Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomoz-e a rendőrség, ha egy...

Nyomoz-e a rendőrség, ha egy internetes adás-vétel során átutaltam 19000 Ft-ot, de nem érkezett meg az áru?

Figyelt kérdés
Egy magyar internetes portálon keresztül (nem vatera és tesz-vesz) vásároltam egy használt videokártyát. Összege 19000 Ft volt. Átutalással fizettem. Természetesen nem érkezett meg. Egyedül a számlaszámot tudom. Ha jól sejtem, másokat is becsapott ez az illető.
2009. febr. 3. 20:12
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
44%

A fizetési meghagyást reklámozó társunk pedig nézhetne kicsit jobban utána a dolognak, mert fizetési meghagyást 1.: csak ismert személy ellen lehet benyújtani.

2.: bizonyítani kell, hogy a követelés valós.Itt bukik el szegény kérdező megint hiszen semmivel nem tudja bizonyítani, hogy ő vásárolt valamit az illetőtől. Még egyszer mondom: az email-ek, privát üzenetek nem bizonyítékok.

2009. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
81%

Hogyne lenne bizomnyíték!!! Nagyon lent vagy jogban...


Még a szóbeli megállapodás is szerződésnek minősül, sőt, még a ráutaló magatartás is!

2009. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
57%

Nem, Te vagy egy kicsit eltévedve. Magánszemélyek közti adás-vétel esetén igenis prezentálni kell egy írásbeli szerződést. Emailt bárki küldhet, bárki nevében, ezt visszanyomozni nem egyszerű, ráadásul itt is kell a megalapozott gyanú, amire hivatkozva a rendőrség kikérhet adatokat a szolgáltatótól. Szóbeli szerződés létezik, de

próbáld bizonyítani úgy, hogy csak két állítás van egymással szemben. Ráutaló magatartás csak szolgáltatás igénybevételénél van, adás-vétel esetén ilyet nem ismer a jog.

Az meg már külön kérdés, hogy a rendőrség alapban nem szeret az ilyen ügyekkel sokat foglalkozni, elüldögélnek rajta néhány hónapig, majd lezárják a nyomozást, kivéve ha már a feljelentésben megvannak a feltételezett elkövetőadatai. A netes nyomozás nem az erősségük, már csak azért se mert mint írtam többször kismillió engedély kell ahhoz, hogy akár a banktól, akár az internetszolgáltatótól adatokat kérjenek ki.

2009. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
72%

Figyu, te összevissza kevered a tényállást, meg a bizonyítást!


A törvényi helyzet ez:

"Az ingók adásvételére vonatkozó szerződés megköthető szóban, írásban vagy ráutaló magatartással "


A rendőrségnek van külön internetes büncselekméyekkel foglalkozó osztálya, marhaság, hogy nem foglakoznak az ilyen ügyekkel.

Az is marhaság, hogy email és egyéb adatokat nem kérhetnek ki a szolgáltatótótól.

Gyanú esetén simán kikérik erre jogszabályi lehetőségük van!

2009. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
56%

OK, akkor mondjuk úgy, hogy ti beszéltek az elméletről, én meg a gyakorlatról...

Csak egy példa: ismerősömnek hitelkártyájáról 200000Ft-ot vásároltak el interneten. A számlakivonat szerint ennek nagy részét magyarországi webáruházakban. Tehát még külföldi segítség se kellett volna a rendőrségnek. Cirka 8 hónappal a feljelentés után visszadobták az ügyet, mondván nem bizonyítható a bűncselekmény. Rokonom által utánanézettem, hogy mégis mit csináltak 8 hónapi: semmit. Felvették az ügyet, eltették egy fiók mélyére, majd amikor valakinek a kezébe akadt lezárta. A magyar rendőrség max akkor nyomoz netes ügyekben a szerzői jogsértésről van szó, vagy ha milliós mértékű a csalás. (itt hozzátenném, hogy a tavalyi szerver-razziánál fél év(!) kellett hozzá, hogy beszerezzék a lefoglaláshoz az engedélyeket, pedig ott egyértelmű volt a bűncselekmény).

Én nem lebeszélni akarm a kérdezőt, csak azt akarom, hogy legyen tisztában azzal, hogy ilyen esetekben, ilyen viszonylag kis összegnél a rendőrök nem fogják nagyon törni magukat a nyomozással.

Igen, elméletileg megtalálható a csaló, gyakorlatilag viszont nem tennék rá nagy összeget, hogy meg is találják.


Azért azt megnézném, hogy adás-vételnél milyen a ráutaló magatartás. Úgy csinálok, mint ha megvenném, de mégse?:) Na, ezért nem is alkalmazzák.

2009. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

A 13:14 es válaszolónak üzenem: internetes eladó és vevő vagyok, és indítottam már fizetési meghagyást, és bizonyítékom pedig a banktól kapott fizetési megbízás volt, amit akkor kaptam amikor befizettem az összeget az eladó számlájára, aki egyébként nem volt ismert ember. Peres úton pedig szinte azonnal a pénzemhez jutottam és a fizetési meghagyás költségeit ráterhelték az eladóra.

Úgyhogy neked kéne utánanézni a dolgoknak nem nekem.


De köszönöm mindenkinek hogy lepontoztátok a fizetési meghagyásról beírt ismertetőmet, biztos igazatok van és baromi nagy marhaságot írtam! De tény hogy ezzel a baromi nagy marhassággal szereztem vissza a pénzemet de mindegy!

2009. febr. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
56%
...persze ehhez az kell, hogy a másik fél elismerje a tartozást, ezt elfelejtetted leírni. Ha nem ismeri el akkor max kitörölheted a fizetési meghagyásoddal. Bocs a durva fogalmazásért, de így van. Ha pedig valaki ilyen módon csalja ki mások pénzét az a legritkább esetben fog első szóra mindent beismerni, pláne ha tisztában van azzal, hogy nem köteles elismerni a tartozást. Különben meg ha bankban fizetted be az összeget akkor ismerni kellett legalább a számlatulajdonos nevét, mert azt kérik.
2009. febr. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

20:06 nak:


A ráutaló magatartás például az is, ha a piacon szó nélkül megfogsz egy kofa árui között egy seprűt, megkérded az árát, éa nyújtod a pénzt.

Na ez egy tipikus ráutaló magatartás, amivel az adásvétel létrejön.


Amit te leirtál eset pedig a kártyával teljesen más, mert azzal csak úgy lehet interneten vsásrolni, ha beírod a 16 jegyű kártyaszámot,az ellenőrző 4 számjegyet és a nevet.


Vagyis ha ezt valakinek a kártyájával megcsinálják, az illető nem a leggondosabban járt el a saját biztonsága tekintetében..

2009. febr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elismernie az eladónak mert a banki bizonylat mindent bizonyít!! És igen én ismerem az eladó nevét, címét, telefonszámát, számlaszámát, ez így müködik az internetes adásvételben!! Ha az eladó postai feladóvénnyel vagy csomagkisérővel nem tudja bizonyítani hogy feladta a csomagot, nekem viszont ott van a kezemben a banki átutalásról vagy befizetésről szóló bizonylat, akkor ő hiába kapálózik, ki kell fizetnie a pénzemet, és a per költségeit ráterhelik! Ez így van! És így lett meg a pénzem legutóbb! A fizetési meghagyásnak egyébként pont az a lényege, hogy akár 200 forintot is belehet hajtani a másikon! De amugy a kérdező a 19ezer forintjával már rendőrségi feljelentést is simán tehet, mert ez már meghaladja a szabálysértési határt és a rendőrség azonnal megindítja az eljárást!

Azt várnám már hogy jönne ide még valaki aki teszveszes vagy vaterás, hogy megerősítsen már engem mert látom nem hisz nekem senki pedig nem beszélek a levegőbe, ez így van és nem csak hallomásból hanem tapasztalatból tudom! 3 éve aukciózok voltak érdekes eseteim!

2009. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
56%

"És igen én ismerem az eladó nevét, címét, telefonszámát, számlaszámát, ez így müködik az internetes adásvételben!!"

Itt a pont. Ha nem tűnt volna fel a kérdező ezekből semmit nem tud, csak egy számlaszámot. Erre nem lehet fizetési meghagyást indítani... Erről regélek már tegnap óta, de úgy látszik elkerülte a figyelmedet.

Egy átutalási visszaigazolás csak annyit bizonyít, hogy Te átutaltad a pénzt, azt nem, hogy miért. Ha a másik fél azt mondja, hogy ő neked nem ígért a pénzért cserébe semmit, akkor neked kell bizonyítani, hogy az az átutalás egy áru ellenértéke volt. (az nem bizonyíték, hogy mit írsz megjegyzésbe az utalásnál). Ilyenkor kérik a szerződést a rendőrök, ami a kérdezőnek nincs, csak néhány email-je, amivel viszont garantálom, hogy a rendőrség semmit nem fog kezdeni. Ha ugyanez egy aukciós portálon keresztül történik, akkor azért nagyobb eséllyel menne az ügye, hiszen azokon már elég jól ellenőrzik a felhasználók adatait, így ha mégis valaki csal, könnyebben megtalálható.

2009. febr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!