Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nálunk miért nem képesek...

Nálunk miért nem képesek emberi módon viselkedni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy még ha te vagy a sértett fél, akkor is kutyaként beszélnek veled, és sajnos megtehetik. Gyanúsítptt esetében meg már nem is kell mondani (aztán meg közel se biztos, hogy van is alapja).


Miért nem képesek valami IQ-szűrést tartani, és mondjuk a jelenlegi "kuss legyen kisköcsög" stílus helyett megkínálni egy kávéval a tanút, meg udvariasan megkérdezni, hogy mikor tudna befáradni ?

(Én egyszer pl. jártam úgy, hogy semmit nem csináltam, csak tanúként vittek be, és ott közölték, hogy a magam érdekében mondjam mi az alibim, mert addig nem megyek el onnan, amíg le nem ellenőrizték. Persze mindezt borzalmasan bunkó stílusban.

Még szerencse, hogy volt alibim, mert valamit rám húztak volna ... mellesleg nem nekik kellene ezt kideríteni vagy udvariasan megkérdezni? ha tényleg én vagyok a bűnös, akkor még magamra tegyek terhelő vallomást is????)


Most ez csak két példa, ami civilizált országokban működik, de nálunk miért nem képesek intelligens módon eljárni, ha már egyszer emberekkel foglalkoznak, és ha már egyszer jogállamnak hazudjuk magunkat?


2010. aug. 23. 07:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Ha már itt tartunk, a formaságok közé nem tartozik a kávéval kínálni a tanút dolog.

Én soha nem kínáltam meg egy tanút sem.

2010. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
a kávé nem tartozik a formaságok közé...Nem tudom,hogy ezen nevessek vagy sírjak.Túl sok filmet nézel.Nehogy azt hidd,hogy külföldön kávét kapnál.Sőt...lehet őrülnél a magyar eljárásnak...
2010. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha sértett vagy akkor azt szeretnéd, hogy a rendőrség intézménye hatékonyan működjék.

A sértettel egy rendőr sem beszél úgy, mint a kutyával. Ezt a butaságot szerintem ne állítsd.

Van egy olyan mondás, hogy a tanúból van a legjobb gyanúsított! És ez igaz. Csak a médiás esetekből kiindulva lásd: Tánczos Gábor ---- H. Zsófi.

Belülről látom a nyomozás egészét. Teljesen életképes az, ami működik, és ahogyan működik!

Kávé tényleg extrém. Miért nem hozol kólát a nyomozónak? Neked az érdeked a családias hangulat :)


Ez is egy elrugaszkodott példa természetesen.

2010. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
A.C.A.B.
2010. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Még nem találkoztam udvariatlan rendőrrel.Fáradttal igen, rossz kedvűvel igen, de szerintem a kötelmek közt nem szerepel a bájolgás.Szakszerűség, tárgyszerűség igen.

Ha pedig ilyen vicceseket ötletrohamozol, hogy kávé, akkor már konyak és szivar is. Utána lányok legyezővel.Ha lúd, legyen kövér.

2010. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Hát akkor komolyan irigyellek titeket, mert én több ízben is szinte csak kifejezetten bunkó rendőrrel találkoztam.


És ki kell, hogy ábrándítsalak, mert pl Spanyolországban amikor kiraboltak, és a biztosítás miatt is muszáj volt feljelentést tenni, az első dolog volt, hogy megkérdezték, kérek-e egy kávét vagy üdítőt, aztán felvették a feljelentést, szóval NEM sok filmet nézek ... (bár a filmekben történt dolgoknak is meg van az alapja, de tehát NEM!).

2010. aug. 25. 07:47
 17/30 anonim ***** válasza:

Spanyolországban kapsz kávét meg üdítőt, Amerikában meg előbb lőnek aztán kérdeznek, ha rosszul nézel a rendőrre, Svédországban ha nem a törvénynek megfelelően viselkedsz egy nagy rendőrségi Hammerben találod magad és már visznek is, Magyarországon meg nem szokás kávéztatni a tanút, vagy gyanusítottat. Minden országnak megvan a sajátossága, nem kell mindíg külföldre kacsingatni.


De ha már itt tartunk én simán bevezetném, mint Amerikában, ha igazoltat a rendőr kezek a kormányra és nincs kotorászás a táskában, kesztyűtartóban meg röhigcsélés a többi utassal! Na azt hiszem ezzel sem lenne itthon túl népszerű a rendőrség. De mit is várjunk egy olyan néptől akinek semmi nem jó!

Az MSZP kormány idején is bérencek voltunk, most is azok vagyunk, pedig akkor még minden fideszes azt hajtoggatta, hogy na majd a fidesz rendet tesz a rendőrségen!

Köszönjük szépen látjuk a rendettevést, aminek eredménye 3 halott rendőr, és egy csomó erőszakos bcs, amiktől hetek óta hangos a sajtó! És mindehhez vágjunk is jó pofát?????!!!!!

2010. aug. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
hát,ha az emberi viselkedés nálad egy kávén múlik-elég gáz.
2010. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

jó hát senki nem gondolhatta komolyan h a főmaffiózók akarnak rendet tenni ... ugyan már... szóval nem ez a probléma, de úgy alap esetben azért lehetne javítani mopndjuk a rendőrök mentalitásán az átlag állampolgárral szemben


(ez az előbb ő, aztán kérdez az USA-ban, már kicsit elcsépelt, és főleg egyáltalán nem igaz ... másrészt azért gondolj bele, ha nem is lő, de azért ettől a hozzáállástól mi se vagyunk messze annyira)


Mi ez a ne nevetgéljenek egymással az emberek? jaj de jó kis komcsi diktatórikus maradvány ez is, könyörgöm, csak mert a rendőr nézegeti az irataidat, miért kellene mindjárt sírni ? na ez is egy izgi meglátás, de hát nagy dolog a berögződés

2010. aug. 25. 21:08
 20/30 A kérdező kommentje:
Amúgy ma reggel is láttam, hogy Colombo hadnagy pl még sörözött is a gyilkosokkal, és egy jót beszélgettek
2010. aug. 26. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!