Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mehet egy rendőr 40...

Miért mehet egy rendőr 40 évesen nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Mennyivel különb mint más dolgozó ember akinek 62 éves koráig kell dolgoznia?
2009. márc. 7. 16:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%
Még annyit a témához, hogy az orvost szolgálat közben a páciense nem fogja megkéselni,lelőni stb míg a rendőrt.......
2009. márc. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 19:11-es Válaszoló!


Nem mondtam, hogy az egészségügyön belül csak az orvos és annak a társadalmi megbecsülése létezik, csak példának hoztam fel.


Kérlek, Te meg ne gondold, hogy a rendőrségen belül meg csak a kényelmes irodai munka létezik. :-) Van annál sokkal rosszabb is.


Megnyugtatlak, a rendőrök hivatásos bértáblája nem sokban különbözik a közalkalmazotti bértáblától.


A körülményekre és a rendőri munka elismertségére pedig élő példa a 19:06-os Válaszoló is.


Pedro

2009. márc. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

....egyszer egy beteg rokona nagyon meg akarta hálálni, hogy jól bántam a rokonnal. megkérdezte, van e haragosom, mert ha gondolom, szívesen megkéseli...szerinted ez az ember képes lett volna engem megkéselni, ha nem jól bánok a rokonnal?

szerintem igen.

nem sajnálom a rendőröktől, szó sincs róla. azt sajnálom, hogy az állam nem becsüli meg a saját alkalmazottait, és ez az, ami iszonyatosan szánalmas.

2009. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

Uff, egyetértek!!!


Tied a két pont! :-)


Pedro

2009. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%

Már megbocsásson a menet... Az orvosi és rendőri pályát összehasonlítani akkora badarság, mint ide Jeruzsálem.

Egy orvos igencsak "szabad" életet élhet. Nem tetszik neki valami, lehet saját maga ura. Egész más feltételekkel dolgozik, egész másképp reagálhat dolgokra.

Csak a szülészeknél maradva, hányszor volt arra példa, hogy az orvos nem volt ott a szülésen, mert épp nyaralt, de meg volt beszélve? Nem egyszer. Ezt a rendőr egyszer játszhatja el.


Emellett melyik rendőr nyitott "maszek rendőrséget", ahol "milliós" tételekért vállal sokkal jobb szakmai színvonalat, mint amit "állambácsi ad"?

Hány vállalkozói igazolványban szerepel az "orvos" és hányban a "rendőr"?


Nekem ne jöjjön EGY ORVOS SEM azzal, hogy nekik milyen rossz a sorsuk. EGY SZEGÉNY ORVOST SEM LÁTTAM MÉG EBBEN AZ ORSZÁGBAN. Pedig elég sok helyen megfordultam. De szegény rendőrrel már találkoztam...

2009. márc. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
nem győzöm elégszer kihangsúlyozni, hogy nem orvosról beszélek. talán olvass vissza kicsit. szerinted más nem is dolgozik az eüben csak orvos? csa a miheztartás végett, nálunk 1500 ember dolgozik, ebből mondjuk 150 orvos, akinek bmwje van, magánrendelője, luxusvullája stb. a többi 1350 szakdolgozó meg tömegközlekedik, lakáshitelt nyög és nem tudja fizetni a számláit.
2009. márc. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Igazságtalannak tartom én is a fegyveresek 25 év szolgálati idő letöltését követő nyugdíjazási lehetőséget,mert fiatal nyugdíjaként azonnal újra munkába állnak.Igaz,hogy fizetnek nyugdíjjárulékot és természetbeni eb.járulékot,adót is, de 365 nap folyamatos biztosítási idő letöltését követően 0,5%-os nyugdíjemelésre lesznek jogosultak. Nyugdíjasként több a bevételük, mint aktív korukban.Megértem, hogy a 25 év testületi munka fárasztó és munkakörükből adódó feladataik során a biztonságunkra ügyelve állandó veszélynek voltak kitéve,DE: nyugdíjasként nagyon hasonló munkakört töltenek be. Én 37 éve dolgozom (megszakítás nélkül) köztisztviselőként.Nekünk 53-asoknak -jelenleg- 40 év a nyugdíjazáshoz szükséges szolgálati idő.Amennyiben kitolják a korhatárt, már süketen és vakon fogom végezni a munkámat.Ha beteg vagyok/voltam (nem voltam) a táppénzem 60-70%, a fegyvereseknek még táppénz sincs. Ha betegek nincs keresetveszteségük,mert náluk nincs táppénz. Ez így nem igazságos! Mindenki munkája fontos a maga területén. Ha már szigorításokról hallunk, talán ezen a területen is elkelne.Ismerjük a munkanélküli, dolgozni akarók létszámát,őket kéne alkalmazni pl.biztonsági őr munkakörben.
2009. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%

Én sem a rendőri, katonai, valamint az eü.-ben dolgozóknál tartom irreálisnak az idő előtti nyugdíjazást, de vannak még nagyon sok beosztásban lévők, igaz nem állami hivatalokban, akik ugyanúgy nem kevés erkölcsi, anyagi felelőséggel végzik mindennapi munkájukat, 12 vagy 24 órában és egészségi károsodásnak ki vannak téve. (Vasút, Posta, Kohászat, Bányászat, Vegyipar)

Ha jól tudom az utóbb felsorolt ágak dolgozóinál szigorítottak a nyugdíjazással kapcsolatos tételeken.

Egészségre, valamint az élet elleni veszélyességnek szerintem ugyanúgy ki vannak téve ezek a dolgozók, mint pl. a rendőrök, sőt, még megvédeni sem tudják legális eszközökkel magukat.

Lehet, hogy nem voltam teljesen érthető, de azért ezen is el lehet gondolkozni.

2009. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk mindig is azokat díjazták akik életükben nem tettek semmit. na hát ők is kb ez a kategória ...
2009. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
57%

Minden magyar rohadt gyilkos, bankrabló, erőszakoló, betörő, stb.

Mondhatnám ezt, csak egy a probléma.

Mindezeket nem a magyarok követték el, hanem X.Y magyar állampolgár, vagy N.N magyar állampolgár.


Ugyanígy, nem a rendőrök korruptak, hanem egyes rendőrök, akiknek van neve.


A bevállalásról. A fiam zsaru. Nyomozó és bűnügyi technikus. Ne irigyeljétek. Készenlét, ügyelet, szolgálat, készenlét, ügyelet, szolgálat, visszarendelés a nászútról, stb.

Éjjel nappal készenlét. Napjában kb. kétszer támadják meg, gyakran fegyverrel.


Tönkrement a házassága. Tele adósságokkal. Keres vagy nettó 120 ezer Ft-ot. Van kb. 200 ki nem fizetett túlórája, és még csak március vége van.

Van egy jó fekélye, elvitték a lizingelt kocsiját, mert a nagy fizetésből nem tudta fizetni, a fáradtságtól és kimerültségtől összeesik a munkahelyén, mentő viszi el.

Albérletben él, mert esélye nincs lakásra.


Ha intézkedik, akkor az ügyészség meg a jogvédők basztatják, ha nem, akkor a hülye állampolgárok.


Egyebekben, aki manapság elmegy felvonulásra, az vagy hülye, vagy merész, vagy balhézni akar.

Évek óta minden népi rendezvényünk balhéval végződött, amiért a rendőr volt a hibás, illetve őket hibáztatták.


Kispofáim. Mi Amerikához hasonlítjuk magunkat.

Ott a rendőr már régen szétlőtte a fejedet olyasmiért, amiért itt a rendőr még a homlokát sem meri ráncolni, mert felelősségre vonják.

2009. márc. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!