Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tartóztatja le a...

Miért nem tartóztatja le a Rendőrség az iszap cég tulajdonosát, vezetőjét- gyilkosságért, veszély okozásért?

Figyelt kérdés
Különben úgy hallottam, hogy milliárdos. Hát vegyen gyorsan 150 db jó házat, egészséges környezetben. Majd per lesz, és elhúzódik 10 évig.
2010. okt. 7. 15:39
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

" csak mondom, hogy a gáton egy krva nagy repedés látszik a Google Earth-ben, bárki megnézheti. Egyértelműen elhanyagolták a gátat, ez nem kérdés."


Maradjunk a tényeknél:

ezt a dolgot a Napi Ász nevezetű, igen szakértő újság indította el zzal a címszóval, hogy 1 nappal korábbi a felvétel. ezt vette át a Greenpeace ellenőrzés nélkül és tőle mindenki más.


közben persze már szórják a hamut önnön fejükre, mert

- nem tudni mikori a flvétel

- a legfrissebben nem is látszik repedés

- egyébként a gát nem is ott szakadt át, ahol az állítólagos repedés látszik.


"A Napi Ász honlapján megjelent műholdfelvétel óta az MTI munkatársának sikerült lefotózni a gátszakadás valós helyszínét. Sajnáljuk, hogy téves sajtóinformációkra hagyatkoztunk. A Napi Ász szerkesztősége nem volt elérhető, hogy az információt teljes bizonyossággal le tudjuk ellenőrizni."


[link]

2010. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

"te melyik bolygón élsz?"

a Marson és még innen is látom a katasztrófát. na nesze

komolyan elhiszed hogy ha ellenőrzik és rendszeresen karbantartják akkor beszakad?

2010. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem jogászoknak fogalmazódott meg. Egyszerű igazság érzet motiválta. Köszönöm, bár csalódott vagyok, sokkal több másokkal együtt érzést vártam.
2010. okt. 8. 07:49
 24/32 anonim ***** válasza:

Már elindították az eljárást. Az NNI nyomoz az ügyben, remélem lesznek felelősök.

Azért az tényleg nem csak úgy megy, hogy fogják a vezérigazgatót és lesittelik!

Meg kell várni különböző szakértői véleményeket, tanúkihallgatások eredményét, mire lesz egyáltalán kit meggyanusítani az ügyben!


Mindenesetre úgy tűnik a kormány is nagyon sürgeti az ügyet!

2010. okt. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

"a Marson és még innen is látom a katasztrófát."


elöbb a saját bolygód vörös színét takarítsd le, aztán magyarázzál... ;)


"komolyan elhiszed hogy ha ellenőrzik és rendszeresen karbantartják akkor beszakad?"


1. nem igazán lehet ellenőrizni. lehet nézegetni, de kb. ennyi. nincs roncsolásmentes vizsgálat, amivel egy gát belső szerkezetét ellenőrizni lehetne. roncsolásos vizsgálatot (gy.k. lyukat fúrni bele) meg nem illik, azt remélem átérzed, hogy miért.

2. a gát alatti földrétegekre ugyanez igaz.


rendszeresen nézték, ha láttal valami elváltozást, akkor kijavították. egy nappal korábban volt ellenőrzés, akkor nem láttak semmit. persze lehet, hogy nem is volt ellenőrzés, észre lehetett volna venni, hogy baj lesz. lehetséges, hogy súlyos gondatlanság történt és van felelős.

de, és ezért kellene megvárni a szakértői véleményeket és addig nem habzó szájjal fejeket követelni, mert könnyen lehet, hogy a szakértői vélemény az lesz, hogy nem lehetett előre látni. (persze akkor ti majd azt fogjátok mondani, hogy biztos megvették a fickót) de az a helyzet, hogy igenis lehetséges.


az lehet, hogy számodra ez hihetetlen, meg elfogadhatatlan, de a helyzet akkor is ez. ha nem tetszik, akkor is ez van. a jóistenkénél lehet panaszkodni...

2010. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Magyarországon egy ideje már nem az objektív igazság keresése a lényeg, hanem a - mondjuk úgy - "saját igazságról". Tudod, az az igaz, ami az én koncepciómba beleillik. Minden más hazugság, manipuláció stb.

"Magyarország! Én így szeretlek!" :)

2010. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy olyan szerencsétlenség, amelyet politikai céllal ki lehet használni, s persze, ebben a (...) országban ki is használják. Mindenkinek azt tanácsolnám, használja a józan eszit, s ne hagyja, hogy megzápítsák heccmajszterek.

A törvények arra vannak, hiogy mindenki betartsa őket, arra meg, hogy be lettek-e tartva hatóságokat, hozzáértőket fizetünk(mi a társadalom)

2010. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Akik osztják az észt, hogy a letartóztatás a bíróság jogköre illetve, hogy meg kellene tanulni a magyar büntetőeljárást (pedig lehet, hogy ők sem ismerik) egy kicsit használják már a józan eszüket.


A kérdező igaz, hogy úgy fogalmazott, hogy "miért nem tartóztatja le a rendőrség", de egy kis intelligenciával rá lehetne jönni, hogy a kérdés arra irányul, hogy miért nem indul ellenük büntetőeljárás és kerülnek előzetes letartóztatásba.


Gondolom ilyenkor ügyesnek érzitek magatokat, hogy milyen jól megindokoltátok, pedig egyáltalán nem.


Egyébként én sem vagyok híve a megalapozatlan letartóztatásoknak és az igazságtalan ítéleteknek sem, de itt nagyon úgy néz ki, hogy személyi felelőse is van a tragédiának.


Persze lehet ezzel szemben is érvelni, de akkor érveljetek és ne okoskodóan mellébeszéljetek!


Az meg sajnos igaz, hogy Magyarországon könnyen elkennek ügyeket, de most úgy néz ki talán ez nem lesz.

Mondjuk ez elég nagy dolog.


Csak, hogy végül kit ítélnek el az nem mindegy.

2010. okt. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Na!? boszorkány vagyok??? Megjósoltam a letartóztatást! Na ugye, hogy dolgozik az uj kormány!
2010. okt. 11. 18:26
 30/32 anonim ***** válasza:

Még ne kiabáld el, ki tudja milyen kevés büntetést kap...


Ja, amúgy meg egy mocskos felelőtlen banda az egész cég.

2010. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!