Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 16 évesen ha nem enged el...

16 évesen ha nem enged el anyum ott aludni a barátomnál és én mégis elmegyek akkor rám hívhatja a rendőrséget? Mármint foglalkoznak ezzel a rendőrök vagy nekem akkor muszáj lesz haza mennem?

Figyelt kérdés
Folyamat azzal zsarol hogy ha ott alszok akkor rám hívja a rendőrséget és majd a rendőrök haza hoznak.

2023. júl. 6. 23:13
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%
Igen, elvileg hazavitethet, a barátod szüleinek okoznál kellemetlenséget. De nem értem az ilyen szülőt, aki ahelyett, hogy felhívná a barátod szüleit, hogy "figyeljetek, egyelőre nem szeretném, ha a lányom ott aludna", rögtön rendőrséggel fenyegetőzik. Amitől édesanyád fél, azt nem csak éjszaka tudjátok csinálni, nemcsak a barátodéknál. Ezt meg is mondhatod neki. Az oké, hogy aggódik, meg minden szülőnek trauma, hogy a cuki kislányának már barátja van, pedig "tegnap" még vattacukrot vett neki az állatkertben, pont ezért nem értem, miért nem épít ki inkább egy bizalmi kapcsolatot, és akkor akár még is lehetne beszélni, te mit szeretnél, ő mit szeretne, mitől fél, stb. Esetleg amiatt is aggódik, hogy még friss a kapcsolat, lelki sérüléstől is félt téged. Ha normális az anyukád, akkor próbáld meg ne hisztizve, hanem kulturáltan megbeszélni vele. És nézz utána a felelősségteljes védekezésnek, mert 16 évesen egy terhesség nem buli, bármilyen kimenetellel sem.
2023. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
8%

Ha jól tanulsz, akkor egy kicsit nyugodtan lázadj.

Küldj anyukádnak sms-t, hogy a barátodnál töltöd az éjszakát.


Akkor anyukád eltűnésed nem jelentheti a rendőrségnek.

Az pedig, hogy a szülői akaratnak nem engedelmeskedsz még csak nem is szabálysértés.

2023. júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 qkker1 ***** válasza:
21%

"Eltűnt személynél is csak 24 óránál régebben eltűnttel foglalkoznak - sajnos gyerek esetében is!"


Mivel még csak 16 éves, azonnal és kiemelt ügyként foglalkoznak vele!

2023. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
84%

Kár idekeverni az eltűnt személyeket.

"Kiskorú gyermekem engedélyem nélkül távozott itthonról, én vagyok felelős érte és nem engedtem el, azt hiszem a barátjához ment, nem engedtem meg hogy oda menjen, mondom a címet..." -> valószínűleg azonnal mennek érte.

Tehát az ilyen "odatelefonált, nem jelenthet eltűntnek" típusú dolgokat kár idekeverni.

2023. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
24%

6. Ezt nagyon benézted! 18 év alatt nincs 24 óra várakozási idő, hanem azonnal keresik!


Felnőttnél van 48 óra, ha nincs olyan probléma, ami ezt felülírja.


Kérdező: a barátodat még meg is büntetik, főleg, ha idősebb nálad, ha elmúlt 18 akkor meg még le is csukják pedofília miatt.

2023. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
24%

24: Csakhogy nem kiskorú, hanem fiatalkorú.

14 éves korig kiskorú.

2023. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
73%
23: Nem tűnt el!
2023. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
38%
26: 12 éves kor a beleegyezési határ, 12 év felettivel nem büntetik a szexet.
2023. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
15%
25-ös, nézzél már utána a pedofília fogalmának, de ne a kormánypropagandában. Annyit segítek, hogy a paidos szótő gyereket jelent. Egy 16 éves nemiség tekintetében már abszolút nem gyerek. A pedofilok nem a fiatal, szexuálisan érett egyedekre buknak, hanem az éretlen gyerektestekre.
2023. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
23%

Én írtam, hogy ennyi idősen simán lázadj. Anyukád ha nagyon akarja, akkor valóban a rendőrséget rádküldheti, de ez ne tarson vissza.


Ahol buzgó a rendőrség, ott tényleg elfoghatnak (beültetnek rendőrautóba, legrosszabb esetben megbilincselhetnek, de ha ezt teszik, akkor később az intézkedés ellen panaszt tehetsz, mert ha nem ellenkezdtél, akkor ez fiatal nővel szemben bőven aránytalan), előállíthatnak (rendőrkapitányságra, rendőrőrsre, körzeti megbizotti irodába bevisznek). De ebből joghátrányod nem lesz, mert eljárást már nincs miért indítani ellened.



Rtv.

Elfogás és előállítás

33. § (1) A rendőr a további intézkedés megtétele céljából elfogja és az illetékes hatóság elé állítja azt, *

d) * aki a szülői felügyelet vagy a gyámság, valamint a nevelőszülőnél vagy gyermekotthonban történő elhelyezésének hatálya alól engedély nélkül kivonja magát, és azt a gyermeket, akinek a felkutatását és előállítását gyermek átadására irányuló bírósági végrehajtás során rendelték el;


#22

2023. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!