Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nálunk miért nem képesek...

Nálunk miért nem képesek emberi módon viselkedni a rendőrök?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy még ha te vagy a sértett fél, akkor is kutyaként beszélnek veled, és sajnos megtehetik. Gyanúsítptt esetében meg már nem is kell mondani (aztán meg közel se biztos, hogy van is alapja).


Miért nem képesek valami IQ-szűrést tartani, és mondjuk a jelenlegi "kuss legyen kisköcsög" stílus helyett megkínálni egy kávéval a tanút, meg udvariasan megkérdezni, hogy mikor tudna befáradni ?

(Én egyszer pl. jártam úgy, hogy semmit nem csináltam, csak tanúként vittek be, és ott közölték, hogy a magam érdekében mondjam mi az alibim, mert addig nem megyek el onnan, amíg le nem ellenőrizték. Persze mindezt borzalmasan bunkó stílusban.

Még szerencse, hogy volt alibim, mert valamit rám húztak volna ... mellesleg nem nekik kellene ezt kideríteni vagy udvariasan megkérdezni? ha tényleg én vagyok a bűnös, akkor még magamra tegyek terhelő vallomást is????)


Most ez csak két példa, ami civilizált országokban működik, de nálunk miért nem képesek intelligens módon eljárni, ha már egyszer emberekkel foglalkoznak, és ha már egyszer jogállamnak hazudjuk magunkat?


2010. aug. 23. 07:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

"jó hát senki nem gondolhatta komolyan h a főmaffiózók akarnak rendet tenni ... ugyan már... szóval nem ez a probléma, de úgy alap esetben azért lehetne javítani mopndjuk a rendőrök mentalitásán az átlag állampolgárral szemben"


Alapesetben az átlag államopolgárnak is lehetne más a hozzáállása egy rendőr munkájához, pl ha megállítok valakit, nem már úgy beszéljen velem, mintha ahaverjával ülne a kocsmában, vagy egyből okosabb legyen nálam!


"(ez az előbb ő, aztán kérdez az USA-ban, már kicsit elcsépelt, és főleg egyáltalán nem igaz ... másrészt azért gondolj bele, ha nem is lő, de azért ettől a hozzáállástól mi se vagyunk messze annyira)"


Lehet elcsépelt, de nem áll olyan messze a valóságtól, ha nem is lő, de a fegyver egyből előkerül ha kotorászol. Sógorom, sógornőm Amerikában él, hidd el a filmekhez hasonló sztorikat tudnék mesélni Neked!


"Mi ez a ne nevetgéljenek egymással az emberek? jaj de jó kis komcsi diktatórikus maradvány ez is, könyörgöm, csak mert a rendőr nézegeti az irataidat, miért kellene mindjárt sírni ? na ez is egy izgi meglátás, de hát nagy dolog a berögződés"


Mivel a komcsi rendszerben még csecsemő, meg kisgyerek voltam, nem hiszem, hogy onnan ragadt rám. Kérdeznék én valamit, ha bemégy egy hivatalos helyre ügyet intézni akkor is a haverjaiddal röhigcsélsz közben? Pl egy okányirodában, vagy bankban, míg az ügyintéző a papírjaidat nézegeti! Szerintem Neked sem tetszene, ha a munkavégzés közben, az aki éppen veled szemben ül/áll röhög, meg másfele dumál míg te elintézel neki bármit!

Nem egy sarki kocsmáról beszélünk könyörgöm!

2010. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

de látod!

pont ezt a mentalitást nem értem!

miért ne lehetne egyákltalán vidáman is ügyet intézni? nekünk magyaroknak sajnos szinte kötelező vagy depisnek lenni vagy finoman szólva túl komformsitának, azaz túlzottan behódolunk annak, aki valamilyen szempontból "felettünk van", és nem pedig partner-viszonyban történik egy akár hivatalos ügyintézés.


Na ez most mindegy, hogy tanár-diák vagy orvos-beteg vagy éppen rendőr-paciens viszony, lényeg, hogy ez bizony egy berögzöttség itt nálunk, hogy valamiért meghunáyszkodunk, és igazából nem értem, miért is kellene mindjárt fapofát vágni és hű de komolynak lenni, csak mert pl a rendőr elkérte a papírokat?? na és ?? Ha már közben elnyom egy viccet, akkor nem tudja megnézegetni?


Az USA pedig tudom, igen, voltam én is ott, az igaz, hogy előkerül a fegyver, na de a másik véglet is igaz, és az meg nem csak filmbeli jelenség, hogy csak legyen egy kellően meg nem alapozott házkutatás, aztán vagyonokat perelnek a rendőrségtől, szóval ez is az érem másik oldala. Pont emiatt megtanulták, hogy léteznek emberi jogok na meg hogy precízen kell dolgozniuk.

2010. aug. 27. 13:38
 23/30 A kérdező kommentje:

11:19

ja igen, csak én sajnos kicsit szomorúbb összefüggésben értettem a "tanúból lesz a gyanúsított" eljárást, azaz legjellemzőbb, ha egyszerűen nem tudják megoldani, mert nincs a látókörben gyanúsított, akkor mit tesznek? akinek nincs alibije meg mondjuk netán együlálló, meg pénze sincs jó ügyvédre, na azzal aláíratnak egy beismerő vallomást, és a kutyát nem érdekli, hogy ki a tettes, csak az a lényeg, hogy az ügy "eredényesen" le legyen zárva.


Szted ez normális ?? Márpedig elég sok ilyen eset van sajnos, mint ahogyan az is jellemző, hogy ügy nincs ugyan, de "addig nyomozunk, amíg nem találunk valamit", sajnos ez is egy tipikusan magyar eljárás, sé előbb-utóbb persze találnak valamit.


Pont egy ügyvéd ismerőssel beszéltük, hogy ez egy olyan vicces dolog, mert pl kijönnek házkutatni, na abszolút azon múlik mit is akarnak, mert egyrészt olyan lakás nincs, ahol ne lehetne belekötni valamibe, másrészt sajnos az egész egy ellenőrizhetetlen, kontrollálatlan folyamat, és utólag meg nagyon nehéz kivédeni az ilyen eseteket.


Na hát sok hasonló apróság van, csak ezeket mind elég szomorúnak tartom.

2010. aug. 27. 13:45
 24/30 anonim ***** válasza:

tök komolyan vennének egy szemedbe röhögö rendört...így se veszik annak.Különben ez is az alakiság része,hogy nem vigyorogva kommunikálsz...

Neked meg van a véleményed,mert volt rossz tapasztalatod,azért nem kéne általánosítani.

Ez megint "hergeljük az embereket a hülye rendörrel"-téma

2010. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Na okés, csak tudod, nem csupán feltételezés, hanem a realitás, szóval nem egészen csak úgy szimpla hergelésről van szó, egészen konkrét tapasztalatok.


Na de aki azt mondta, hogy ő még nem hallotta, hogy rendőr a sértettel kutyaként beszélt volna, íme egy példa:

Feltörték a kocsit, bementem akkor is, erre eleve nagy bunkó stílusban méltóztatott fogadni egy rendőr, majd a nevem alapján a fejemre olvasta ugyan olyan tirpák stílusban az összes dolgot, ami a gépben volt rólam (megjegyzem büntetlen előéletű vagyok, szóval mielőtt azzal jönnél, hogy mert milyen bűnöző vagyok ... tehát nem!), majd ordítva elkezdi nekem, hogy " a qurva isten baxxa meg, hogy neki ilyenekkel kell foglalkozni, és a legszívesebben ő azt csinálná, hogy aki feljelentést tesz, arra kapásból 50 ezer Ft illetéket kiróni, mert tudják jól, hogy úgyse lehet mit kezdeni ezzel, mert soha nincs meg aki feltörte, és csak itt hiába gépelget, és akkro meggondolnák az emberek, hogy tegyenek-e feljelentést", aztán még pár szép káromkodás és agresszív megnyilvánulás közepette kb én éreztem magam mindjárt az elkövetőnek is, és majdhogy nem elnézést kellett kérnem amiért raboltam a drága idejét, és feljelentést mertem tenni, aztán meg azzal zárta, hogy "olyan helyen kellene parkolni, ahol nem törik fel"


Ennyi, aztán persze pár nap múlva jött egy megszűntető határozat, a szokásos szöveggel, hogy nem várható eredmény és blablabla.


Úgyhogy azért te se beszélj zöldeket, mert én párszor tapasztaltam a "kedves" hozzáállásukat. Na most ha te pont egy olyan rendőrségen dolgozol vagy olyan helyen laksz, ahol normálisabb az egész mentalitás, akkor szerencséd van, és irigyellek, HIDD EL!!, de itt az ember 10x is meggondolja, hogy ha kár is éri, egyáltalán merje-e bejelenteni, mert még őt cseszik le.


Na hát sok hasonló esetet tudnék mondani, ami ismerősökkel vagy velem, esett meg, de kb mindegyiknek ez a stílus a lényege, ami az előbbi esetből is kivehető.


Én értem, hogy a rengeteg, kisebbrendűségi komplexusából eredő felsőbbrendűségi érzését valakin ki kell élnie, hogy oldódjon a feszültsége, hiszen ezért megy rendőrnek eleve, na de azért egy jogállamban viselkedjen már ... Persze eleve nem túl szerencsés abból kiindulni, hogy jogállam, na de azért próbáljuk meg feltételezni legalább.

2010. aug. 28. 08:28
 26/30 anonim ***** válasza:

szerintem mindenki tudna példát mondani,és lemerném fogadni,hogy a TE munkakörödben sem mindenki kiváló,mégse itéllek el azért,mert a másik rosszul csinálja.

De ebböl az egészből az jön le,hogy beletiportak a lelkedbe és valahol ki kell írnod.

2010. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

jaj nekem, kedves pszichológus kollega, nem írási kényszerem van, csak nagyon dühít, amikor lábbal tiporják az emberi jogokat egy állítólagos jogállamban, és ez azért valahol már az


és akkor olyat még fel se hoztam, hogy pl. valakit X gyanúval bevisznek, ugye törvény adta lehetősége, hogy telefonáljon ügyvédnek, na amikor ezt akarja tenni, akkro kirúgják a kezéből a telefont, és a földön ketten tapossák darabokra, utána pedig 8-an tanúsítják, hogy ő "zakkant meg", és vágta a földhöz


szerinted ez is normális??


és megannnyi-megannyi hasonló eset ....

2010. aug. 29. 04:57
 28/30 anonim ***** válasza:
nem vagyok "pszichologus kollégád",de hidd el tudnánk mi is erröl mesélni,többet is -mind a két oldalról.De nem telne örömem a mások szidásában.TOvábbi szép napot!
2010. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha egy rendőr, vagy bárki, aki ügyet intéz, így beszélne velem, akkor a parancsnokánál ill. főnökénél panaszt tettem volna. Ez a szokásos elintézési mód.

Ide hiába írsz panaszt, siránkozol és a rendőrséget sz.rozod a lusta, bunkó rendőr helyett.A GYIK-on siránkozhatsz, attól ő még ott ül az irodában.Ha mint felnőtt ember és állampolgár teszel normális és hivatalos módon bejelentést, megérhetsz egy változást.

Ha erre a válaszra is csak a magadét fújod, akkor meg igazán sajnállak a teszetoszaságod miatt.

2010. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

na nem is innen várok megoldást, itt csak véleményekre voltam kíváncsi


ennek ellenére itt páran nagyon naivak vagytok ezzel a panasztételi lehetőséggel, és látszik, hogy még soha semmi ellen nem tetetetk panaszt, ugyanis akkor tudnátok, hogy az egy vicc valójában, hivatalosan a parancsnoka, gyakorlatilag ő saját maga bírálja el (na jó, teljesen hivatalosan az ügyészség, mint felügyeletoi szerv, na de ezt nem kell annyira komolyan venni), elég a statisztikát megnézni, 1000 panaszból talán 1-nek adnak helyt, ez a maximum, tehát sajnos teljesen tehetetlen az ember


őszintén, nem kell nagy jogásznak lenni ahhoz, hogy kitaláljuk, vajon egy X valaki mégis mit tud egyedül kezdeni, ha a panaszával szemben 12 rendőr panaszkodik (na mert arról mindig tesznek, hogy egyedül legyen az illető)


és ez nem az én felháborodásom, hanem éppen azért voltam kíváncsi véleményekre, mert általános jelenségekről van szó ... de ha legtöbben valóban ilyen naivak, akkor már értem is, hogy miért tud ez így működni

2010. aug. 31. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!