Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Beidéztek, mi lesz ebből?

Beidéztek, mi lesz ebből?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni,hová fordulhatok,valaki a saját telefonomon keresztül majdnem 1 éve beaktivált egy hitelkártyát(nem én voltam) vidéken Győrben, csalást követtek el evvel a hitelkártyával,vásároltak vele.Csepel mellett lakom,ott is dolgozom,ott élek.Most nekem kellene bebizonyítanom,hogy nem én aktiváltam be ,holott azt mondták az én kártyámat jelezte ki a rendszer.Nem értem. Bár a telefonomhoz sokan hozzáférhetnek,2 helyen dolgozom,nem készül ilyenkor hangfelvétel? ami bizonyíthatná,hogy én nem aktiváltam semmit?Vagy a pénztárnál,ahol fizettek a kamerát nem lehet visszanézni,hogy ki volt?

Tényleg nem követtem el semmit és a mai világban keressek magamnak ügyvédet és fizessek azért hogy kimásszak abból,amibe talán dirrekt húz valaki bele?Kérhetem a rendőrségtől,hogy napra pontosan mondják meg,mikor ment a hívás ki a telefonomról?Nem szeretnék 2 munkahelyen ebbe belekeverni indokolatlanul senkit, de a más szemétsége miatt sem bajba kerülni.

Mennyibe kerül egy ügyvéd? Ráadásul válok is és lehet ott is kénytelen leszek szakemberhez fordulni?Egyszerűen nem hinném el,hogy ilyen van,ha nem velem történne meg.


2010. aug. 25. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Már hogyan felelnél érte, ha nem írtál alá személyesen semmit?
2010. aug. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű.

A telefonos aktiválásról hangfelvétel készül, de a rendőrség csak jogerős bírósági végzésre hivatkozva kérhet ki a telefontársaságtól, ugyanígy a videófelvételt is. Vhogy el kellene érni, hogy tárgyi bizonyíték legyen a személyedre...

2010. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném megtudni,hogy tudnám meghallgatni a telefonos aktiválást? Mert akkor nyilván megismerném a hangot,ami hallható a felvételen.Semmit nem írtam alá,mert nem én igényeltem hitelkártyát,és természetesen nem is vásárolhattam én vele... de ha meghallgatnák a hangot vagy a kamera képet a fizetésnél,talán közelebb kerülnék ahhoz,hogy ki okozza ezt nekem.
2010. aug. 25. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem neked kell bizonyítanod az ártatlanságod, hanem a rendőrségnek a bűnösségedet! Kérd a rendőrségen, hogy mutassák be neked ezt a videót, vagy hangfelvételt, amin szerintük te vagy!
2010. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt kértem,de nem sikerült elérnem.

Mindenesetre lekértem a tavaly szeptemberi hívásrészletezőt,hogy lássam milyen hívások mentek ki a sajátjaimon kívül.

2010. aug. 25. 17:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Na várj, most gyanúsítanak valamivel? Mert ha nem, akkor addig csak tanúként idéznek be.

Bizonyítaniuk meg nekik kell.

2010. aug. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tanu vagy az ügyben vagy gyanusított? Ha tanú vagy akkor köteles vagy vallomást tenni,elmondod, hogy nem Te voltál nem is tudsz róla, mindazt amit itt leírtál, sokra nem mennek vele, amig nincs ellened bizonyíték addig gyanusítani sem nagyon tudnak.

Ha meg gyanusítanak akkor hallgass és bizonyítsa a vizsgáló, hogy ki is aktiválta a kártyát! Ki a ludas az ügyben!

2010. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tanúként hívtak be,de nem értem,hogy az én telefonomról hogy aktiválhattak hitelkártyát.A bankban megkérdeztem 2 hónapig őriznek meg felvételt,és nem tűntek segítőkésznek.

Nekem semmi közöm az ügyhöz.Egy fényképet mutattak,hogy ki szerepel rajta,de fogalmam sincs.

2010. aug. 26. 09:10
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor a hangjáról sem fogod megismerni!

amugy semmi nem lesz belőle

2010. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!