Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Női rendőrnél hogyan van a...

Női rendőrnél hogyan van a szülési szabadság?

Figyelt kérdés
Előre be kell jelentenie hogy ő gyereket akar vagy hogyan működik? Vagy majd csak pozitív terhességi tesztet követően?

2022. nov. 27. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, mint bárhol máshol.

Miért kéne bejelentenie, hogy gyereket akar? Lehet, hogy évek múlva jön össze.

2022. nov. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 1-es írta, ugyanúgy, mint máshol.

Azt nem kell bejelenteni hogy gyereket akar - ahogy máshol sem - hacsak nem fél attól, hogy a jelenlegi beosztása ezt veszélyezteti.

Ha valaki olyan munkát végez ami a magzatot károsíthatja, pl. nehéz fizikai megterhelés vagy vegyszerek, fertőzés lehetősége, akkor kérheti, hogy helyezzék más munkakörbe mert gyermeket szeretne. De ezt szerintem nem nagyon szokták megtenni, csak amikor már élő terhesség van.

Ilyenkor érdemes jelezni a főnök felé a terhességet, egyrészt hogy ne kapjon olyan feladatot ami vetélést, károsodást okozhatna, másrészt meg a főnökség készülhessen arra, hogy a munkáját nem fogja tudni végezni egy idő után. Nyilván egy irodai munka alkalmas a szülés pillanatáig, de járőrözni nem fogják kiküldeni amikor már látszik a terhessége.

Nem rendőrként dolgoztam anno ugyan, csak egy ipari cégnél, de én megvártam a 3 hónapot babonából és csak utána beszéltem a főnökömmel. Addig én figyeltem arra hogy mit tehetek és mit nem a munkahelyemen. Szerencsés vagyok, mert végig maradhattam a szülésig, de ehhez kellett hogy olyan vegyianyagokkal ne kelljen foglalkoznom amik ártalmasak lehettek volna - ragasztók, higítók - és a fizikai terhelés eleve nem volt nagy. De a 3 hónapos terhességgel már pont időben jöttem elő, még nem látszott de már sejtették, így kellemetlen lett volna ha nem én szólok a főnöknek hanem ő kérdez rá előbb.

Szóval ha a munkádban ez nem gond akkor nem kell korán bejelentened, elég akkor amikor elkezdene látszani.

2022. nov. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!