Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőrnek elég ha futni tud?

Egy rendőrnek elég ha futni tud?

Figyelt kérdés
[link]
2010. szept. 14. 14:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ez kamu. A rendőrségre a felvételi borzasztó nehéz, és nagyon sok időt vesz igénybe. Egy jelenkori átlagos fiatal fiunak olyan minimum több mint fél év felkészülést javasolnék. A fizikain az öt feladatból minimum 80 pontot kell elérni és max 125-öt lehet. Aki eléri a 80 pontot az már eléggé jó, átlagon felüli fizikummal kell hogy rendelkezzen. Arról nem is beszélve, hogy ott a fekvőtámaszok, felülések nem ezek a tesi órás sunnyogós stílusu vonaglások, hanem teljesen szabályosnak kell lennie és rövid idő alatt sokat kell csinálni belőlük. Ne legyenek illúziók, aki bekerül oda az igenis jól tartja magát. Nekem kellett ilyen felvételire készülnöm és tényleg nehéz.
2010. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tiszta sor, hogy túljelentkezés van, - még akkor is, ha azt fújják a médiák, hogy "Nincs elég rendőr", - de ha már ennyi jártas ember is van közöttünk, akkor leírhattad volna részletesebben a kérdezőnek, hogy mik a pontos felvételi követelmények. Például a sorkatonaság érintésével arra utaltam, hogy anno, követelmény volt a katonaviseltség is, - de mivel ezt eltörölték, ez már nem lehet követelmény.
2010. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Rendben, leírom a jelentkezési eljárással együtt


A jelentkezés leadásának a határideje február szokott lenni és hamar el kell kezdened begyűjteni a cuccokat:


Nem mindre emlékszem, de ezek biztosak:


1 háziorvosi engedély a fizikai alkalmassági elvégzésére

2 tüdőszűrési lelet

3 urológiai lelet (v nőgyógyász)

4 friss erkölcsi bizonyítvány

5 alkalmassági kérdőív kitöltése

6 regisztrációs díj befizetése

7 érettségi bizonyítvány fénymásolata

8 regisztrációs díj csekkének fénymásolata vagy eredetije

9 kézzel írott önéletrajz


A többire nem emlékszem


A felvételi szakaszai:

fizikai alkalmassági

pszihológiai alkalmassági

szellemi alkalmasságii

orvosi alkalmassági


Fizikai:


1 kötelező feladat, és 6 választható. A választható feladatok közül négyet kell megjelölni. Így összesen 5 feladatot kell végrehajtani.


A kötelező feladat mindíg a futás. A választhatóak között szerepel a fekvőtámasz, fekvenyomás, felülés, hajlított karú függés, ingafutás, helyből távolugrás. Tehát futni mindenképp fogsz és négyet kell választanod a leírtak közül. Minden feladatért maximum 25 pont jár, így összesen az öt feladat alatt 125 pontot tudsz összegyűjteni, azonban az alkalmasság határa a 80 pont. Ebből ki is emelek párat, amit én szemeltem ki.


Kötelező: Futás


2000 métert kell megtenni és a maximum ponthoz ezt a távot 7 perc 30 másodperc alatt kell teljesíteni. Ez nagyon gyors tempónak számít ilyen távon, úgyhogy ezt kell talán a legjobban gyakorolni és ez az a feladat, amin talán a legkönnyebb elbukni. Általában az emberek nagy része már itt csődöt mond ahogy hallottam.


Választható:


Fekvőtámasz


A fekvőtámaszhoz igen sok szabály van kötve. Nem lehet a két karod a vállad szélességénél kiljebb, a fejedet fel kell hajtanod, a mellednek pedíg a padlót kell vernie úgy, hogy a hát végig egyenes marad. Ebből kell a maximum pontszámhoz 35öt csinálni 30 másodperc alatt, tehát elképesztő gyorsasággal. Csak a szabályosan végrehajtott fekvőtámaszokat számolják és amennyit meg tudsz csinálni 30 másodperc alatt az alapján pontoznak. Az első tíz fekvőtámasz 1 pontot sem ér, hanem csak a 10edik felett ér minden fekvőtámasz 1 pontot.


Felülés


A felülésnél lefeszített láb, nagyjából derékszögben a láb, egyenes hát és nem lendületből, hanem hasizomból történik a felülés vagy tarkóra tett kézzel vagy mellkas előtt keresztbe téve. Ezt azért érdemes megtanulni, mert ha lendületből csinálod, akkor meg se tudsz csinálni belőle annyit időre, mint amennyit kell, arról nem is beszélve, hogy úgy nem ér pontot. Ha jól emlékszem a rendelkezésre álló idő 60 másodperc és ezalatt 59 a max pontszám.


Hajlított karú függés


Felpattansz a rúdra, felhúzod magad és 70 másodpercig kihúzott testtartással tartod magad úgy, hogy derékszögnél nem ereszkedsz lejjebb.


Ingafutás


4*10 méter 8 másodperc alatt


Pszihológiai:


IQ teszt

Reakció teszt(10 szimbólumból 4et áthúzni időre egy olyan lapon, ami tele van a 10 szimbólummal, lehetőleg hiba nélkül)

Személyiség teszt


Értelmi:


Középiskolai elsős történelem könyv másodikos történelem könyv és a harmadikos, meg a negyedikes, valamint a Kukorelli féle állampolgári ismeretek c. könyv


Az orvosit pedíg nem tudom, mert a személyiség tesztem miatt kiestem. Érdemes megpróbálni, akár jelentkezés nélkül is és igen tanulságos, mert közel sem könnyű és egészen átértékel sok-sok dolgot az ember fejében.

2010. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm, mind a saját nevemben, mind a kérdező nevében a mindent kimerítő válaszodat! Rendes volt Tőled, hogy megtetted az általam kért szívességet! Üdvözlettel!
2010. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Semmiség, szívesen máskor is. :)
2010. szept. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!