Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségi idézés, nem eredeti?

Rendőrségi idézés, nem eredeti?

Figyelt kérdés
Ma jött a rendőrségtől egy idézés, ami saját kézzel nincs aláírva, hanem felül egy kockában az van rávezetve, hogy elektronikusan aláírott dokumentum. Én ezt így nem fogadom el, kérek egy olyan idézést, amin saját kezű aláírás van tintával. Ez nem eredeti, valaki szórakozik?

2023. jún. 19. 19:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
PDF-ben is megküldte, ott meg tudod nézni, hogy az e aláírást ki tette rá.
2023. jún. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
#11 igen a postázott papiralapu levelen nem te majom?!
2023. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs ügyfélkapuja, nem kapta meg.
2023. jún. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Fura mód én tudom mi áll abban a levélben, úgyhogy menj el rá azt javaslom.
2023. jún. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Justinianus ***** válasza:
83%

Ha valaki elektronikusan aláír egy dokumentumot, az pontosan olyan jogi következményekkel jár, mintha a saját, kézzel írott aláírásával írta volna alá.

Az elektronikusan aláírt dokumentum KIZÁRÓLAG ELEKTRONIKUSAN hiteles.

Elektronikus aláírás ellenőrzése: amikor valaki – egy számítógépes program segítségével – megvizsgálja, hogy egy adott dokumentumot egy adott tanúsítvánnyal írtak-e alá, és megvizsgálja, hogy e tanúsítvány érvényes-e. (Magyarul rákattintasz az tanúsítványára.)

A fokozott biztonságú, illetve minősített elektronikus aláírással ellátott elektronikus dokumentum KINYOMTATOTT változatához NEM fűződnek az ugyanezen dokumentum elektronikus változatának bizonyító ereje tekintetében előírt szabályok.

Tehát kinyomtatva egy darab (vécé)papír.

2023. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy rendőrségi idézésre ha nem jelenik meg, akit idéznek, az nem játék, mert ha nem megy el körözést adnak ki.
2023. jún. 19. 22:48
 17/19 anonim ***** válasza:

"Azt hallottam hogy rendőrségi idézésre ha nem jelenik meg, akit idéznek, az nem játék,"


Nem bizony!



"mert ha nem megy el körözést adnak ki."


Egyrészről.

Másrészről elővezethet, ha nem mented ki magad... és ennek a költségeit is rád terhelik.

2023. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ilyen emberek mint a kerdezo miert nincsenek bortonbe?? Legalabb lenne egy kis szabadidejuk olvasni es muvelodni, okosodni, ha mar iskolaban nem jeleskedtek.
2023. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Figyelj 18 - as!


"lyen emberek mint a kerdezo miert nincsenek bortonbe??"


Eljárásjogilag tájékozatlannak lenni nem törvénytelen....


Az más kérdés, hogy igazad van.... és olvashatna többet a kérdező.

2023. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!