Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 16 évesen mire számíthatok,...

16 évesen mire számíthatok, ha a rendőr este lefülel, hogy biciklivel megyek lámpa nélkül?

Figyelt kérdés
2010. okt. 9. 12:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
36%
Két pofonra. Egyszerűbb mint eljárást kezdeni ilyen esetben.
2010. okt. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azon törném a fejem, hogy jön-e rendőr, megbüntet-e, hanem azon majréznék, hogy el ne üssenek. A saját érdeked, hogy legyen valami pilács a bringádon. Fényes nappal nem gond, nekem is elemes, levehető, feltehető lámpáim vannak, amit csak akkor teszek fel, ha nincs teljesen világos. A régi, hagyományosat lelopkodják.

Az, hogy milyen a fénye, folyamatos, vagy villogó, tök mindegy, mert a bringázás nincs KRESZ vizsgához kötve, tehát nem tudhatom, ha nincs mellette valamire jogsim. A lényeg, hogy valami világítás legyen, és még nagyon előnyös, ha valamilyen fényvisszaverő is van.

2010. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 csibe21 válasza:
100%
A rendőr három féle szankciót alkalmazhat: figyelmeztet, helyszín bírságol vagy feljelent. A te érdeked, ha veszel lámpát, mert akkor legalább látnak az autósok. A lényeg: látni és látszani!
2010. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
Ha tudsz gondolkodni nem mégy kivilágítatlan kerékpárral elsősorban a saját érdekedben, de annak az autóvezetőnek az érdekében is, aki esetleg a te hibádból túl későn lát meg és elkerülhetetlenné válik a gázolás, mivel, ha éppen a kikerülés pillanatában ér oda egy szemből jövő autó akkor már semmit nem lehet tenni.
2010. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
54%
én a helyedben megolajoznám azt a biciklit hogy ne nyikorogjon, így nem tudnának lefülelni. csak hangtalanul elsuhansz mellettük, észre sem vesznek :)
2010. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 sdavid88 válasza:
100%
Hát nem ajánlom, hogy találkozzunk. Jártam már úgy, hogy éjfél körül mentem hazafelé, és két falu között bóklászott egy biciklis világítás nélkül. Hát a kezem nem tettem volna, a biciklis és a kocsi kocsi közé. Kb. 1 centire mehettem el mellette. Mi lett volna, ha csak a kormányát lököm is meg, befordult volna a kocsi alá. Hát majdnem megálltam, aztán jól belepofoztam volna az árokba. Addig is biztonságban lett volna.
2010. okt. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

a rendőr lehet megbüntet mondjuk egy 10-esre és így jársz jobban, mert ha egy autós büntet, ő lehet egy tolókocsival fog büntetni.

Szerintem ne a lámpán spórolj, vagy ha neked nincs rá pénzed, anyádékkal vetessél. Ha meg ciki a lámpa, akkor gondolj az autós büntetésére.

én bicajozok rendszeresen, meg vezetek is és tényleg baromi szar, ha nincsen kivilágítva egy biciglis...

Szóval lámpát!

szerintem

szerintem.

2010. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
90%
Sziasztok! Nekem volt pont egy ilyen ügyem 16 évesen. Közel 7 évvel ezelőtt történt, de szerintem nem változtattak azóta túl sokat. Tehát megállított a rendőr világítás és papírok nélkül, 4-en voltunk. Akinek nincs papírja lekérik az adatait rádión, nemsokára postán jött egy levél mindenkinek, hogy többet ilyen ne legyen..mert megbüntetnek. Rá nem sokára ismét megfogtak, 10ezer forintra büntettek, amire fellebbeztek a szüleim, mivel kiskorú voltam és nem volt saját jövedelmem! Elengedték....azóta lámpával járok...:) Méghozzá villogóssal..soha nem volt vele semmi baj, pedig állítottak már meg párszor...:)
2010. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem árt ha legalább hátul van valami világításod, pláne ha nem városon belül biciklizel. Aki sötét ruhában lámpa nélkül biciklizik az országúton az az életével játszik és tényleg pofont érdemel. Városon belül kevésbé veszélyes elvégre van közvilágítás, meg mehetsz a járdán is, este már nincs nagy forgalom.


Ha elöl nincs is azért biztonságosabb ha hátul van, h legalább észrevegyenek.

2010. okt. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Én Tudom engemet vagy 2 hónappal ezelőtt fogtak meg nem volt világítás sem elöl sem hátul ez nekem 15000ftomba került igaz án 27 vagyok de te is 16 évesen számíthatsz hasonlóra!!
2010. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!