Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehet tenni, ha a rendőrsé...

Mit lehet tenni, ha a rendőrség alaptalan gyanúsítás miatt előállít valakit?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban történt, egyik reggel megjelentek a rendőrök a faluban a házamnál és elráncigáltak, elvittek a városba ahonnan több óráig tartott hazautazni. Ezt látta az összes szomszédom.


A gyanúsításról ki fog derülni, hogy nem én követtem el, de mondta az ügyvédem, hogy azért gyanúsítottak meg engem ezzel, mert már volt ilyen ügyem.


Ilyenek a kommunizmusban vtak, hogy csak úgy vkit elrángattak a hatóságok és ezt nem is szeretném ráhagyni, polgári pert szeretnék indítani a hatóság vagy magyar állam ellen.


Milyen lehetőségeim vannak?



2021. máj. 16. 09:49
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
67%
Levike
2021. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
85%

Lényegében semmilyen.


Annak pedig mindig következményei vannak egy társadalomban, ha sáros a múltad. (Könnyebben gyanúsítanak meg akár az emberek, akár a hatóságok.) Ehhez szokj hozzá.

2021. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Levike, egy zaklatásos ügy miatt gyanúsítottak meg
2021. máj. 16. 09:53
 4/37 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen nyilvánvaló hogy nem alaptalanul gyanúsítottak meg, olyankor nem mennek házhoz az emberért. Értem sem jöttek még rendőrök meg sok millió másik emberért sem.

Te magad is leírod hogy volt már korábban ügyed - EZ az egyik alapja a gyanúsításnak, meg még nyilván sok más is amiket nem mondasz el.

Az, hogy bevittek, kihallgattak majd nem lesz belőle ügy az magáért beszél. Normál esetben levélben berendelnek kihallgatásra. Vagy téged hiába kértek hogy menj be ezért kellett hogy bevigyenek vagy olyan gyanú volt ellened mai miatt rögtön kimentek.

2021. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
5%
Semmit. Diktatúrában azt tehet a "rendőrség", amit akar.
2021. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, az alaptalan gyanúsítás, ha egy ügyben nincs egyértelmű bizonyíték és mégis vkit gyanúsítanak... az nem alapos gyanú, hogy volt már hasonló ügyem...


Ez olyan mint az oviban, hogy Pistike össze firkálta a szekrényt, lebukott, pihenő idő megvonást kapott, nem csinál többet ilyet.


1 hét múlva Robika összefirkálja az asztalt, azonnal Pistikét vesszük elő, mert Ő csinált ilyet...


Ezt csinálta most a rendőrség.

2021. máj. 16. 10:08
 7/37 anonim ***** válasza:

#6 Nem vagy tisztában a fogalmakkal. Alaptalan gyanúsítás az ha semmi közöd az ügyhöz semmilyen formában és soha nem is volt. Ha engem vittek volna be egy zaklatási ügyben ami történt Az lett volna alaptalan gyanúsítás, mert soha nem volt ilyen ügyem, nem is vagyok semmiféle formában hozzá kapcsolható az ügyhöz.

Attól mert nem találtak bizonyítékot arra hogy te voltál a zaklató még nem lesz alaptalan a gyanúsítás. A gyanúsítást ne keverd a váddal!

Ha egy firkálás a téma ahogy írtad akkor nem alaptalan a gyanúsítás hogy az MEGINT Pistike volt. Az lett volna alaptalan gyanúsítás ha a szomszéd városban lakó Marika nénit veszik elő miatta, aki soha nem is járt abban az épületben.

A gyanúsításnál van a gyanú és az alapos gyanú. A gyanú az amikor felmerül egy lehetséges tettes - akiről kiderül utána hogy van-e bármi köze az ügyhöz. Ilyen ha meggyanúsítják Pistikét, akinek már volt firkálási ügye, a szomszédos szekrények használóit, a szekrény tulajdonosát, annak ellenségeit, rosszakaróit, vagy akit láttak ara menni a firkálás észrevétele előtt. Ezen felül van az alapos gyanú, amikor valaki látta Robikát amint piszkálja a szekrényt, ha valaki hallotta Robikát arról mesélni hogy ő firkálta/vagy fogja összefirkálni a szekrényt, esetleg amikor megtalálják Robikánál azt az eszközt amivel összefirkálták.

A gyanú az gyanú, akkor is ha nem lesz belőle vád. Nem volt alaptalan hogy téged elővettek - pont amiatt mert konkrétan bizonyítottan te már elkövettél ilyet.

2021. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Az előző esetek sem voltak bizonyíthatóak, nem is lett belőlük ítélet, ami bíróságra került abban is felmentettek.


A korábbi feljelentők felismerték, hogy nem tudnak ítéletet kicsikarni, ezért most a haverjaik tettek feljelentést.


Csak tudod ezzel az a baj, hogy most is lefoglaltak egy telefonomat ami 1 éve ott van, nyílván annak az értékét már buktam, mert használhatatlan, ha vissza kapom valaha. Szerencse csak egy 30 ezer ft-os telefon volt


De legközelebb mi lesz? Lefoglalják az autómat, szétszedik a házam? Sajnos olyan dologgal gyanúsítottak amire könnyen a TEK is felfigyel, na azok meg kérdezés nélkül lebontják a házamat...


Sőt, legközelebb ha 1 hónapra őrizetbe vesznek, kiesek a munkából, nem lesz munkám és addig szépen ki is pakolják a házam.


Megteheti ezt egy rendőrség? NEM.


Ezért ennek itt és most elejét kell venni, de látom, hogy ezen az oldalon nem megyek semmire, ezért majd az ügyvédemhez fordulok.


Ezen az oldalon írogatnak rendőrök is.

2021. máj. 16. 10:26
 9/37 anonim ***** válasza:
84%
Szóval már a TEK is felfigyelt rád? Jajj, te szegény ártatlan bárányka, mindjárt megsajnállak...
2021. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem jobban jársz, ha kivándorolsz egy hozzánk képest demokratikusabb országba, mondjuk Oroszországba vagy Fehéroroszországba. Ott a rendőrök nem a tisztességes embereket zaklatják, hanem a bűnözőket igyekeznek elkapni.
2021. máj. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!