Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mehet egy rendőr 40...

Miért mehet egy rendőr 40 évesen nyugdíjba?

Figyelt kérdés
Mennyivel különb mint más dolgozó ember akinek 62 éves koráig kell dolgoznia?
2009. márc. 7. 16:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Kispofa!!!


A jó édes.....at hülyézd le, azért mert valamivel nem értesz egyet.


Egy ÁLLAMPOLGÁR

2009. márc. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért itt egyesekkel elszaladt a ló. Tipikus magyar tulajdonság, sajnos nem tudjuk elviselni egymás véleménykülönbségét.

Az egy dolog, hogy én sem értek egyet a korábbi nyugdíjazással, hiszen rengeteg oylan terület van, amely sztem sokkal jobban tönkre teszi az embert, mint a rendőri munka, de hagyjuk. Sajnos azért az a bizonyos múlt nem tűnik ám el csak úgy nyom nélkül, kell még ide pár évszázad, amíg a rendőr is netán megbecsült tagja lesz a társadalomnak. És miért? Mert netán majd megbecsült munkát végez. De jelenleg ez nincs így sajnos. És most ne akarjuk már a bmw-s orvostól sajnálni a luxusvillát, ne akarjunk párhuzamot vonni egy sokszor 3 szakvizsgás orvos és egy iq-bajnok rendőr között. Nem egy súlycsoport, tehát sztem hagyjuk a hasonlítgatásokat.


Ne haragudj, azon csak nevetni tudok, hogy sokkal keményebb a büntetés meg katonai ügyészség .. az persze .. Jogállamban elvileg az lenne, na csak ott akadunk el, hogy ez nem az. Hadd ne mondjak neveket, aki néz híradót, tudja, X ... megteheti azt, hog yfogja magát és hivatali visszaélés és egyéb bűncsleekmények miatt csak úgy nem megy el a tárgyalásra egy büntetőperben. Nos egy "mezei" állampolgárt azonnal bilincsben vezetnének elő, de ő szépen kivárja, hogy elévüljön, és röhög amarkába, ha kedve van, netán elmegy, ha nincs, hát nem megy, na hagyjuk az etetést ... Sajnos itt a visszaélések nem elszigetelt esetek, hanem majdhogynem ez a gyakorlat ... de hát egy iylen országban nem is lehet mást várni. Erre azt szoktam mondani, majd csak leszünk mi is egyszer demokrácia és akkor ilyenek nem történhetnek meg, de azt unokáim se élik még meg, sajnos a magyar mentalitás ettől nagyon messze áll.

De ok, ne hozzuk az orvost, hozzunk csak egy egyszerű kétkezi de 3 műszakban dolgozó munkást, aki nappal aludni nem tud, éjjel viszont ugyanúgy keményen teljeseítni kell, egy év után tökéletes idegroncs, nos ő miért nem kehet el korábban nyugdíjba?

Szerintem ez az állami legitim erőszakszervezet egyik erősen múltbéli jellegzetessége, hát hiába, a rendszer iránti hűséget valamivel jutalmazni kell ... na ennek a szemléletnek kellene eltűnnie, de ez itt Észak-Balkánon nem megy egy könnyen ...

2009. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Te Édes "kispofá"-zó!


Ehhez értetek. Észérvet nem tudsz felhozni, ezért gyalázkodsz.

Sajnálom, hogy magadra vetted a "hülye állampolgár"-t.


Cáfold meg amit írtam.

Nekem nem mások mondták, nem a tömeg harsogta, hanem a tapasztalataimat írtam le, melyeket évek alatt szereztem.

2009. márc. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
63%

Azok akik ellenzik a korai nyugdíjazást gondoljanak már bele, hogy egy 61 éves rendőr, vajon hogy tud szaladni a bűnözők után? Szerintetek egy 61 éves járőr aki kb 40 évet lehózott az utcán hóban, fagyban, nyári kánikulában az ugyanúgy ellátja a feladatát, mint egy fiatal, vagy egy 40 éves?

Ha veletek történne valami és egy 61 éves rendőrt küldenének ki intézkedni, és neadj ég nem tud szaladni a 20 éves bűnöző után, akkor meg azt kérdeznétek, hogy miért kell még a vén trottyoknak az utcán szaladgálni, mikor semmit nem tud megcsinálni, mert még odébb lépni is alig bír.

A rendőri munkához kell bizonyos fizikum, ami egy 61 éves emberben nics meg ahhoz, hogy megfelelően ellássa a munkáját. Itt ugyanis szaladni kell, ha arról van szó más életéért kell kockáztatni a sajátodat. És mindezt nem a legjobb fizetésért.

2009. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát bárcsak arról szólna a rendőrség, amit az utolsó beíró elmesélt ... ha valóban a rendőr kergetné a bűnözőt, talán már ma is egészen más helyzet lenne itt, na meg talán ez a kérdés sem merülne fel, mert valóban lenne társadalmi megbecsülése. De sajnos ugye .... hosszú, mindegy, lényeg, hogy nem erről szól, tisztelet a kivételnek.
2009. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%
16.04-es. Én csak egy kirívó példával szemléltettem a dolgot. Amúgy én is tudom, hogy mi a helyzet, és sajnos tényleg nem csak erről szól.
2009. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell annyira irigykedni ránk szerintem, nekem például már be van adva a papír h szerelek le,aztán go külföld, inkább takarítok.

3 évet húztam le, elég is volt,mindenért én vagyok a sz*ar, ha csinálok valamit akkor azért, ha nem akkor azért,mindegy, fel vagyok jelentve...

Csak az igazoltatásból indulok ki, nem egyszer volt már h igazoltattunk valakit, beszóltunk az ütinek,jött a válasz vissza, h keresik megrontás miatt a palit,de volt már minden féle.

Ennek ellenére mi vagyunk a fa*szok mert meg merjük állítani az állampolgárt kb 2 percre,persze ha benne van az sms-ben akkor már több időre de akkor már abszolút jogos az h korlátozzuk....

Szal elég szar h ennek ellenére megy a hőbörgés h mi az h mi igazoltatunk....Meg amikor olyannal keresnek meg h nem tudok mit csinálni mert a jogszabály nem ér semmit,a hülye meg nem bírja megérteni:S

2009. okt. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

MEGÉRDEMLIK MERT FEGYVERT FOGNAK. ENNYI

a SOK SENKIHÁZI ÁLLAMPOLGÁR MIATT AKI FÉLTI A SZAROS ÉLETEÉT

2011. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:

Én sem értek egyet a rendőrök nyugdíjával.


Előre is elnézést, de akit nem érint nem veszi magára.

A településünkön, évek óta heti rendszerességgel betörnek valahova, több alkalommal napközben, volt hogy a sértett látta a hozzá betörő személyt, vallomást tett, majd jött a levél, hogy lezárták az ügyet. Közben semmi látható formája nincs hogy a rendőrség nyomozna. Viszont igazoltatás az megy megszámolhatatlan mennyiségben. volt hogy egy kis polák után eredtek két nívával, szántőföldön, és nem tudták megfogni, na ez szánalmas. persze ha nem világít az egyik tompított az autón, azonnal tud igazoltatni, büntetni, eljárni, meg feljelenteni, és mindezt dagadó büszke mellel, mert ő a rend őre. De mikor anyámhoz betörtek, tudtuk is hogy ki volt az, a rend őrei két beszélgetésen kívül semmit nem tettek. A helyi takarékot, fényes nappal pakolták ki, az őrs, meg kb 200 méterre van a takaréktól, és azt se tudták megfogni, holott minden tanú látta az autó típusát színét, meg hogy merre ment. értem én hogy így meg úgy veszélyes, de sajnos az esetek többségében csak papíron. Híradóban se sűrűn látni olyat, hogy a rendőr egy bankrablást hiúsított meg, viszont olyat hogy a biztonsági őr, igen. Mindig csak nyomoznak, nyomoznak, de javarészt semmit nem oldanak meg. Felelősségre vonás, jó példa rá, mikor a Gyurcsány bottrány kiderült (öszödi beszéd) jött a tüntetés, a rend őrei gumilövedékkel lövöldöztek, volt akit szemen, volt akit mellen, volt rendőr aki szabályosan fejre célzott, lehet válogatni a szebbnél szebb videókbol a youtube-on, mit kapott a rendőr? Felmentették a szolgálat alól, és melózhat más téren. Hűha, ez kemény büntetés. Szegény ember aki netán a látását elvesztette, ez nagy vigasz neki. vagy az ártatlan turistának, akit félholtra vertek a rend őrei. És ez a kemény felelősségre vonás? ne sírjon a rendőr sem, épp úgy ahogy bárki jelentkezhet rendőrnek, úgy a rendőr előtt is ott a választás, lépjen ki, menjen gyárba műszakozni, ott nincs rajta akkora nyomás, ott majd rájön mennyire válogathat az alkalmazott hogy mit vállal mit nem, igaz ott lehet mondani hogy én ezt nem vállalom, mást akarok csinálni, át is helyezik az irodára a leszámoló papírokat kitölteni. Szóval a rendőrnek is szabad a pálya, ő döntése, az ő élete, de ne legyen már külömb az átlag polgárnál. Tűzoltókat jobban megértem, ők azért tényleg az életüket teszik sok esetben kockára. lehet itt forgatni a szavakat, de a tény a következő:

Felénk még egy alkalommal sem volt hogy a rendőr veszélyben volt, viszont olyan volt elég sűrűn, hogy a tűzoltó majdnem ottmaradt. De elég a médiát megnézni, sebességet mérnek, helyszínelnek, nyomoznak, mikor hallunk olyat, hogy megfogták xy kis faluban a rendszeres betörések elkövetőit? 100-ból kb 2 eset. Felénk lassan 20 éve mennek a betörések, de a rendőrség minden betörés után küld a sértettnek egy levelet, amiben szépek ködölve leírják, hogy megint semmi siker. A bűnöző meg jó megél a mai napig mások megkárosításából. Kicsit fura a jelmondat, miszerint szolgálunk és védünk. Kit védenek? Az autóst, akit bírságolnak, egy égő miatt? Vagy a polgárt, akit szemen lőttek? És kit szolgálnak? Akihez betörtek? Akihez betörtek az törődjön bele, a betörő meg vígan röhög, és éli a jól jövedelmező életét, és számolja a trófeákat, hogy kis faluban, már minimum ötven lakást kipakoltam. Itt is kinek tett jót a rendőr? A betörőnek, mert békésen bűnözhet, tudja hogy nem fogják meg, mert lassan érnek ki, meg a nyomozás a sértett meghallgatásánál, és jegyzőkönyvek írogatásánál véget ért. Ne mondja senki hogy a rendőr mennyit megy az ügyben, mert mikor anyámhoz is betörtek, kijött a rendőr, szétnézett, leírta amit anyum elmondott, utánna a rendőrt csak igazoltatni láttuk, meg az őrsön tertózkodni. Ahhoz meg el se ment, akire többen gyanakodunk. Szóval ennyit rend őrének tevékenységéről. Ismétlem, tisztelet a kivételnek, amiből felénk olyan sok van, hogy a fehér hollóval lehet párosítani.

2011. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
ennek a törvénynek csak az a lényege, hogy az embereket összeugrassa nem veszitek észre ?
2011. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!