Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csak úgy ok nélkül jöhetnek...

Csak úgy ok nélkül jöhetnek házkutatásra?

Figyelt kérdés
Egy rosszakaróm (nem tudom ki) rámfogta elvileg hogy én szoktam füvezni, meg köpött olyan embereket is akik nem is csinálják. Ilyen esetben ha házkutatásra jönnek, tudok valamit ellenkezni? Mert soha nem nyúltam hozzá ehhez a sz*rhoz, és tudom milyen korrupt a rendőrség, félek hogy hoznak magukkal 1g-t és lerakják valahova és megtalálják. Ügyvédhez elmenjek esetleg? Vagy azzal érvelhetek ha jönnek hogy ügyvéd nélkül nem vagyok hajlandó belemenni?

2022. szept. 29. 08:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Rohadtul nem kell hozzá semmi engedély. Egy határozat kell hozzá, nyilván vezető határoz róla és kész.

Ne nekem akard megmagyarázni már árokpart. Nem egy ilyet láttam már.

Nyilván lehet panaszt tenni ellene de attól még annak halasztó hatálya nincs, ergo megtartják. A panaszt majd az ügyészség bírálja el, ha helyt ad neki akkor hatályon kívül kell helyezni és nem értékelhető a nyomozati cselekmény.

2022. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

21! Ne ijesztgesd már a kérdezőt!


Ebben az esetben biztos, hogy nem lesz házkutatás!


Itt most arról van szó, hogy vki vagy elszívott egy füves cigit vagy nem

Ezzel a rendőrség nem foglalkozik!

2022. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

Nyílván #21.

Én csak a kérdésre válaszoltam.

De azt nem szeretem ebbem a topikban mikor hozzá nem értő civilek okoskodnak.

2022. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 árokpart ***** válasza:
72%
23-as Ha az EU-ban ekll hozzá, akkor teljesen más nálunk sem lehet.
2022. szept. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor higyjed azt árokpart. Gyűjtögessed akkor a riasztófegyvereid tovább aztán légy happy.

Attól még úgy van ahogy én mondom. Aki nem hiszi olvassa el a Be. ben a kutatásra vonatkozó szabályokat.

2022. szept. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét bizonyíték nélkül senki ellen nem indul büntetőjogi eljárás. A bebaszós képek meg nem bizonyítanak semmit. Ahhoz, hogy a hatóság rámozduljon egy ilyen ügyre minimum egy olyan kép kéne, ahol a kérdező arca jól kivehető és a kezében egy nagyobb mennyiségű kábítószernek minősülő anyag van. Még ez sem igazán bizonyít semmit mert laboratóriumi vizsgálat kell, hogy valamit kábítószernek minősítsenek, egy fehér por vagy zöld növényi törmelék lehet bármi. Kis fogyasztók ellen amúgy sem indítanak házkutatást, csak dílerkedés gyanúja esetén. Ráadásul egy indokolatlan házkutatást nagyon meg kell magyarázni a feletteseiknek. Végül de nem utolsó sorban ha mégis házkutatást tartanak, attól nem kell félni, hogy a rendőrök hamis bizonyítékot helyeznek el a lakásodon, hacsak nem haragosod a rendőr aki a házkutatást tartja vagy nem vagy valami titkosszolgálati közellenség.
2022. okt. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
65%
Miért felsz a házkutatástól ha ártatlan vagy ?
2022. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem mindenki szereti ha felforgatják a lakását. Pláne a szomszédok szeme láttára egy csapat egyenruhás a legváratlanabb pillanatban.
2022. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
55%
Én arra is figyelnék hogy valódi rendőrök jöjjenek,plusz én megketesém az adott bíró/ügyész elérhetőségét is,csak,hogy leteszteljem hogy valódi e a parancs, továbbá úgy tudom,hogy kötelező legalább 2 tanúnak lennie(úgy nevezett hatósági tanú. Ok: a szomszéd,vagy bárki(házkutatáskor,vagy ez már megszűnt?
2022. okt. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

29#, a jelenleg is hatályos büntetőeljárásról szóló törvény így fogalmaz:


"305. § (1) A kutatást - a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel - az érintett ingatlan vagy jármű tulajdonosának, birtokosának vagy használójának a jelenlétében kell végrehajtani.


(2) A kutatás az érintett ingatlan, illetve jármű tulajdonosának, birtokosának vagy használójának védője, képviselője vagy az általa megbízott nagykorú személy jelenlétében is végrehajtható. Ha ilyen személy nincs jelen, akkor az érintett érdekeinek védelmére az ügyben nem érdekelt, nagykorú személy jelenlétében kell a kutatást végrehajtani."


ügyben nem érdekelt, nagykorú személy=hatósági tanú


Tehát a fentiek értelmében csak akkor kell hatósági tanú, ha már tényleg senki nincs, aki ott tudna lenni a rendőrökkel.

2022. okt. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!