Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mostanában rámjött hogy olyan...

Mostanában rámjött hogy olyan dolgokat kezdjek el lopni amikre nincs is szükségem. Mi baj lehet?

Figyelt kérdés
Például bevásárlóközpontból bögréket, zseblámpát, elemeket, pedig nincs is rájuk szükségem.
2022. dec. 4. 11:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges veled vitázni, egy beteg ember vagy aki nem tud olvasni, értelmezni.


“ Szerinted viszont az voltam.”

Folyamatosan azt állítom hogy te nem kleptomán vagy, erre közlöd én ezt mondom, ezt hívják meddő harcnak.


“ Tehát a #4-es állításomban foglalt jellemző rám igazak, és engem nem minősítettek kleptomániásnak.”


Megpróbálom utoljára. Elsőnek is ezt írtam, az állításod lehet igazak rad, de az nem Kleptománia.


A szakirodalom, a szakember is a te állításoddal ellenkező. Hidd el nem kételkedek neked erős problémák vannak fejbe ami orvosi segítséget igényel, de nem kleptomán vagy. Akárhogy változtatod sokadjára te mit élveztél, te egy piti tolvaj vagy.

2022. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 DK-s ***** válasza:

Pffff.


Akkor kezdjük elölről, jó? Kénytelen vagyok, mert picit nehéz a felfogásod.


Az első legnagyobb probléma veled hogy te hitelt adsz pszichiáterek szavának, méghozzá alapvetésként kezeled. Ahány pszichiáter, annyiféle vélemény. A pszichiátria soha sem volt egzakt tudomány.


A #4-es válaszom:"Lehet például alacsony önértékelés, bizonyítási vággyal kombinálva. Feltéve hogy az ad "kielégülést", hogy magát a lopást sikerült kivitelezned. Ez például nem kleptománia."


Mivel ez önjellemzés volt, és nálam megállapították hogy nem vagyok kleptomán, tehát ez a jellemzés nem a kleptománia jellemzése az akkori pszichiáter szerint.



És most próbáljuk meg értelmezni, amit te idéztél:


“ Kleptomániánál a lopás önmagáért történik, anyagi haszonszerzési vagy más jellegű célja nincs.”


Mit értesz az alatt, hogy "önmagáért"? A lopással járó izgalmat?


Mert ha igen, akkor megint csak engem is le fogsz "kleptománozni".

2022. dec. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 DK-s ***** válasza:

#12-nek:


Ha a kérdezőre értetted, akkor nem hinném. Levike a lóvéra megy.


Ha rám, akkor qrvára benézted. XD

2022. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A kérdezőre gondoltam... itt két ember van aki nem anyagi érdekek miatt bűnöz...


Levike, aki szórakozásból lop, rabol.

A szegedi zaklató meg bosszúból zaklat másokat.

2022. dec. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

látom semmilyen fogalmad nincs a témába.


Egy kleptomán nem tervezi hogy elmegy lopni, nem gondolkodik rajta. Egyetemes megállapított tény a kleptománia egy pillanatnyi agyi tevékenység, ami rosszul működik. Meglát valamit és rájön egy szorongás, mivel az agyban egy impulzus rosszul működik. Egyetlen dologgal tudja ezt a szorongást levezetni ha azt a tárgyat abban a pillanatban ellopja. Nem kell neki a tárgy, nem akarja a tárgyat csupán az agyában egy impulzus ilyen jelet ad. A kleptoman ezzel a cselekménnyel levezeti ezt a stresszt, feloldja a szorongást és ez ad neki örömöt, megnyugvást.

Idézem magam és a szakembert, legtöbbször elajándékozzák, eltüntetik vagy akár vissza is viszik a tárgyat, mert szégyellik a cselekményt, bűntudatuk van és menekülni akarnak a helyzetből.


Ez egy kollektív megállapított tény a kleptomániával kapcsolatban. Szorongó, feszült helyzet az embernek bűntudattal, szégyen érzettel társítva.


Hiába mondod ez nem így van, de. Ezt nem én mondom, hanem a szakirodalom és a szakember. Ezt azok mondjak akiknek ennek a kutatása az életük, kicsit megalapozottabb, mint hogy te állítod ez nem így van.


És akkor megpróbálok rád térni, hátha sikerül felfognod. Egyszerűsítem ígérem.


Kleptománról megtudtuk eddig: pillanatnyi hibás agyi tevékenység, szorongás, nincs belőle anyagi haszon és a tárgyat inkább azonnal eltünteti mivel szégyelli tettét és retteg a lebukástól.


Ezzel szembe “DK”: izgalom, öröm, élvezet, sőt a legnagyobb élvezet akkor jön elő mikor a cselekményekre fény derül, élvezi ha a rendőrség a nyomában. Tervezetten agyalt a “balhék” végrehajtásán, folyamatosan élvezte.


Remélem az általad elmondottakat idézve és a kleptomán tulajdonságokat összehasonlítva megérted, te miért nem kleptoman vagy. Igen te egy beteg ember vagy, biztos, hogy az irányítóközpont hibásan megy fent, de a te magad által elmondottak semmilyen formában nem felel meg a kleptománianak.


“ Mit értesz az alatt, hogy "önmagáért"? A lopással járó izgalmat?”


Nem. Nem egyszer leírtam, a kleptoman örömöt lel benne, hogy az akkor kapott impulzus miatt feszítő, szorongó érzést megszünteti. De ezt szerintem rajzolnom kéne mert olvasni, értelmezni nem tudod


Aki csak simán egy tetű és szeret lopni az nem kleptomán.

2022. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 DK-s ***** válasza:

#17-nek:


Ha már ilyen szépen kielemeztél, akkor én sem szeretnék adósod maradni. Bár én konzekvenciát nem szándékozom levonni, legalábbis publikusan. Ahhoz még kevés az infóm.


Miért van az hogy szépen, aránylag kulturáltan, közérthetően fejezed ki magad a leírásodban, viszont eközben személyeskedsz konkrétan nekem címezve, és próbálod az önbizalmam legázolni? XD


Igen, röhögök rajta, mert meglep hogy egy ennyire "okos" ember hogy lehet egyidejűleg ennyire ostoba is?


Nálad is akadnak gondok az önbizalom terén!

2022. dec. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 DK-s ***** válasza:

Ismét #17-nek:


Remélem észrevetted, hogy a te "kicsomagolásod" is egy kihívás lett számomra!


Így folytasd!

2022. dec. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Legszebb része veled beszélgetni, hogy konkrétan semmi értelme. Van egy véleményed amiről ha kiderül nincs igazad, ami bárkivel előfordulhat, onnantól nem reagálsz a tényekre. Felesleges beszélgetés, kevés vagy sajnos ehhez.
2022. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 DK-s ***** válasza:

#20-nak:


Vagy te vagy képtelen felismerni, ami teljesen egyértelmű:


Mivel teleraktad személyeskedéssel a válaszod, ezért egyértelmű hogy nem fogom méltatni. Miért szeretnéd hogy lemenjek kutyába? XD (én szóltam!)



De ha már itt tartunk, akkor kommentelem:


Abban a formában ahogy leírtad a kleptomániát, én nem fogadom el, mert nem következetes. Minden cselekvésnek van kiváltó oka, te viszont ezzel a leírással annihiláltad az okot.


Ez az agyi impulzus érdekes módon csak lopási helyzetben indul be?


Szorongás feloldása mint pótcselekvés? Olyan pótcselekvés, ami ismételten szorongáshoz fog vezetni?


Nem-nem!


Ha elfogadnám a te leírásod, akkor azt is ki kellene jelenteni, hogy a kleptomániások elmebetegek.

2022. dec. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 DK-s ***** válasza:

Aki mindenféle motiváció nélkül törvénybe ütközőt tesz, az nem beszámítható.


Viszont aki ezt kizárólag egy konkrét cselekvésre teszi, az nem motiválatlan!

2022. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!