Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a helyszini birsággal nem...

DNTSPRD kérdése:

Ha a helyszini birsággal nem értek egyet miért nincs lehetőség jogorvoslatra?

Figyelt kérdés
Nem világositottak fel az intézkedő rendőrök hogyn em vagyok köteles a birságot alá irni nem világositottak fel az aláriárssal mi jár, jogos önvédelem volt ami történt még is garázdaság miatt megbirságoltak.

#rendőrség #önvédelem #garázdaság #Önbiráskodás #Nem megfelelő szintü felvilágositás
dec. 24. 17:44
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
ez nem az én verzióm ez történt
dec. 25. 12:04
 22/30 anonim ***** válasza:
Jolvan, a kérdésedre megkaptad a választ.
dec. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
nem kaptam meg
dec. 25. 12:28
 24/30 A kérdező kommentje:
de magyarázd már el mit kelett volna amúgy tennem amikor kést fog vesz elő ne érezzem magam veszélyeztetve ne védjem meg magam?
dec. 25. 12:29
 25/30 anonim ***** válasza:

“ nem kaptam meg” de. De megkaptad.


“ de magyarázd már el mit kelett volna amúgy tennem amikor kést fog vesz elő ne érezzem magam veszélyeztetve ne védjem meg magam?”

1. Ha valaki kést húz elő el kell futni. Minden létező harcművész azt tanítja, hogyha kés van ellened azonnal fuss. Ezt profi harcművészek állítják, nem én.


2. Mit vársz? Semmit nem tudok az esetről. Te azt állítod, hogy beakartak törni hozzád és megakartak késelni.


Ahhoz, hogy enne érdemben dönteni lehet ez semmi.

Valami oka van, hogy a rendőrök semmilyen betörést és semmilyen késelést nem láttak ebbe a helyzetbe.

Valami oka biztos van és azt az okot ők tudják én pedig nem. Nem is fogom tudni, ezért lehetetlen érdemben reagálni erre.

dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
azt várom hgoyaz állitásomat elemezd ki akkor egy pillanatra fogadd el hgoy igy ötrént és modn meg akkor mia véleményed és ne azon pattogj hogy ez biztos nem igy volt ja és nem nem adtál váalszt azt erőlteted ami a papiron áll deén nem ezt kérdezem én annak a magyarázatát szeretném tudni miért hoztak ilyen törvényt régebben ez nem igy volt érted miről besézlek mostmár? és leirtmam ár mi az oka a rendőrök döntésének szóról szóra ezt mondták kést elővette de nem csinált vele támadó mozdulatot igy nem érzik jogos védelemnek, és fussak el amikor félméter sincsk öztünk? reflexből nyultam a csuklóját megragadni hogy ne is tudjon támadni és nem érdekel tem it halottál harcmüvészektől nem harcmüvész vagyok nem azok neveltek ez volt az ösztönös reakcióm a veszélyhezetre most ezért én vagyok a balfasz akkor? komolyan már victim blaming az egész hozzá állásod. csak kötekedsz it megsem próbálod megérteni mi történt nem tudsz elvonatkoztani hgoy tegyük fel pont igy történt és arról akkor mit gondolsz csak hisztizel itt ujra meg ujra ugyan azt elhajtod mint egy fenakadt elmezjátszó nem tudsz ujat mondani csak ismételgetni magad?
dec. 25. 12:43
 27/30 anonim ***** válasza:
Feladom. Mostmár látom hol a hiba. Te egy zakkant ember vagy. Kellemes ünnepeket neked.
dec. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Azért ez a jogi szabályozás, mert azzal, hogy elfogadod a helyszíni bírságot, elismered, hogy szabályt szegtél. Nincs szükség jogorvoslatra, hiszen semmi "hiba" nem történhetett. A jogorvoslat hiánya itt a jogbiztonságot szolgálja, a helyzeted "ítélt dolog", tehát nem szabad megváltoztatni.
dec. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ez a sztori ott vérzik, hogy ez bűncselekmény ami nem áll meg egy helyszíni bírságnál!


Ilyen esetben előállítás van, van mikor őrizetbe vétel is illetve több hónapon/éven át tartó rendőrségi meg bírósági eljárás...

dec. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Jahogy így állunk…. Ezek alapján örülj hogy nem büntetőeljárást kaptál a nyakadba (garázdaság is az, de van szabs. alakzata is). Még a rendőrök voltak jófejek veled, te meg egy idióta vagy.
dec. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!