Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mostanában rámjött hogy olyan...

Mostanában rámjött hogy olyan dolgokat kezdjek el lopni amikre nincs is szükségem. Mi baj lehet?

Figyelt kérdés
Például bevásárlóközpontból bögréket, zseblámpát, elemeket, pedig nincs is rájuk szükségem.
2022. dec. 4. 11:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Kleptománia. Szakembert javaslok.
2022. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 DK-s ***** válasza:
0%

Lehet például alacsony önértékelés, bizonyítási vággyal kombinálva. Feltéve hogy az ad "kielégülést", hogy magát a lopást sikerült kivitelezned. Ez például nem kleptománia.


A kleptomániás birtoklási vágyból lop, nem a sikerélményért.

2022. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
34%

Imádom a négyes hozzászólót, ezt a DK-st. Mindenhez hozzászól, aztán mindig kijavítja valaki mert hülyeséget beszél.


Kleptománia DK-s szerint:


“ kleptomániás birtoklási vágyból lop, nem a sikerélményért.”


Kleptománia a valóságban:


“ Kleptomániánál a lopás önmagáért történik, anyagi haszonszerzési vagy más jellegű célja nincs.”

2022. dec. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 DK-s ***** válasza:

#5-nek:


Nem gondolod, hogy a pszichiátria nem az a terület, ahol neked "de facto" kijelentéseket kellene tenned?


És ha már ennyire "imádsz", akkor tudhatnád hogy a lopás kérdésében eléggé tájékozott vagyok. Az én kijelentésem, miszerint birtoklási vágyból lop, nem ütközik a te általad, a házipatika.com oldalról idézett meghatározással, "anyagi haszonszerzési" célja nincs.


Azzal már nem értek egyet hogy más jellegű célja sem lehet, és hogy magáért a lopásért történik. Azt hogy magért a lopásért történik, kétféleképp is értelmezhetjük.


Történhet magáért a lopás izgalmáért, de történhet valamilyen, akár értéktelen tárgy megszerzéséért is, amivel a birtoklási vágyát éli ki, ellenérték megfizetése nélkül. Hiszen ha fizetne érte, akkor az általam korábban is említett bizonyítási vágyát nem tudná kiélni.


Nem olyan fekete-fehér ez a kérdés, mint azt egyesek gondolják.


Ha igaz lenne amit írtál, hogy :“ Kleptomániánál a lopás önmagáért történik, anyagi haszonszerzési vagy más jellegű célja nincs.”, akkor én sem egy mocskos betörő, csaló, tolvaj voltam, csak egy szerencsétlen kleptós.


Aztán, ki tudja ...

XD

2022. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 DK-s ***** válasza:

Ismét #5-nek:


Most komolyan!

46 éves fejjel kell hogy megérjem, hogy valaki önvizsgálatra késztessen? XD


Én valójában soha nem azért csináltam a balhékat, hogy pénzt szerezzek. Az csak egy járulékos "bónusz" volt. Engem mindig is a feladat megoldása izgatott, és azt élveztem a legjobban, ha utána valahogy a rendőrség látókörébe kerültem. Bár én ügyeltem arra hogy ez ne történjen meg, de egy idő után kivédhetetlen volt.


Akkor viszont kiélveztem minden pillanatát annak a macska-egér játéknak, ami kezdődött. Azokra vagyok a legbüszkébb amikor tudták hogy én voltam, de tehetetlenek voltak, el kellett engedniük.


Szerinted én csak kleptomániás voltam, és pszichiátrián lett volna a helyem a sitt helyett?

2022. dec. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

DK, hiába ferdítesz megint hülyeséget beszélsz.


“ Lehet például alacsony önértékelés, bizonyítási vággyal kombinálva. Feltéve hogy az ad "kielégülést", hogy magát a lopást sikerült kivitelezned. Ez például nem kleptománia.”


Leírod hogy ez nem kleptománia miközben az orvosi fogalom pontosan ezt nevezi kleptomániának amikor magáért a lopás végbe meneteléért lop az ember, nem pedig a tárgy megszerzése végett. Az ad neki örömöt, hogy ellophatja, sokan utána a tárgyat el is dobják mert bűntudatuk lesz miatta.


Ki mondta te kleptomániás voltál? Hát te magad írtad le, te nem a lopást élvezted, hanem a rendőrséggel folytatott játékot. De úgy látom saját magad álltál irt dolgokat se sikerül felfogni.


És utólagos megjegyzés de, te csak egy piti gusztustalan alak vagy aki másokat megkárosított most meg rendszeresen téves dolgokat állítasz itt, olyan sztorival hogy hát te ebbe milyen jártas vagy.

2022. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 DK-s ***** válasza:

Én azt írtam, hogy a lopások, csalások, betörések kivitelezését élveztem!


És akkor voltam "boldog", ha az zökkenő-mentes volt. Bizonyítottam magamnak.


És akkor voltam a legelégedettebb, ha a zsaruk nem tudtak elővenni.


Ha mégis képbe kerültem, akkor viszont szinte elszálltam magamtól, ha sikerült lenyomnom őket. Én szinte soha nem tagadtam, nyílt lapokkal játszottam. Csak akkor tudták rám verni a balhét, ha konkrét bizonyítékuk volt. Ennek megfelelően egy idő után engem már nem nagyon idézgettek. Ha mégis, akkor mire engem beidéztek, már mindenki mást kihallgattak, és valamelyik "csicsergett". Ekkor jött a második menet:


Rájönni hogy melyik pofázott, és vajon mit? Általában ezt hamar kiderítettem, mert egy kérdés sokszor többet mond, mint száz állítás. És a nyomingerek imádnak kérdezni! XD

2022. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 DK-s ***** válasza:

Tehát a #4-es állításomban foglalt jellemző rám igazak, és engem nem minősítettek kleptomániásnak.


Szerinted viszont az voltam.


Akkor?

2022. dec. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Rájöttem veled az a baj, hogy amikor valakivel szemben érvelni kell, te folyamatosan mást állítasz.


Leírod

“ Feltéve hogy az ad "kielégülést", hogy magát a lopást sikerült kivitelezned. Ez például nem kleptománia”


Első elmondásod szerint ez nem kleptománia. Utána változtatsz, hogy hát történhet a lopás véghez vitele miatt. Egy kleptomán semmilyen birtoklása vágyat nem érez.


Szakpszichológusi idézek:


“Az nagyon fontos, hogy a kleptomán emberek nem azért lopnak el valamit, hogy utána ezt értékesítsék vagy valamiféle vagyonszerzésük legyen ebből hanem pusztán ennek a lopásnak az öröme ez egy ilyen feszültség levezető forma számukra és utána általában elajándékozzák, visszaviszik, eltüntetik(…) tehát igazából nem a tárgyra van szükségük.”


Ezt egy doktor aki ezzel foglakozik a saját szájával állítja.


Konkrétan az ellenkezőjét állítja annak amit te

“ kleptomániás birtoklási vágyból lop, nem a sikerélményért.”


De neki az ott és akkor sikerül ellopni azzal megnyugszik, eredményt ér el és levezeti a stresszt. Ezért mondom, megint hülyeségeket beszélsz semmilyen birtoklási vágy nincs a kleptomániában.


“ Én azt írtam, hogy a lopások, csalások, betörések kivitelezését élveztem!”


Konkrétan csak felkéne tekerj, lásd ferditessz. Azt írtad izgatott a feladat megoldása és a legjobban azt élvezted, hogyha a rendőrség látókörébe kerültél.


És mikor leírom hogy azért nem voltál kleptomán mert te ezt élvezted rögtön változtatsz a mondandódon és már a lopást élvezted nem pedig a rendőrökkel való játékot, miközben előtte írtad hogy azt élvezted a legjobban.


Komolytalan vita partner vagy, aki azért ír mindenhova hogy mindig előadja ő mennyire jártas mindenben, aztán állandóan kiderül nem ért hozzá, folyamatosan mást állít.

2022. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Az senkit se zavarjon, hogy ez megint Levike...
2022. dec. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!