Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Facebook IP cím alapján cím...

Facebook IP cím alapján cím házkutatás lehetséges becsületsértésért?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki sérti a becsületemet kamuprofilról akkor a hatóság mfelkutathatja az adott fFacebook profil adatait és az alapján az IP címét? Ha igen, házkutatással, számíógéplefoglalással bizonyítják, hogy az adott ember használta azt a profilt?

2021. febr. 13. 16:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Téged, hogy talált meg a rendőrség?
2021. febr. 14. 09:29
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség sehogy, a Bíróság pedig úgy, hogy a feljelentő adta meg az adataimat...


De a vége az lett, hogy felmentett a Bíróság és a felmerült költségeim megfizetésére kötelezték a feljelentőt, de sajnos nem tudtam behajtani, mert közben lövöldözött Dorozsmán, előzetesbe került.


Feljelentettem Hamis vádért ez miatt, viszont a megyei kapitányság kivédte Őt azzal, hogy attól, hogy felmentettek, még jogosan gondolhatta, hogy én rágalmaztam meg...


Szval sztem gondolkozz el Te még ezen, hogy megéri e...

2021. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Rendben, köszönöm szépen
2021. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Először is ki kellene kérnie a hatóságnak a facebooktól, hogy a kamu profilhoz mikor milyen IP címek tartoztak. Tételezzük fel, hogy a facebook ráér, és kiadja. Aztán a hatóságnak le kellene kérnie a szolgáltatótól, hogy kihez tartozott az adott időpontban az adott IP. Ekkor meglesz a hatóságnak az előfizető neve és címe. Kimennek Kiss Jóskához, aki azt mondja, hogy valóban én vagyok az előfizető, de én nem használtam akkor a netet, lehet, hogy valamelyik családtagom volt, de ha tudnám is hogy ki, rájuk akkor sem vagyok köteles terhelő vallomást tenni. Pont. Az ügy le van zárva, tettes ismeretlen.
2021. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
#15: Milyen kérdésednek? Te most másik fiókkal hozzászólogatsz a saját kérdésedhez? No ez aztán tiszta, becsületes hozzáállás.
2021. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 omba ***** válasza:
88%

Ha figyeled a híreket, miden országban gondot jelent a tech cégek öntörvényú világa. Nemigen foglalkoztják őket az egyes országok jogredjei, ez az IP cím kiadásra is vonatozik. Szóval a magyar rendőrség is csak kérhet és jelenthet a facebooknak.

Pár éve az Intel az FBI-t is lerázta valami terrosista nyomozás ügyében.

De tegyél feljelentést, ha bánt a dolog, mást nem tehetsz.

2021. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
10%
"hogy ifj. Vér István, Piripócs-alsó plébánosa valószínűleg nem lesz annyira fontos ember, hogy érdemi nyomozást folytassanak az ügyében" ez nem attól függ hogy ki mennyire fontos tudod.a törvények mindenkire vonatkoznak.ha meg nem akkor meg nem jogállam és lehet szabadon csinálni a büntetést is nem az államra várva.
2021. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
"Tételezzük fel, hogy a facebook ráér, és kiadja" ez nem ráérés kérdése. rég el vagy tévedve azt gondolod hogy büncselemény esetén az van hogy van e kedve a dologhoz vagy nincs az emberkének.
2021. febr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
De igaza van. A Facebook tényleg átlagban kevesebbszer mint az esetek 50%-ában ad ki bármilyen adatot. Van is erről hivatalos statisztikájuk. És írták is páran itt is, hogy hiába kértek kamuprofilokról adatokat a hatóságok pl zsarolás vagy személyazonosságlopás miatt nem adták ki nekik.
2021. febr. 17. 18:36
 20/26 anonim ***** válasza:
86%

Hozzám ilyenért, egy email, hogy zaklat, jöttek ki házkutatással. Viszonta Facebook nem ad ki ilyen hülyeség miatt semmit. Ez tuti. Maximum jelented és törlik. De szerintem elég, hogy megfenyegeted feljelentéssel. Max. komolyabb ügyben esetleg, de tudod hány millió kamu profil van?


Velem azt csinálták hogy mivel feljelenthet, a nyomozó hatóság kiadott lefoglalást és elvittek mindent. Azzal a jelszóval, hogy visszaállítanak róla mindent. Bevallottam.


Szóval ez a módszerük újabban... Egyébként egy nyamvadt indamail nem tudtak kinyomozni, amiben leírtam, hogy zaklat a férje. Pedig az nem Facebook.

2021. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!