Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomoz-e a rendőrség, ha egy...

Nyomoz-e a rendőrség, ha egy internetes adás-vétel során átutaltam 19000 Ft-ot, de nem érkezett meg az áru?

Figyelt kérdés
Egy magyar internetes portálon keresztül (nem vatera és tesz-vesz) vásároltam egy használt videokártyát. Összege 19000 Ft volt. Átutalással fizettem. Természetesen nem érkezett meg. Egyedül a számlaszámot tudom. Ha jól sejtem, másokat is becsapott ez az illető.
2009. febr. 3. 20:12
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Ráutaló magatartás? az milyen lehet? komolyan kérdezem. Lehet úgy venni valamit, hogy írok papírt, pl házvásárlásnál, vagy egy Tv-nél. Lehet úgy is, hogy elmegyek egy barátnőmhöz, aki eladja a cipőjét én megveszem és kifizetem. De úgy hogy megígérem, hogy megveszem és utána mégse. Annak semmi jogi következménye nem lehet. Szerintem. Akkor az összes politikust be lehetne záratni, mert mindenki ígér mindent, utána nem tartják be. Pedig az már kimeríti a ráutaló magatartás fogalmát. Vagy nem?
2009. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
59%
Meg ha licitálok egy internetes oldalon valamire, megnyerem és nem veszem meg, akkor legfeljebb kapok egy negatív értékelést, esetleg kitiltanak az oldalról, de jogi következménye nem hiszem, hogy lehet, mert nem küldte el a terméket, nem loptam meg. Mivel nem történt semmi, ő nem küldte el én meg nem fizettem ki, így szerintem a rendőrség is sz..arik bele az egészbe
2009. febr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
52%

12:49 -nek


Ha komolyan kérded, mi a ráutaló magatartás a jogbam akkor a polizikusi igérgetést ne keverd ide mert annak ehhez semmi köze.


Ráutaló magatartásként létrejövő adásvételi szerződés az is,ha leveszel a polcról egy árut, és kifizeted a kasszánál. se szóbeli, se irásbeli szerződést nem kötsz, az adásvétel mégis létrejön.

Egyébként sem a kérdező esetére vonatkozik ez a ráutaló magatartás, ez csak egy példa volt arra , hogy nem csak írásbeli szerződéssel valósulhat meg egy adásvétel .

2009. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
A rendőrség ilyen ügyekben nem szokott valódi nyomozást folytatni. Adataidat felveszik, majd 30 nap múlva küldenek egy levelet neked, hogy a nyomozás sikertelenül zárult. Érdemesebb az ügyet az illető honlap fenntartójának jelezni, ha több panasz van egy emberre, azt letiltják. Sőt ha egy bizonyos országból származó eladókra nagyon sok a panasz, az egész országot is letilthatják. A PayPal-nál pl. sokáig nem nyithatott magyarországi ember teljesértékű számlát, mert Mo. kockázatos országnak minősült. Csak 3-4 éve lehet teljesértékű számlát nyitni náluk magyarországi illetőséggel. Bulgária pl. most is a kockázatos kategóriában van, bulgáriai illetőséggel csak olyan számlát lehet nyitni, mellyel pénzt lehet küldeni, de pénzt kapni nem lehet rá.
2009. febr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Először is köszönöm minden válaszolónak, hogy vette a fáradtságot és leírta a gondolatait! Jogos az a felvetés is, hogy miért nem büfögtem ide vissza. Nem akarok mentségeket keresni, de mégis megteszem:) Új vagyok itt és nem vettem észre azt a linket, hogy a további válaszokért lapozzon :(

Elolvasva a válaszokat, a következő kiegészítéseket tudom tenni.

Sok olyan internetes adás-vételi portál van, ahol sajnos a regisztráció mail címmel történik, azonosítás nélkül. pl. prohardver.hu, hwsw.hu. Egy ember akár több nick névvel is futhat. Egy nicknév letiltása semmi problémát nem jelent. Ezért is írtam, hogy nem Vatera, Tesz-vesz, vagy egyéb webshop portálról van szó.

Jövő héten fogok feljelentést tenni az ügyben, ambivalens érzésekkel. Sajnos nem ismerem a rendőrség gyakorlatát, de nagyon bántana, hogy adófizető polgárként 0 energiabefektetést várhatok el az általam is pénzelt rendőrségtől. Továbbá elszomorító lenne, ha (kihasználva a 20 ezer forintos bűncselekményi összeghatárt) ezek az emberek továbbra is büntetlenül garázdálkodhatnának a neten.

Megmondom őszintén, jobban örülnék annak, ha az a verzió jönne be, hogy nyomoznának és max. bírósági úton tudnám érvényesíteni a követelésemet. Tudom, egyeseknek nem nagy dolog 19 ezer forintot elveszíteni, de értsétek meg, csalók vannak közöttünk és ezek után megérteném, ha bátorításnak éreznék a rendőrség hozzáállását.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!!! Most még az is problémát jelent, hogy mely válaszokat jelöljek be hasznosnak!!! Nem tudom, hogy bejelölhetem-e az összeset, mert aki energiát fordított a válaszra, az megérdemli. Szerintetek?

2009. febr. 13. 11:30
 36/38 anonim válasza:
feljelentheted de szerintem sok esély nincs rá hogy elkapod az illetőt mert lefogja tagadni hiszen te is mondhatsz bármit nem?
2009. nov. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
20,000 ft alatt van, szabálysértés legfeljebb. nem szoktak törődni vele.
2010. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Na szia!

Igaz,hogy már nem aktuális,de mi lett az üggyel?Engem 3000el húztak be jófogáson...Több mindenkit átvert a csaj.

2012. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!