Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért érdemes a rendőrségtől...

Ezért érdemes a rendőrségtől kártérítést kérni vagy igényelni?

Figyelt kérdés

Szép estét mindenkinek! Annyi a lényeg, hogy nyáron olyat csináltam amit nem szabad, boltból fizetés nélkül kivittem néhány pipereterméket (16.000 forint árú) Persze, hogy a biztonsági őr a kijáratnál számonkért, azaz lebuktam, bekísértek a biztonsági szobába ahol az őrnek is a főnöke volt. Előadtam az összes terméket sérülésmentesen, kár nem keletkezett. Ragaszkodtak ahhoz, hogy ők rendőrt hívnak, meg is tették. A rendőr a szolgálatirányító tiszttel telón megbeszélte, hogy mi legyen. A szolgálatirányító tiszt arra döntött, hogy engem elő kell állítani úgy, hogy őrízetbe kell venni és másnap bíróság elé kell állítani. Ekkor a rendőr közölte, hogy azt az utasítást kapta, hogy be kell vigyenek, de meghallgatás után nem engednek el, mert szabálysértési őrízetbe vagyok már most véve, megnézte az órát 17.20 volt, azt mondta, hogy innentől az intézkedés elejétől számít és ez nem előállítás, hanem szabálysértési őrízet, ami 72 óra, de másnap bíróság elé állítanak. Rámtették a bilincset és a boltból először orvoshoz vittek, majd a rendőrségre és meghallgattak, de azt mondták este 11 körül lesz kocsi és addig az előállítóban leszek, majd pedig éjjszakára visznek a fogdára és holnap tárgyalás. Úgy is volt, azonban este 23 óra 20 perckor megszüntették az őrízetet és elengedtek, közölték hogy nem gyorsított eljárás lesz, hanem rendes 30 napos, aztán küldik a bíróságra az ügyet akik majd kiszabják a büntetést és majd a bíróság idéz a tárgyalásra. Nos tegnap volt a tàrgyalás és semmi büntetést nem kaptam, hanem figyelmeztetésben részesített, megkért hogy szabálysértés elkövetésétől a jövőben tartózkodjak. Ennyi. Jogerős is lett a figyelmeztetés mert elfogadtam.


Arra gondoltam, hogy mivel szoktak élni kártérítéssel, joguk is van hozzá, akiket nem jogosan fogvatartanak, kérhet kártérítést ilyenkor az ember. Ezért úgy gondoltam, hogy kérnék kártérítést a rendőrségtől, mert jogosulatlanul tartottak őrízetben. Még ugyan nem vittek fogdára, de a rendőrség előállítójában is ŐRÍZET-es ként voltam, nem csak sima előállítottként. Mivel őrízetes voltam így bilincsben vezetőszáron húzgáltak irodából ide-oda.


Érdemes e kártérítést kérnem a városi kapitányságtól úgy, hogy írok nekik egy levelet, amiben kifejtem, hogy 6 óra hosszáig jogosulatlanul voltam őrízetben hatóságuknál és pénzbeni kártérítést kérek, amit óránként 30 ezer forintban határozok meg, a 6 óra mindösszesen 180.ezer forint. Az összeget postai úton kérem, vagypedig egy időpontot megbeszélünk és személyesen bemegyek a pénzért a rendőrségre. Érdemes-e ezt így kérnem? Nem fogják zsarolásnak venni és ebből gondom lehet? Dehát kártárítésként kérem, amit megenged a jog.


Az oké, hogy elkövettem a lopás szabálysértést de én egy figyelmeztetést kaptam a bíróságtól és az az ítélet. A bíróság kiszabhatott volna kb. 5-10 ezer forint pénzbírságot és közólte volna, hogy nem kell megfizetni, mert az őrízettel leróttnak minősül, ugyanis az őrízet hiába 6 óra volt, napban kell számítani. A bíróságtól tehát megkaptam a büntetésemet, és nem számít bele az őrízet, mert az figyrlmeztetés, innentől jogosulatlanul tartottak fogva őrízetesként.

Ennyi erővel előállíthattak volna csak simán és meghallgatnak és közlik, hogy majd a bíróság idéz és megkapom a szankciót, de nem, hanem becsuktak őrízetbe, a végén kiderült figyelmeztetést kaptam és az őrízetet valahogy el kéne számolni a rendőrségnek velem.


Kérhetek tehát úgy kártérítést, ahogy fentebb írtam?


Lehet kissé bonyolult a kérdésem, de akik értenek a büntető és szabálysértési joghoz, azok tudják miről van szó.


Előre is köszönöm.a "NORMÁLIS" válaszokat!



2022. okt. 22. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrök azért tartottak bent addig, mert valószínűleg ez a bevett eljárás, szóval szerintem röhejes, hogy még te akarsz kártérítést kérni.
2022. okt. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem jogosan tartottak bent? Tolvaj vagy, orulj, hogy nem ujjlevagassal buntetik ezt manapsag. Szegyelld magad, hogy van pofad karteritest kerni a semmiert!
2022. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Előállítani bárkit előállíthatnak, de az őrízetbevételhez komolyabb okok kellenek. Én utóbbiban voltam. A bírótól kaptam egy nagy semmit, a rendőrség akkor az őrízetben töltött időt mire fogja elszámolni?
2022. okt. 22. 20:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted, hogy az őrizetben tartott idő a bevett eljárás, ha teljesen ártatlan lennél és megállapítanák utána később, is bent tartanának, mert ez a protokoll, de te ráadásul tényleg loptál.
2022. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki hogy nincs statárium, mert akkor lopásért ott főbe lőttek volna, még rendőrt se hívnak.
2022. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De tudod mit, írjál levelet, aztán majd kiderül mi lesz, valószínűleg semmi, ha viszont még tényleg te fogsz kártérítést kapni, akkor valóban a tolvajokat támogatja az állam, mert ez vicc lenne, hogy lopok, nem fizetek semmi büntetést és még én kapok után 160 ezer forintot.
2022. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az őrízetbevétel 1 nap = 1 nap űléssel. 1 napot ültem, nem bv-ben, hanem rendőrségen, de a bíró nem elzárást szabott ki. Akkor miért ültem 1 napot?
2022. okt. 22. 20:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy aki hajzseléket lopott?


Szerinted előre honnan tudnák, hogy a bíróság hogy fog dönteni?

Attól, mert te éppen most semmit nem kaptál... Nyilván ez az eljárás, mivel később a bíróság dönt.


Körbe fognak röhögni.

2022. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A bíró jóindulatú volt.

Kaphattál volna büntetést.

Most örülhetnél, hogy megúsztad, de neked ez nem elég, kártérítést is akarsz.


Hát nem látod, hogy fordítva ülsz a lovon?!

2022. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor miért ültem 1 napot?"


Azért mert loptál. Én lennék kormányon a tolvajok nem egy napot ülnének, de nem is egy évet.

2022. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!