetleg valamit adott is el annak aki nem én vagyok akkoris mivan?

2020. dec. 4. 18:19
 15/24 anonim ***** válasza:

"Hagyjuk már ezt az ip címet, az a közösségi oldal nem ad ki kétes alátámasztottságú kérésre, tettenérés nélkül adatokat egy 0 konkrétumot tartalmazó beszélgetésre."


Ó te csak azt hiszed. Nemrég begyűjtöttek pár embert az augusztusi facebookos videóbalhé miatt ( igaz nem Magyarországon), a rendőröknek megvolt az IP cím, telefonszám, imei kód, cellainformáció!!


Ha facebook, messenger vagy whats app volt és bukik a kontaktod és felmerül a gyanú hogy te sem csak sima fogyasztó vagy akkor téged is keresni fognak.

2020. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nyugi nem merül fel a gyanú a terjesztéssel kapcsolatban, ha erre gondolsz. Egyébként ha csak sima fogyasztás a gyanú akkoris kereshetnek? Vagy mivel abból lehet több tucat is akár így ezt az eshetőséget elvethetem? Meg különben is egy sima fogyasztásról lehetne beszélni max.
2020. dec. 4. 19:29
 17/24 A kérdező kommentje:

John McClown

Videóbalhé, arccal, hanggal feltételezem....

Nem Magyaroszágon ...


Kettő kulcsszó

2020. dec. 4. 19:34
 18/24 anonim ***** válasza:

Ez a balhé:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


És ezzel kapcsolatban a megosztókról minden adatott megadott a facebook a rendőrségnek a feljelentésnél.


Nem tudom hogyan mérik a kábítószeres dolgokat, a fogyasztást otthon, mennyire büntetik vagy mennyire figyelik..


Épp a napokban hallottam, hogy megint bukott valami otthoni banda, akik neten terjesztették az anyagot valami chat felületen, több mint 1000 taggal. Egy ilyen esetnél biztosan részletesen átvizsgálják az informatikai eszközöket :)

2020. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Bástya az általad linkelt dolognál a Facebook tárgyi bizonyítékokat szolgáltatott a hatóságnak, a nemtudom milyen videóval gyakorlatilag megvalósult a bűncselekmény így nem volt nehéz eljárni.


A tárgyi esetben meg rendelkezésre áll egy darab beszélgetés amelynek tartalmában konkrétumról nem esik szó, bűncselekmény nem hajtódott végre.

2020. dec. 4. 19:55
 20/24 anonim ***** válasza:

Attól mert virágnyelven írtátok szerinted nem vágják le mi a szitu?

Tehát mégegyszer:

a beszélgetőpartneredet gyanúsítják drogterjesztéssel

tuti hogy átvizsgálják a telefonját, az üzeneteit stb

Ha nincs adásvétel akkor szerintem alapból nem foglalkoznak vele, de ha érdekli őket ( amit nem tartok valószínűnek ) akkor simán kikérik a a beszélgetőpartner adatait - azaz a tiédet - és megkeres(het)nek.


Az egyik oldalon ezt írják:


"A kábítószer birtoklása és fogyasztása is bűncselekmény, de enyhébb elbírálás alá esik, mint a kereskedés. Sőt, meg is úszhatja a büntetést az, aki beismeri, hogy csekély mennyiségű drogot fogyasztott vagy termesztett és igazolja, hogy legalább hat hónapig gyógyító kezelésen vagy felvilágosító foglalkozáson vett részt. Ezt hívja a jog elterelésnek. De két éven belül csak egyszer lehet élni ezzel a lehetőséggel. Korlátlanul enyhíthető a büntetése annak a fogyasztónak is, aki még a vádemelés előtt felfedi a kábítószert terjesztő személy kilétét."


Ha nem fogyasztás közben találnak meg és nincs nálad semmilyen cucc akkor kb semmi gondod nem lehet - szerintem.

2020. dec. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!