Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Apukámat meggyanúsította a...

Apukámat meggyanúsította a rendőrség bolti lopással, a részletek a leírásban. Mi ilyenkor a teendő, mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
Apukám 2-3 hete ajándékot ment vásárolni a DM-be. Nézelődött a parfümöknél, az egyik tesztert szagolgatta, de nem tudott dönteni. Távozás előtt belenyúlt az övtáskájába, már maga sem tudja, miért. Történetesen ugyanarról a részről elloptak egy viszonylag drága parfümöt, de olyat, ami egész biztosan nem járt a kezében (már csak 18 ezer forintos ára miatt sem). A rendőrség megtalálta apumat, mert az egyik dolgozó felismerte a kamerás felvételről (kis városban lakunk), és hétfőn kell bemennie a kapitányságra megnézni azt. A rendőr azt mondta neki, hogy gyanúsan kutat a táskájában. Ahogy kivettük a szavaiból, az nem látszik, hogy apum bármit is eltett volna, csak az, hogy a táskájába nyúlt. Lehet ebből bármilyen ügy? Apum biztos az ártatlanságában, hiszen nem lopta el a parfümöt, teljesen nyugodtan várja a hétfőt, én viszont nagyon félek, hogy mi lesz a következménye. Mire számíthatunk?

2020. márc. 13. 00:03
1 2
 1/13 Molyember ***** válasza:
100%
Azért nagyon félni nem kell, mert ilyen kis összegnél akkor sem lenne nagy baj, ha tényleg ellopta volna. De nem lopta el, és ez látszik a felvételen is, gondolom.
2020. márc. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősünk azt mondta, inkább fizesse ki, hogy ne legyen bírósági ügy belőle. De én emiatt teljesen kiakadtam, hiszen az felérne egy beismeréssel! Apum viszont tényleg nem lopta el, nekem nem tudna hazudni, ebben maximálisan biztos vagyok, így megmondtam neki, hogy eszébe se jusson bármit is kifizetni. A bíróságot viszont nem akarja, és csak amiatt aggódom ezen ennyit, hogy még a végén tényleg felhozza a rendőrségen ezt a marhaságot, amit az a nagyon okos ismerős ajánlott.
2020. márc. 13. 00:28
 3/13 anonim válasza:
100%
Ne fizesse ki, hisz az egy beismeréssel érne fel.
2020. márc. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezt mondtam neki, csak annyira makacs, hogy képes lenne rá azért, hogy a bíróságra ne kelljen járkálnia. Viszont éppen így ütheti meg a bokáját szerintem.
2020. márc. 13. 00:36
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Két állítás áll egymással szemben. Ő azt állítja ellopta, ő meg azt, hogy nem tette. Ilyen esetben nem igen lehet mit tenni.

Ha apukád valóban nem lopta el, semmiképp se fizesse ki vagy vállalja fel, akkor se ha azt ajánlják neki, csak mert úgy hamarabb lezajlik az egész.

Márcsak azért is álljon bele és álljon ki az igazáért, majd rágalmazásért és meggyanúsításért tegye meg a további megfelelő lépéseket.

De egyébként meg nem lesz ebből semmi komoly.

2020. márc. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Jogi hallgatóként mondom:


A kamerán nem látszik, hogy ellopta csak azt, hogy matat a táskájában.

Tudod, hány ember matat a táskájában a boltok polcai mellett, mert vagy csörög a telefonja vagy a pénztárcát keresi és ezt mindet veszi a kamera, és aznap, ha onnan valamit ellopnak szép is lenne, ha arra az emberre fognák aki kereste a pénztárcáját vagy telefonját vagy a saját tulajdonát képező dolgait a táskájában.


Nehogy vállalja, ha nem lopott!

Ki ne fizesse!


Menjen nyugodtan rendőrségre, bíróságra is, mert kötelező, de nyert lapokk játszik, mert tiszta ő nem lopott. A rendőrség megszünteti az eljárást, vagy a bíróság felmenti.


Apukádat nem fogja szankció sujtani.


Aki viszont ellopta, ha megtalálják kap egykis pénzbüntetést mert ez csak tulajdon elleni szabálysértés.

2020. márc. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Mekkora egy szemét idióták dolgoznak a DM-be. Van biztonsági őr minden üzletben, ha lop valaki akkor fogja meg, utólag már ne ugráljon hiszen tárgyi bizonyíték sincs hogy ott volt az árú de az sem hogy éppen eltűnt. Egy amatőr alkalmazott volt szerintem.) Egy profi úgy tüntetné el a polcról mintha sohasem lett volna.
2020. márc. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nézzék vissza a felvételt a napit, kicsit dolgozzanak is valamit .. .


Ja nincs meg, legyen több kamera, ez lenne a megoldás...

2020. márc. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%

Az tudom csak biztosan, hogy én mit tennék a helyében.


Első lépésben tisztáznám, hogy a kihallgatás tanú, vagy gyanúsítottkénti kihallgatás. Ha azt válaszolja amit szoktak, tehát hogy ez csak beszélgetés, akkor tájékoztatnám róla hogy olyan nyomozati cselekmény hogy "beszélgetés", NINCS!


Második lépésben tisztáznám, hogy mi látható a felvételen.


Harmadik lépésben pedig elküldeném a halál faxára a nyomozót.

2020. márc. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
Na, mi lett?
2020. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!