Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúja voltam egy bűncselekmén...

Tanúja voltam egy bűncselekménynek, a helyszínen a rendőrök felvették az adataimat. Nagyjából mikor fognak kihallgatásra behívni?

Figyelt kérdés

febr. 13. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudni. Van olyan bűncselekmény amely évekig elhúzódik. Attól függ mennyi ügy van folyamatban illetve az ügyben mikor érnek oda hogy be kell hívniuk.
febr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálam ez úgy történt hogy a kirabolt nénit betámogattam a közeli bankba (oda mentem), hívtam a rendőrséget, a bankban elláttuk a nénit (mint kiderült ott dolgozott), végeztem a dolgaimmal és újra hívtam a rendőrséget, majd amikor visszaértem a munkahelyemre akkor hívtak hogy hol vagyok. Hozzáteszem hogy a kapitányság 500 méterre volt a helyszíntől, tehát forró nyomon indult a nyomozás :)

Visszamentem de már a kapitányságra ahol felvették a jegyzőkönyvet és fél évig nem történt semmi. A néni a modernebb nyugdíjasok közé tartozott és volt bankkártyája, a tettesek nem az okosabb emberek közé tartoztam mivel használták a kártyát amit rögzített a bank autómata kamerája tehát meglettek. Kétszer volt tárgyalás ahova engem tanúként beidéztek, mindkétszer munkaidőben és mindkétszer elhalasztották egy órával a tárgyalást mert az elkövetőke az ország legkülönbözőbb büntetésvégrehajtási intézményeiből szállították be koruk és egyéb vétségeik miatt. Az ügyész kb úgy faggatott mint ha én követtem volna el a rablást (miért nem mentem utánuk). Amin természetesen felháborodtam hisz nem is láttam mi történt (hátul nincs szemem) és megkérdeztem hogy szükségét kellene érzenem egy védőügyvédnek? Mivel egy ismerős ügyvéd volt a kirendelt védője az egyik elkövetőnek így gyorsan meg tudtam volna oldani de akkor visszavett az ügyész. Eléggé visszásnak éreztem azok után hogy rajtam kér bármit számon a rendőrség gyorsaságára meg egy szava nincs (öt perc lett volna nekik gyalog).

febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

“öt perc lett volna nekik gyalog”


“ kapitányság 500 méterre volt a helyszíntől, tehát forró nyomon indult a nyomozás”


Ezt soha nem értettem. Az ilyen emberek fejébe az van, hogy a rendőrség is tűzoltó üzemmódban megy? A rendőrök nem a kapitányságon ülnek és várnak a hívásra. Kötelező kint lenniük. Ha indokolatlanul bent rohadnak a kapitányságon, visszanézik a kocsiba levő nyomkövetőt és elszámoltatják őket. Ebben az esetben, miért releváns milyen messze van a kapitányság?


Én nem nagy városban lakom, kb 15.000 ember. A nálunk levő kapitánysághoz tartozik a város és meg nagyjából 10 falu.

Egyetlen rendőr páros van erre a körzetre. Ha valahol éppen intézkednek, hívhatom én őket,nem fognak tudni osztódni. Fura mentalitásod van.

Nyilván ettől függetlenül az ügyész hozzáállása szánalmas.


Kérdező. Erre lehetetlen válaszolni. Lehet gyorsan szükséges, hogy meghallgassanak, lehet csak későbbiekben kérik, lehet egyáltalán nem szükséges. Ezt soha nem lehet megjósolni.

febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ.
febr. 13. 20:36
 5/11 árokpart ***** válasza:
0%
3-as Már hogyan lenne egy ilyen nagy területre csak két rendőrpáros, pláne ahol kapitányság is van. Hogyan lehet ilyet mondani.
febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. Ahol kapitányság is van? Minden illetékességi területen vannak kapitányságok. Ezen belül vannak rendőr örsök. Már értelmetlen amit írtál.


Nem két rendőrpáros, egy rendőr páros, látom ezt sem sikerült belőni.

Ha nincs több ember, akkor ez van, ennyi van. Melyik világba élsz, hogy nem látod?😂 a rendőrség(is) minimum létszámmal üzemel.

febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Téged mikor fognak már lecsukni árokpart. Ennyi ésszel minimum lipótmező járna ha lenne.
febr. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 Az említett eset egy 22.000 kisvárosban történt és mivel bejáratos vagyok a kapitányságra, tudom hogy nem egy ember ül bent. Tudom hogy van dolguk és leterheltek de egy rablás esetén, ennyire közel hozzájuk elég nagy esély lett volna az elfogásra. Más esetben érdekes mód 15 percen belül kiért három járőrautó pedig az csak lopás volt.
febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy behívnak tanúskodni, kérdező!


Az adatok ismeretében döntik el, hogy kellesz - e nekik.

febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha a tőled kapott információk alapján, vagy akár attól teljesen függetlenül is találnak a tiédnél fontosabb, a nyomozást jobban segítő nyomokat, akkor egyáltalán nem feltétlenül szükséges a te tanúvallomásod újbóli, részletesebb felvétele.


Fiktív példa, pl, te azt mondtad, hogy ebből a házból jött ki és arra ment tovább. Ha egyedül tőled tudható ez meg és szükséges ennek a megerősítése később, akkor lehet, hogy behívnak még.

Viszont, ha ezek alapján az infók alapján találtak olyan biztonsági kamera felvételt, ami egyértelműen mutatja ugyanazt - és még az is látszik rajta, hogy ki volt az, akkor a te vallomásod ennél tovább nem feltétlenül fontos, mert lett már videó felvételük, ami kétséget kizáróan mutatja azt, amit te is mondanál.

febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!