Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség soha nem fog...

A rendőrség soha nem fog hinni azoknak az embereknek, akik rosszak voltak, de megjavultak?

Figyelt kérdés

Teszem fel, ha egy ember aki egy ideig 15-20 évig bűncselekményeket követett el, az bűnösen szerzett vagyon, ami pénze volt, de mire 45, 50 éves lett addigra nem követett el semmi rosszat. Ha erre azt válaszolja, hogy azért nem, mert megjavult. A rendőrök, amíg él az ember, nem fogják elhinni, hogy megjavult, vagy rendőrségen is emberfüggő?


Mert hallottam már olyat, hogy egy visszaeső tolvaj egyszer semmit nem csinált már hosszú ideig és a körzeti megbízottal találkozott és a körzeti megbízott kérdezte, hogy hogy van, mi újság, az ember meg mondta, hogy megjavult. A körzeti megbízott meg mondta, hogy nagyon helyes, tartsa is ezt az utat.



2023. júl. 7. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Vannak, akik tényleg megjavultak, hasznos tagjává váltak a társadalomnak. Ismerek ilyen embereket.


B.Gyula viszont sosem lesz ilyen, mert ő nem tudja kibírni, hogy ne lopjon.

2023. júl. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Azt embere és helyzete válogatja, hogy ki, kinek és mit hisz el.
2023. júl. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az alaplehetőség - mindig lehet nemet mondani - mindenkinél ott van a megjavulásra, hajlamtól függetlenül.


De az élet messze összetetebb....

Van, aki nem kap második esélyt az élettől...Így csinálja azt, amihez ért..... ami a bűnözés.


Ha valaki 20 évig halászott a zavarosban, majd utána egyszercsak abbahagyja... az nem azért van, mert magjavult, hanem mert összeszedett annyi zsetont a bűnöző múltjával, hogy többé nem kell "dolgoznia" semmit sem.


Az ilyen emberek nem javulnak meg, legfeljebb felhagynak a korábbi életükkel és próbálnak kimaradni a balhékból, mert már van nekik elég tapasztalatuk és pénzük egy életre.


Persze ettől még a vérük hajthatja őket.

Ha nem volt meg nekik a "legnagyobb balhé" addig, akkor még akár 15-20 év kihagyás után is összeállhatnak még egy "utolsó nagy dobásra".

2023. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 DK-s ***** válasza:
68%

Egy kis jogi gyorstalpaló:


Egy rendőr NEM nézhet bele a priuszodba, mert az hivatallal való visszaélés lenne. Tehát fogalma sincs róla, hogy ki vagy. Még egy nyomozó sem teheti.


Ismerős zsaru esetén pedig egy ex-bűnözőt a legkevésbé sem izgatja, hogy mit gondol vagy hisz. Hinni a templomban kell.


A példádban szereplő "megjavult tolvaj" pedig biztos hogy hazudott.


Megérzés.

2023. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 DK-s ***** válasza:

#3-nak:


Most nagyon mellé lőttél!


Én nagyjából '94-től 2004-ig igen aktív, és fajsúlyos bűnöző voltam. És nem azért hagytam abba, mert annyira megszedtem volna magam. Egy bűnöző sosem spórol. Naponta elvertem egy havi átlagfizetést. Bár azt el kell ismernem, hogy megjavulás kérdésében igazad van. Azért hagytam abba, mert már "öreg voltam bohócnak". Elmentem a szakmámba dolgozni, és azóta is abban dolgozom.


És ha valami régi ismerős megtalálna valami "tuti" tippel, valszeg nem hagynám ki.

2023. júl. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1 Tehozzád szólok!


Képzeld el, én sok kis bűncselekményeket csináltam (vétségeket) csupán csak azért lett (bűntett), mert üzletszerűség is volt.


De én már megjavultam.


Ha a boltban vásárolok, nekem több termék van és állunk a kasszánál, ha azt látom, hogy utánam áll egy vásárló, aki csak egy ásványvizet vesz, vagy bármit, mindig mondom az ilyen embernek, hogy "csak annyi van, tessék nyugodtan jönni, és előreengedem" Meg is köszönik.

Sőt a múltkor a pennybe hallottam, hogy az utánamlévő néni beszélget az utánalévő vásárlóval, hogy milyen hosszú a sor, és ő pedig sietne, hátrafordultam és mondtam neki, hogy tessék elém jönni, hallom tetszik sietni, tessék nyugodtan jönni. Azt mondta, ó de kedves, előreengedtem és megköszönte.


A másik:

Beteg gyerekeknek gyűjtenek kupakokat és a lakótelepen van egy nagy doboz fémrácsból és sosem dobom ki a kupakokat, hanem viszem oda beledobom, ezzel segítek a beteg gyerekeken én is.


Még egy másikat is elmondok neked:

A múltkor mentem haza délelőtt a boltból és a panelházunk előtt a betonon ott volt egy galamb, ami nagyon gubbasztott, közelebb mentem, láttam, hogy ez beteg lehet. Nem nagy kedvem volt vissza lejönni, de felmentem, letettem a cuccot, egy műanyag ételes dobozba engedtem hideg vizet és az ételes doboz tetejére pedig két szelet kenyeret tettem, persze összetördeltem előtte és tudtam, hogy az a szegény galamb még biztos ott lesz, mert nem nagyon mozdul. Elvittem a vizet, kenyeret, ott volt, de kb 5 méterrel arrébb és letettem elé, hogy egyen, igyon. De nem evett, ivott. Aztán vissza felmentem és Istenhez imátkoztam, hogy gyógyítsa még azt a galambot, legyen egészséges és sokáig éljen még.


Szóval rendes ember vagyok én.

2023. júl. 7. 17:48
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Jaj de rendes vagy. Ez majd biztos kárpótolja a többszázezres lopásaidat, hogy előreengedsz másokat a boltban.


Tényleg beteg vagy komám.

2023. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 a másik két rendességemet is elolvastad?
2023. júl. 7. 20:19
 9/18 DK-s ***** válasza:
100%

#6-nak (kérdezőnek):


Már megbocsáss, de kinek/kiknek hozod létre a látszatot? Mert ez nem több.


Egy TÉNYLEGESEN "rendes" ember soha nem tudná felsorolni a "rendességeit", mert nem tartaná számon. Aki számon tartja, az céllal teszi. ;)

2023. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

6 - os!


Te nem megjavultál, csak nem lettél sikeres a bűnözésben, így abbahagytad.


Mert egy f@sz vagy!


Egyébként meg igaza van a 9 -esnek, mert egy valódi rendes ember, nem hangoztatja, hogy Ő milyen rendes ember, mert ez neki természetes.


Aki lekileg rendben van önmagával, annak nem kell önigazolás.

Neked viszont kell, te gyökér!

2023. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!