Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Azza, hogy engem megvertek,...

Azza, hogy engem megvertek, miért nem foglalkozik a bíró?

Figyelt kérdés

A rablás bűntett és más bűncselekmény miatt a Békéscsabai Járásbíróság 1. fokon elítélt nem jogerősen.


Csak én voltam akit a bírónő támadott.


Engem akkor 2018. 12. 07-én Békéscsabán jól meg is vertek. Az edző ököllel gyomorszájon ütött, a barátja, aki edzésre jár, pedig gumibottal ütött. Erősek, élsportolók, persze, hogy meg bìrtak velem.


Orvosi dokumentáció is igazolja, hogy aznap megsérültem, és a bírónő azt is mondta, hogy ugyan megsérűltem, de ISMERETLEN MÓDON. Nem hiszi el a bírónő, hogy a két pacák vert meg.


Ezzel, hogy nem foglalkozik a bíró?


A másodfok majd fog vele vajon foglalkozni?



2022. jan. 22. 10:51
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Hú bakker, ez Levike? Gratulálok nekik, jól tették, csak még verhették volna egy kicsit tovább.
2022. jan. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom csak addig vertek, amíg az ellenállásod (szökési kísérleted) meg nem törték.


Be.

A tetten ért elkövető elfogása

273. § A bűncselekmény elkövetésén tetten ért személyt bárki elfoghatja, köteles azonban őt a nyomozó hatóságnak haladéktalanul átadni, vagy ha erre nincs módja, a rendőrséget tájékoztatni.


Ehhez joguk volt, lásd itt:

[link]

2022. jan. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó.

Volt feljelentés, elutasította a rendőrség, az ügyészség pedig a panaszom. Azt írták indoklásban, hogy ahogy ők visszatartottak nem lép túl a határon, jogosan cselekedtek.


Önbíráskodás akkor áll meg részükről, ha loptam volna, mert a lopott cuccot veréssel vették volna vissza.


Mivel nem loptam, így nem volt mit visszavenniük, az önbíráskodás nem áll meg, viszont a garázdaság, súlyos testi sértés kísérlet igen.


Elsimították.


Békéscsaba kis város, ismerik egymást.

2022. jan. 22. 11:11
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nem loptam"

És még hazudik is.

2022. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

Sajnos rossz a multam.


Debrecenből loptam, ugye sátorból 2019-ben, bevallottam és ebből tárgyalás tartása nélkül büntetővégzéssel 1 év fogház lett 2 évre felfüggesztve.


A másik lopási debreceni ügyemben is loptam, beismertem és multhéten előkészítő űlésen ítélet lett.


Mindig mindent beismertem.


Akkor higyjétek már el, hogy ha minden ügyem beismertem, akkor a békéscsabait is beismertem volna, nem vacakoltam volna, hogy tárgyalás sorozatok menjenek le, mindig utazgatni Békéscsabára, beismertem volna.


De ha nem követtem el, mit ismerjek be.


Nem kell ám kötekedő, szìvódó válasz!

2022. jan. 22. 11:22
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Elhisszük, csak adjál már valami értelmes magyarázatot rá hogy mit kerestél egy sportcsarnok öltözőjében?
2022. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Lopni akartál,csak nem tudtál?
2022. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság kb. az lehet, hogy a kérdező "csak" lopni akart, amikor az őt visszatartani akaró sportembert lefújta gázsprayvel akkor sem a zsákmány megtartására körül forogtak gondolatai, sőt még csak nem is a lopásért járó büntetés elkerülésén, hanem szimplán csak verést akart megúszni (amit tényleg nem csak beképzelt, hanem kapott is volna).

Valószínűleg a pénzt is eldobta volna, ha nem tette volna a pénztárcájába.

A pénztárcáját meg azért nem dobta el, mert benne volt az igazolványa...


Egy hasonló eset, ami Kúriáig ment:

"3.2. Az erőviszonyokról és a sértetti ellenállásról

Érdemes megemlíteni a Kúria újabb gyakorlatából egy esetet, amely egyrészt példásan

illusztrálja a sértett és az elkövető egymáshoz viszonyított tulajdonságainak fontosságát és az erőszak, illetve fenyegetés tulajdonságainak relativitását, ráadásul érdekes

példája a megtartásos rablásnak, amelyben kérdéses volt, hogy a sértettel és a tanúkkal

szemben fizikailag jelentős hátrányban lévő tettenért elkövető a befejezett lopás után

képes volt-e rablási erőszakot kifejteni a dolog megtartása végett.

A megtörtént esetben a terhelt a délelőtti órákban egy irodaépület előtt álló, a sértett

tulajdonában lévő terepjáró gépkocsi bal oldali hátsó ablaküvegét az utcán előzőleg talált vídia fúrófejjel benyomva magához vette a hátsó ülésen lévő, szintén a sértett tulajdonát képező kézitáskát. A sértett ez idő alatt az irodaépületben tartózkodott. Amikor

kinézett az ablakon, észlelte a gyanúsan viselkedő terheltet, ezért az irodaépületből

elindult az utcára, hogy az autója után nézzen. Hallott egy hirtelen durranást, és észrevette, hogy a terhelt az ő táskájával sietve a túloldalra távozik. A sértett a terhelt után

futott, elé ugrott, majd megfogta őt. Felszólította, hogy adja vissza a táskáját, azonban

a terhelt tagadta a lopást, és a táskát erősen szorítva menekülni próbált. A sértett, hogy

ezt megakadályozza, a terheltet a földre leszorította, és úgy dulakodtak egymással. A

sértett és közben a segítségére siető X a terheltet erősen fogták, és elindultak, hogy

bevigyék őt az épület várótermébe. A terhelt közben a táskát folyamatosan szorította,

majd a nadrágzsebéből hirtelen előkapott gázspray-vel lefújta az őt fogó sértettet. A

sértett kérésére X elvette a táskát a terhelttől, majd azt és a sértett pénztárcáját bevitte

az épületbe, és ezt követően visszatért a sértetthez. A terhelt a visszatérő X tanút és az

épületből kilépő Y tanút is lefújta a gázspray-vel. A sértett és X a terheltet egy vasrácshoz szorították, és a gázspray-t a kezéből kicsavarták, majd a terheltet az Y által hozott

nadrágszíjjal megkötözték. A helyszínre érkező rendőrjárőrök a terheltet előállították,

a három sérültet pedig az orvoshoz kísérték. X és Y tanúk a gázspray-nek a szemükbe

kerülésével 8 napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedtek, azonban könnyű testi sér31 Az aljas indok és aljas cél közötti megkülönböztetés jelentőségére vonatkozóan lásd a 3/2013. BJE határozat II. 3. pontjának második bekezdését.

32 Ld. bővebben: Grétsy László – Kemény Gábor (szerk.): Nyelvművelő kéziszótár. Budapest, Tinta

Könyvkiadó, 2005. s.h.v.

33 Balogh–Tóth i. m. 119.

290 Bujdos Iván Ákos

tés vétsége miatt magánindítványt nem terjesztettek elő a terhelt ellen. A gépkocsi ablaküvegének betörésével rongálási kár keletkezett, amely nem térült meg. A sértettnek

okozott lopási kár a táska visszavételével megtérült. Fontos tényezője az esetnek, hogy

a tettes kifejezetten alacsony növésű – saját elmondása szerint „150 cm magas törpe” –, és mintegy 50 kg testtömegű volt. A védői érvelés szerint fizikai adottságainak

megfelelően nem tudott ártani senkinek, azonban a sértetti társaság nagytermetű, erős

emberekből állt, a tettes vergődése pedig még arra sem volt alkalmas, hogy a sértett

szorításából meneküljön. Nem tekinthető eredményesnek a gázspray használata sem,

hiszen őt a sértett egy pillanatra sem engedte el.34 A Kúria a felülvizsgálati eljárás végén hozott végzésében egyértelműen megállapította, hogy a terhelt a táska megtartása

érdekében alkalmazott erőszakot a sértettel szemben, ugyanis a korábban megállapított

tényállás szerint erre akkor került sor, amikor a sértett tulajdonát képező táska még a

terheltnél volt. Jogszerűen járt el a sértett, amikor a terhelt után szaladt, majd őt megfogta. A jogszerű magatartással szemben pedig jogosan védekezni nyilvánvalóan nem

lehet. A tényállás szerint a sértett kérte a terheltet, hogy adja vissza a táskáját, azonban ennek a terhelt nem tett eleget. A táskát folyamatosan szorította, majd a sértettet

gázspray-vel lefújta; ez a jelenkor következes bírói gyakorlata szerint alkalmas a rablási erőszak megállapítására,35 ugyanakkor a Kúria tovább erősíti döntését azzal, hogy

Angyal Pálon keresztül hivatkozik a Curia korábbi ítélkezési gyakorlatára is, amely

szerint a paprikaszórás a szembe rablásos erőszak.36 A Kúria egyetértett mind az első

fokú, mind a másodfokú bíróság indokolásával, miszerint a terhelt a zsebéből elővett

gázspray használatával az erőfölényét kívánta biztosítani. Emellett a terhelt védekezésében előadott, ún. gyenge ember és erős ember összevetést sem találta megalapozottnak, hiszen a cselekmény véghezvitelének folyamatában három ember kellett a terhelt

lefogásához akkor, amikor menekülni próbált"

[link]

2022. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Higyjétek már el, hogy nem lopok többet innen Debrecenből se se sehonnan.


Amig nincs munkám legális pénzkereset. Meg tàmogat a testvérem.


Pl. tegnap voltam vérplazmát adni a Csapó utca 42 alatt 5.700 ft-ot és 6.000 vásárlási utalványt kaptam.

2022. jan. 22. 16:05
 20/43 anonim ***** válasza:
100%
És mit kerestél akkor az öltözőben?
2022. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!