Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mehet egy rendőr 40...

Miért mehet egy rendőr 40 évesen nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Mennyivel különb mint más dolgozó ember akinek 62 éves koráig kell dolgoznia?
2009. márc. 7. 16:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
88%
A kormány csak rájuk tud támaszkodni, és kevés a renődr és ez elég kecsegtető. De van aki nemmegy 40 évesen nyugdijba.
2009. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
62%

Hát én nem értem, most leszek 41 éves van két kiskoru gyermekem, én is az embereket védtem....gyogyitottam, még sem megyek, söt nem is akarok nyugdijba menni, mi jo ebe???? Nyugdij mellet már elég nehéz dolgozni, akkor mi jo ebben ? Vagy megint a feket munka jön elötérbe?

Bocs ez OFF de értetlenül állok a kérdésed felöl.

2009. márc. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Például azért, mert sok olyan dolgot vállal, amelyeket egy civil nem. Nem tudom mindet, de csak néhány dolog ízelítőképpen:


-Bármikor berendelhető szolgálatra, szabadidejében is.

-Köteles bejelenteni (az előző miatt) hogy szabadságán hol fog tartózkodni, hol lesz elérhető.

-Bármikor, bírósági határozat nélkül is lehallgatható, megfigyelhető.

-Kötelezhető fegyveres szolgálatra, ez alól nem kaphat felmentést, még lelkiismereti okok miatt sem.

-A kapott parancsot köteles végrehajtani (nem mondhatja, hogy én ezzel nem értek egyet, stb...)

-Felelősségre vonás esetén a Katonai Ügyészség hatáskörébe tartozik, amely messze nem olyan liberális, mint a polgári ügyészség.

-Szolgálatra VEZÉNYLIK, azaz nem ő dönti el, hogy milyen munkarendben, és hol is szeretne dolgozni. Ott és akkor, ahol és amikor szükség van rá.


Meg még jópár ilyen dolog van, hadd ne soroljam tovább. De ha annyira irigyled, neked is megvan a lehetőséged a korai nyugdíjra, csak jelentkezned kell rendőrnek, és vállalni azt az életformát...


Pedro

2009. márc. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Az én férjem rendőr és még véletlenül sem fog 40 évesen nyugdíjba menni. Ők akkor mehetnek ha a fegyveres szerveknél 25 évet ledolgoztak amit emelni akarnak 30-ra és nem bizti,hogy az 40 éves korra esik.Különben meg ha szolgálatba megy nem biztos,hogy haza jön.e a végén vagy nem. Na ezért mennek előbb nyugdíjba többek között.
2009. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
76%

Pedro !!

OFF, bocsi

Én egészségügyben dolgozom, mivel mütéteknél ott vagyok életmentésnél is bármikor behivhatnak, bármikor ott kell lenni, ugyanugy életeket mentünk, söt szerintem még jobban mint a rendörök, minekünk sincs hétvégénk, de ezt nem azért irtam le hogy bár ki sajnáljon, csak azért mert lehet a ! MAI államban !! mi is teszünk annyit mint a rendörök, ja és hozzáteszem nem ekakarok nyugdijba menni !! 41 évesen. én szeretek az embereken segiteni !!

ennyi, ezt csak azért irtam le mert pontokba szedted miért ....és miért...

2009. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 18:21-es Válaszoló!


Azért néhány pontra nem válaszoltál, hogy vajon bevállalnád-e? :-)

Gondolok itt most pl. a fegyveres szolgálatra, a korlátlan megfigyeléslehetőségére, valamint a Katonai Ügyészségre is... Én elhiszem, hogy a Te munkád is felelősségteljes, de azért kevesebb lemondással jár, mint egy rendőré - és (bár nem írtad, hogy az egészségügyön belül mi is vagy) pl. egy orvos társadalmi megbecsültsége is sokkal nagyobb, mint egy rendőré. Szóval mindent összevetve, én nem sajnálom tőlük a korai nyugdíjazás lehetőségét - főleg a nyugdíjak jelenlegi "értékállósága" tekintettel. De ismétlem, aki úgy érzi, hogy ez olyan nagyon nagy előny, hogy messze kompenzálja az egyéb vele járó dolgokat, annak lehetősége van ezt választani!


Pedro

2009. márc. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Pedro !

Igen ! Tisztelet a kivételnek, de mostanság nem minden rendör áll ugy az ügyekhez ahogy kéne, söt egyre többet hallasz ilyenröl, nem akarok itt felhozni konkrét ügyeket pedig tudnék, de mikor hallottál olyat hogy egy mütöbe lévö altato nem megy be, vagy nem vállalaja a mütétet, itt tényleg embereket mentünk ! , De korrupcio, jo ne is beszéljünk rola lehet igzad van, de jo az neki ha 40 évesen, megy nyugdijba, én még fiatalnak érzem magam attol függöen, hogy 20 éves pályafutásom alatt, majdnem minden második hétvégén a mütöbe vagyok , de nem panaszkodom, én csak véleményt irtam, nem akartalak megbántani.

2009. márc. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%

Dehogyis, egyáltalán nem bántottál meg.

Viszont amit írtál, és ahogy írtad, hogy Ti tényleg embereket mentetek, eszembe jutott még valami: Ti folyamatosan abban éltek, azért dolgoztok, hogy emberek felépüljenek, a Ti munkátok eredménye a másik ember gyógyulása, életben maradása. Az esetleges sikertelenségektől eltekintve Ti a munkátok során azzal találkoztok, hogy adni (életet, egészséget) jó dolog. A rendőr meg (persze most nem a sarki posztosra gondolok) nagyrészt a bűnnel és annak eredményeivel, mocskával bajlódik egész szolgálata alatt.


Igen, megtévedt emberek mindenütt vannak. Sajnos a rendőrök között is. Hidd el, sokkal súlyosabb felelősségre vonás és büntetés követi, mint egy civil esetében - és ez így is van rendben. De azért a többség ott is becsületes ember, aki önként vállalta ezt az életmódot.


Pedro

2009. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Már bocsánat, hogy közbevágok, de azért kettőn áll a vásár.

Én is hasonló cipőben járok, csak nem 40 hanem 50 évesen.

Egyik napról a másikra közölték, hogy 40-60 ezer Ft-al kevesebb lesz a fizetés. Nem fogadtam el, mert a nyugdíj több lett mint az előző fizetésem volt.

Na most ha ebbe bele kényszerítik az embert akkor mit tehet?

Szóljon az aki ellensége saját magának és a roszabb anyagi lehetőséget választja?

Még annyit, hogy amikor karácsonykor éjjel a minuszban kell kint lenni az utcán akkor senkisem írigykedik. Milyen érdekes...

2009. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
90%
nem tudom mért pontoztátok le az egészségügyist. bocs az offért, de mért gondolod, hogy az egészségügyön belül csak az orvos és annak a társadalmi megbecsülése létezik. és hol a szakdolgozó? a műtősnő, a röntgenes? mi közalkalmazotti bértábla szerint kapunk, elmegyek hétfőn reggel és kedd délután megyek haza, (szerncsére az új tv. szerint már csak 24 órát lehet ottlenni egy huzamban)tök mindegy ünnep van, vagy karácsony, heti 3-4 ügyelet, mellette berendelhetnek készenlétbe, vészhelyzetben, háború esetén katonai kórházba, peres ügyben biróságra, hazahivhatnak nyaralásról. 31 éves vagyok, 13 éve csinálom ezt, és nekem 2050-ig szól a szerződésem. nem értem velünk mért nem törődnek ennyire, én is elmennék 40 évesen 130 ezerért nyugdijba szivesen.
2009. márc. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!