Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomoz-e a rendőrség, ha egy...

Nyomoz-e a rendőrség, ha egy internetes adás-vétel során átutaltam 19000 Ft-ot, de nem érkezett meg az áru?

Figyelt kérdés
Egy magyar internetes portálon keresztül (nem vatera és tesz-vesz) vásároltam egy használt videokártyát. Összege 19000 Ft volt. Átutalással fizettem. Természetesen nem érkezett meg. Egyedül a számlaszámot tudom. Ha jól sejtem, másokat is becsapott ez az illető.
2009. febr. 3. 20:12
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan , ne beszélj már!

Ha valaki például tévesen utal akármilyen összeget valakinek, az akkor azt megtarthatja??!

Nevetséges..

2009. febr. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
48%

"Ha valaki például tévesen utal akármilyen összeget valakinek, az akkor azt megtarthatja??! "

Igen, jogilag semmi nem kötelezi a visszadaásra.

2009. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Húha !

Akkor olvasgass a neten!

Volt már olyan hogy még bíróság elé is kerültaz illető , mert elköltötte a számlájára tévedésből érkezett összeget!!

2009. febr. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Jogalap nélküli gazdagodáshoz vezető téves utalás a jogi tényállás.


Nincs joga megtartani, bíróság előtt megtámadható

2009. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem el hogy ennyire nem érti 1-2 ember a lényeget!!!

Hiába nem ígér az eladó az ellenárért cserébe semmit, ott van az aukciós portál, amin az ember licitált és megnyerte az árut, innentől kezdve jogilag levan védve az egész, az eladó hiába mondja hogy nem ígért semmit, ott van a rednszerben benne, hogy tőle vásároltak!!!


„A Polgári Törvénykönyv a szerződés létrejöttéről szóló, 211. § értelmében, aki szerződés kötésére ajánlatot tesz, ajánlatához kötve marad az online aukciós értékesítés jellegéből kifolyólag.

A törvény értelmében tehát, az a vevő, aki az auciós oldalon ajánlatot tesz, vagyis licitál, az a licittől a későbbiekben nem állhat el, az ajánlati kötöttség kizárása nem lehetséges.

Az eladóknak az aukciós oldalra feltett ajánlataik szerződéskötési nyilatkozatnak minősülnek, vagyis az ettől való elállás sem lehetséges.

Az aukció lezárását követően a szerződéskötés automatikusan létrejön, és a szerződésben foglaltakat mind a vevő, mind az eladó köteles teljesíteni és betartani, vagyis az eladó köteles a felkínált terméket a kialakult áron a vevőnek eladni, a vevő pedig köteles a terméket ezen az áron megvenni.

Ezeknek a jogoknak esetleges szerződésszegés esetén polgári peres eljárás során lehet érvényt szerezni.”



De ha ezek után sem értitek a lényeget akkor megemelem a kalapomat, már nem tudok kézzel lábbal jobban magyarázni!


Amúgy ha tudom a számlaszámot akkor bemegyek a bankba megmondom hogy 10 forintot beakarok erre fizetni, akkor a nő simán megmondja a számlatulajdonos nevét, ugyanis vissza szokott kérdezni, hogy ő neki megy e a pénz? Ezt befizetésnél is megteszi az ügyintéző, átutaásánál meg pláne!!

Olyan nincs hogy az aukciós oldal nem ad meg semmilyen információt az eladóról! Az eladó lakhelyét (várost vagy megyét) eleve megadják már az aukción ott szerepel, hogy a termék itt és itt található!! Email címet is kiad, mert különben nem tudnának kommunikálni az aukció vége után! A kérdező lehet hogy kezdő aukciózós és azért nem tudja hol kell megnézni az eladó adatait, mert olyan nincs hogy legalább egy nevet és emailt ne adna ki a rendszer, a termék helye meg eleve benne van az aukcióban!!

De ha felteszem már végképp nem tud semmit a vevő az eladóról, számlaszám alapján is felteheti a feljelentést mert abból megindítja az eljárást a rendőrség mert 19ezer forint a szabálysértési határ felett van és így az eladó automatikusan bűncselekményt követett el azzal, hogy nem küldte az ellenértékét a pénznek!

2009. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
33%

"Egy magyar internetes portálon keresztül (nem vatera és tesz-vesz)"


Így kezdődik a kérdés, és utána írta a kérdező, hogy nem tud semmit az eladóról, csak egy email címet, meg egy számlaszámot. Gondolom valami apróhírdetésről van szó, ott meg mindenki azt ad meg amit akar, nem kötelező beírni nevet/címet, mint az aukciókon. Számlaszámmal mehet a rendőrségre, de ébredjünk már fel az lomvilágból: van rá 100000Ft-om fogadásra, hogy a Rendőrség nem fogja megtalálni a csalót. Ilyen "piti" összegért nem fognak nekiállni adatokat gyűjtögetni, meg email-eket visszaellenőrizni.

2009. febr. 8. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg kell keresni a mondjuk apróhirdetésnek az üzemeltetőit, biztos megkellett adni a személyes adatokat a regisztráláshoz! De ha az üzemeltető nem adja ki ezeket az adatokat, a rendőrség ha elindítja az eljárást akkor nekik ki kell adniuk, ezt 100%ra tudom. Biztos vagyok benne hogy foglalkoznak az üggyel mert 19000 ft már bűncselekménynek számít, nem szabálysértésnek!
2009. febr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:
52%
A rendőrség csak akkor indít büntetőeljárást vagyoni bűncselekmények esetén, amennyiben az anyagi kárérték maghaladja a 20.000,-Ft-ot. Ez esetben nem valósult meg bűncselekmény (Btk. 318. §) amennyiben nincs esetleg még több károsult (min. 3 károsult kell hozzá) mivel ez a szabálysértési értékhatárra elkövetett csalást fölminősítené sorozatban elkövetett bűncselekménnyé. Egyébként azt is vizsgálni kellene, hogy egyáltalán megvalósult-e a csalás a te esetedben...
2009. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Nah jólvan gyerekek feladtam, én még ennyit nem törtem magam a gyakorikérdések oldalán, kérdés megválaszolására, mint ezalatt a kérdés alatt. Azért annyit elvártam volna hogy a kérdező utólag beleböfög a saját kérdésébe, mondjuk pontosít az "adatokban" meg leírja hogy végülis mi lett a pénzzel vagy mit tett az ügy érdekében, de látom hallgat mint a sír pedig olyan sokan válaszoltunk hogy erre már azért illenék válaszolni... nah mindegy. Mondom feladtam :)
2009. febr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel a rendőrségen, nyomozni fognak (reméljük hamar), az internetes portálra pedig írd meg, hogy nem küldte az árút, és küldjenek valami bizonyítékot, hogy te licitáltál rá. Annak nyoma kell lennie. Az átutalást meg megőrzi a bank.
2009. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!