Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség soha nem fog...

A rendőrség soha nem fog hinni azoknak az embereknek, akik rosszak voltak, de megjavultak?

Figyelt kérdés

Teszem fel, ha egy ember aki egy ideig 15-20 évig bűncselekményeket követett el, az bűnösen szerzett vagyon, ami pénze volt, de mire 45, 50 éves lett addigra nem követett el semmi rosszat. Ha erre azt válaszolja, hogy azért nem, mert megjavult. A rendőrök, amíg él az ember, nem fogják elhinni, hogy megjavult, vagy rendőrségen is emberfüggő?


Mert hallottam már olyat, hogy egy visszaeső tolvaj egyszer semmit nem csinált már hosszú ideig és a körzeti megbízottal találkozott és a körzeti megbízott kérdezte, hogy hogy van, mi újság, az ember meg mondta, hogy megjavult. A körzeti megbízott meg mondta, hogy nagyon helyes, tartsa is ezt az utat.



2023. júl. 7. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
De a rendőr lopott igazolványát kibszod a kukába te tolvaj. Várjál csak, jössz te még erre.
2023. júl. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

#11,


Nem fog, múltkor is azt írta az egyik kérdésben, lejön, válaszoltam, hogy várom szeretettel, erre inába szállt a bátorsága.


Én nem bírok addig várni addig, hogy vajon lemászik-e ide, vagy sem.

Menjünk el kirándulni a területére inkább mi magunk! ;)

2023. júl. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kapj fel az M1-en és mehetünk!
2023. júl. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mindketten nagyon messze laktok tőlem. A Dunántúlon, meg Budapesten nem követtem el semmit. Ahol elkővettem, az Debrecen, Kisújszállas, Mezőtúr. Bízzátok ezt a debreceni, kisújszállasi, mezőtúri rendőrökre.

Majd ők keresnek engem, ha akarnak. Majd ők eldöntik, hogy mikor van rám szükségük és keresnek vagy postai úton, vagy telefonon, vagy személyesen. Tudják ők a dolgukat. Semmi olyan megkeresést nem küldtek nektek, hogy ti intézkedjetek.

2023. júl. 8. 13:12
 15/18 anonim ***** válasza:
De mi mehetünk magunk. Semmi nek tiltja.
2023. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 DK-s ***** válasza:

#10-nek:


XDXDXD


Nem lettem sikeres?


Az igaz hogy nem raktam félre lóvét, de nem is érdekelt soha. A pénz nem boldogít, de azért jó ha van. És az éjszakai életben prezentálni kellett, hogy komolyan vegyenek. Az én fixa ideám az volt, hogy leszek "valaki" az alvilágban. Amit én el akartam érni, elértem. Túl sokat is.


Az utolsó szabadulásom után már ott tartottam hogy ha újra kezdtem volna, akkor igen valószínű, hogy a zsaruk elástak volna valahol a Mecsekben, vagy nekem kellett volna elásatnom egyet-kettőt a mihez-tartás végett.


Ennyire már nem akartam bedurvulni, de ha nem tettem volna, engem iktatnak ki.


Kiszálltam.

2023. júl. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

DK-s. Korábbi kommentedben azt írtad, mintha nagy összegeket szereztél volna 1994-2004-ig követtél el bűncselekményeket és azt vettem ki a kommentedből, hogy te nagyon nagy pénzeket szereztél bűncselekmény útján.


Én csak piti lopásokat követtem el, de azt rengeteget. Volt ahonnan 10 ezret, volt ahonnan 40 ezret, volt ahonnan 100 ezret, olyan isvolt, hogy 256 ezret, olyan is volt, hogy 5 ezret, olyan is volt, hogy 2 ezret.

Nevetséges. Jó hülye vagyok, hogy piti 2 ezret loptam.


Ültem börtönbe 8 és fél hónapot.

Még a börtönőr is mondta, hogy ilyen filléreket loptam... Aztán odahívott egy másik rabot, asszem Gergő nek hívták, hogy "Gergő gyere már..." Odajött, kérdezte, hogy igen felügyelő úr? A felügyelő mondta neki, hogy meséld már el Gyulának, hogy mennyit loptál, miért vagy itt, azt mondja a Gergő gyerek, hogy milliókat. Erre a felügyelő úr mosolyogva mondta, hogy na Gyulám itt kezdődik a lopás, nem hogy 2 ezer, meg 20 ezer forintokat...

2023. júl. 8. 18:01
 18/18 DK-s ***** válasza:

#17-nek (kérdezőnek):


Én teljesen más vonalakon tevékenykedtem mint te. A bolti tolvajkodást fejlesztettem először tökélyre. A társam egy bodros-fejű, igazi sötét kisebbségi volt. Terepruhában bement előttem, majd követtem én, öltönyben nyakkendőben. Ő "ügyesen" elrakott valamit úgy, hogy az amúgy is őt figyelő biztonsági észrevegye. Ezután már tényleg ügyesen ki is rakta úgy, hogy azt már nem látták. Mint a vadászkutya a vadat, úgy várták a pénztárnál. Én eközben kivittem a fél boltot. XDXDXD Ezzel soha nem buktunk.


Aztán kipróbáltuk, hogy zárás után nyitunk, az jobban hoz a konyhára. Spar is volt néhány közöttük. Akkoriban a biztosítók még nem kötötték feltételül a riasztót, így persze egy SPAR-ban sem volt. Szó szerint értsd hogy egy fűrészlappal, és egy üveg-vágóval kirámoltuk a SPAR-okat!


Persze sportot űztem belőle, kihívásnak tekintettem a zsarukkal való szórakozást. HÉTSZER rámoltuk ki ugyanazt a SPAR-t, két hónap leforgása alatt. Volt hogy kiültek a szomszéd parkolóba egy rendőrkocsiban, és időnként körbenézték a boltot. Persze mi is készültünk walkie-talkie-kal, mivel akkoriban még nem igazán volt mobil. Mi is figyeltük őket. Napokig.


Amikor megunták, már az első nap ismét kirámoltuk.


Következő lépésben már civil kocsiból figyeltek. Volkswagen golfból, BIT rendszámmal. Tökéletes balfaxok. Kb egy hétig figyelték a boltot, mire elunták. Ismét pakoltunk.


Ezután két bafax "kolléga" is megpróbálkozott a bolttal. Nem irigylem őket. Mesélte az egyik hogy a zsaruk xarrá gyomrozták őket, mert biztosak voltak benne hogy ők a sorozat-betörők, és h'lyének akarják nézni őket.


De csak két napig voltak ebben a hitben. Ismét pakoltunk. XD


Eközben a boltban felraktak az iroda-ajtóra egy Reed-relés nyitásérzékelőt arra az iroda-ajtóra, amit ki szoktunk nyitni a bejutáshoz. Csakhogy belülre szerelték, oda, ahová eleve bejutottunk, csavarhúzót pedig hagytak az egyik fiókban. Kb 2 perc alatt hatástalanítottam egy gemkapoccsal.


Az utolsónál már úgy tudtak elkapni minket, hogy az őrsről, random kiküldött kocsi nézte meg a boltot.


Ezt két hónap alatt, az össz-kár 18.000.000 körül volt. 1996-ban!


Aztán következtek a gazdasági bűncselekmények. Hamisított okiratokkal áruhitel, banki kölcsön, bér-csövikkel mobilvásároltatás, stb ...

Volt amelyiket még meg is kellett fürdetni, annyira szalonképtelen állat volt.


Nagyon hosszú lenne felsorolni. Én nem ragadtam le az alapoknál, fokozatosan képeztem magam.

2023. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!