Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi előállítás végülis...

Rendőrségi előállítás végülis egy színjáték?

Figyelt kérdés

pl. közúti bírság miért intézhető el úgy hogy a helyszínen kifizeted vagy kapsz egy csekket és mehetsz isten hírével, míg ha pl. egy tüntetésen hangoskodsz vagy olyat csinálsz amiért ugyan fogdába vagy börtönbe nem lehet vinni, maximum előállítanak, de aztán onnan is kiengednek pár óra múlva.


Én sosem voltam ilyen helyzetben csak nem értem akkor mi értelme van bevinni ha úgyis kiengedik, miért nem kap egy durva pénzbüntetést?


Mit nem lehet elintézni a helyszínen, amit csak a rendőrségen lehet?


Csak egy dologra tudok gondolni, hogy ott össze vissza lehet verni, fenyíteni anélkül hogy volnának szemtanúk.



2022. júl. 18. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha bevisznek, akkor bekerülsz a rendszerbe: ujjlenyomat, fénykép, mint a filmekben.

Komoly hátrányod nem lesz belőle, de mégiscsak tudod, hogy megvan nekik az ujjlenyomatod :)


Amúgy senki nem ver össze senkit, fizika képtelenség megúszni.

2022. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tüntetőnek adnak egy csekket a helyszínen az meggondolja hirtelen magát és feláll a villamossínről? Azért állítják elő, mert a közrendet zavaró cselekménye megszakításához nem elégséges egy csekk.

Ha nem viselkedett agresszíven, nem valósított meg más bűncselekményt akkor meg semmi értelme napokig bent tartani. Lemegy a tünti, feloszlott a tömeg, mehetnek haza.

2022. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Egyszerű: mert egy közúti bírságnál elkövetted a szabálysértést, és vége a cselekménynek. Egy tüntetésen meg a felszólítás ellenére is folytatod a szabálysértő tevékenységet, ezért bevisznek, hogy megszakítsák a jogellenes tevékenységedet.


1-es

Nem rabosítanak, nem úgy van mint a filmeken. Rabosítás ( fénykép, ujjlenyomat, DNS minta) csak azután van, miután közölték valakivel bűncselekmény alapos gyanúját. Szabálysértési előállításnál nincs rabosítás.

2022. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem vernek összevissza, nem az a világ van. Amelyik rendòr megtenné, az dögöljön meg. Kocsmai garázdaságért 5 éve előállítottak a rendőrségre. Kihallgatás előtt egy un. előállító helyen voltam, ami egy helyiség, csak egy pad van. Ott volt olyan hugyszag, hogy csak na.


Nem vagyok bűnöző, mert pl nekem abban az ügyben az ügyészség megszüntette az eljárást, a rendőrók bevittek gyanúsítottként, fél év múlva az ügyész kivett az eljárásból később már csak tanú voltam az ügyben a bíróságon.


Visszatérve, bevittek, 2 óráig előállítóban voltam, meghallgattak majd hazamehettem.


Kerdem én. Miért zártak be olyan előállító zárkába, ahol tiszta hugy-pisiszag volt, embertelen helyre?

2022. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Mert ez a protokoll.


Ha lejön egy főnök és azt látja, hogy te a dohányzóban cigizgetsz, vagy keringsz az előtérben, akkor az őrzési feladatokkal megbízott rendőr keményen meg lesz fenyítve.


Garázdálkodtál, akkor ez a menetrend. Ettől nem térhet el a rendőr.

2022. júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!