Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elküldtem egy kérelmet a...

Elküldtem egy kérelmet a rendőrségre. Ezután mi történik?

Figyelt kérdés

Nem volt még rendőrségi ügyem, viszont néhány hete elkaptak üzletszerűen elkövetett csalás miatt. Még most sincs ügyvédem, nem vagyok jártas a témában, tőlünk nem messze lakik egy csávó (cigány), ő ért az ilyen dolgokhoz, vagyis lehet nem ért csak mintha értene. Azt mondta, hogy nem muszáj a nyomozás végét megvárni, ha meggyanúsítottak, az eddig keletkezett nyomozati anyagot lehet kérni. Kíváncsi vagyok mi van a nyomozati anyagban, titkos infót biztos nem, de amit lehet kiadják gondolom. Írtam egy kérelmet tértivevényesen elküldtem a rendőrségre, amiben kértem, hogy az eddig keletkezett nyomozati anyagot, iratokat meg szeretném ismerni, kérni szeretnék másolatot. Az iratokat postai úton kérem. (Azért postai út, mert 60 km, Győri rendőrség csinálja az

eljárást én pedig 60 km-re élet Győrtől.

Mi várható ezután, hogy ilyen kérelmet adtam be?



2023. febr. 23. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nem fog történni. Természetesen majd belenézhetsz az iratokba, és másolatot is kérhetsz. De nem fogják ingyen adni, ki kell fizetned. Teljesen valószínűtlen, hogy feladják a saját költségükre a postán.
2023. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Te nagyon sötét vagy, mert a gyanúsítottnak ingyenes. Tanúknak kell fizetni 100 forintot oldalanként. Ezt még én is tudom. Legalább, ha nem értesz hozzá, ne válaszolj!


2. Voltunk nála, kétmillióba kerülne. Nem kell. Majd, ha mégis kell védő, akkor kirendel a rendőrség egyet, de fent leírtam, hogy nincs védőm, szért kérdeztem meg itt. Gondoltam inkább itt kérdezem meg, mint az a cigánygyerek, akinek vagy higyjek vagy ne. Amiket tud a büntetőjogi dolgokról, csak azért tudja, mert ki-be járkál a börtönbe, most épp a fia van előzetesbe rs

ablás, kifosztás ilyenek miatt, ott senki nem elsőbűntényes, mint én.

2023. febr. 24. 02:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Elküldeni NEM fogják, max. időpontot kaphatsz amikor betekinthetsz az iratokba és saját költségeden másolatokat készíthetsz.

A teljes iratanyagot vádemelésnél ismerheted meg, amíg tart a nyomozás addig nem ismerhetsz meg olyan adatot, információt ami veszélyeztethetné az eredményes eljárás lefolytatását. Illetve a teljes iratanyagból sem ismerhetsz meg minden adatot, pl. azoknak a tanúknak a személyes adatait akik kérték az anonimitásukat, valamint az operatív adatgyűjtés során keletkezett egyes adatokat, információkat.

2023. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!