Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Színtévesztéssel és úgy hogy...

Színtévesztéssel és úgy hogy az érettségim mindenből 2-es lett lehetek rendőr?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 16:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Jaj bocs az oldal lemaradt:

[link]


Ez például a Miskolci Rendészeti Szakközépiskoláé.

2011. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Ja és idéznélek: "uramnak pedig felhívnám figyelmét ama tényre, hogy lekezelő stílusa egy vitában kétélű kard, melyet ha nem szorít elég erősen, saját húsába vág"
2011. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem ez a rendvédelmi szakközép:


"A rendvédelmi szakközépiskolai képzés 4 éves középiskola, amely érettségit biztosít valamint rendészeti pályára orientáló képzés. Az oktatás és felkészítés célja, hogy megismertessük a diákokat a jövőben választandó szakmájuk sajátosságaival, és lehetőséget biztosítsunk arra, hogy közelről is megszemlélhessék a rendvédelemben tevékenykedő szakemberek mindennapi munkáját, a rendőr, tűzoltó vagy más fegyveres rendészeti hivatást.. Célunk, hogy a képzési idő végén felelősségteljesen és megfontoltan tudjanak dönteni végzőseink életpályájuk megválasztásában.

Tanulóink a 4 éves képzés első két évében az általános közismereti tárgyakat tanulják, de már a 9. évfolyam elindítjuk a négy éven át tartó önvédelmi képzést. A célunk, hogy a képzés sajátosságainak megfelelően az átlagosnál magasabb színvonalú erőnléti, fizikai állapotba hozzuk diákjainkat. Az önvédelmi oktatásban jeles, e területen nagy tapasztalattal rendelkező oktatók végzik a felkészítő munkát.

Megalapozzuk folyamatosan az elméleti szakmai képzést. Tanulóink a belügyi rendészeti ismeretek tantárgy oktatása során megismerkednek az egyes rendészeti szervekkel, feladataikkal, felszereléseikkel és részleteiben is elmélyednek az egyes rendvédelmi szervek mindennapi tevékenységében. Nyaranta bekapcsolódhatnak tanulóink a Tourist Police szolgálatba is (Kiskunfélegyháza). Külön tananyagként társadalomismeret tárgyat is oktatunk, amely keretén belül megismerkednek az Alkotmánnyal és elemezzük a napi politikában megjelenő közszereplők feladatát. A tananyag részét képezi a szociológiai, de kriminalisztikai jelenségek vizsgálata és magyarázata, ami által az átlagosnál jóval szélesebb világnézeti képet adunk érettségizőink részére. A tanulmányok részét képezik a rendvédelmi egységek munkáját meghatározó, azokat leíró jogszabályok megismertetése, de a terepen történő mozgás, tájékozódás és ehhez kapcsolódó ismeretek elsajátítása is. A tanulmányok és a közép- vagy emelt szinten teljesíthető érettségi vizsga sikeres befejezését követően a végzősök az országban 5 helyen megtalálható rendészeti szakközépiskolában folytathatják tanulmányaikat, de sikeres érettségi esetén a Rendőrtiszti Főiskola is várja tanulóinkat, hiszen a felsőoktatási intézmény a Belügyi rendészeti ismeretek tárgyból teljesített érettségi vizsgát felvételi tárgyként elfogadja, beszámítja. Továbbtanulási lehetőségként, munkahelyként a katasztrófavédelem, tűzoltóságok és katonai pályák iránt érdeklődők is jó alapokat kapnak.

A képzés során együttműködünk a kiskunfélegyházi Rendőrkapitánysággal és a Bereczki Máté Szakképző Iskolával is, mely jelen tájékoztató elkészítésének mentora is."

2011. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A tisztánlátás kedvéért. Én mindkettőtök által emlegetett iskolát elvégeztem. Az általános iskola után jelentkeztem XY Szakközépsikola és Gimnáziumba ahova felvettek Rendvédelmi fakultációra. Ez egy 4 éves szakközép iskola ami érettségit ad, és lehetőséget a belügyi rendészeti alapismeretek érettségire. Ez az egy jegy kiváltja a műveltségi felvételi részt, egy ajánlott ponttal ha te elfogadod azt. Az érettségi bizonyítvány megszerzése után jelentkezhetsz bármelyik főiskolára, egyetemre, vagy tanulhatsz tovább a rendészeti szakközép iskolában (4 van az országban). Ez 2 éves jelenleg. Ez bizonyítványt, és állományba vételi nyilatkozatot ad.

(Aki a hamis érettségisekre hivatkozott,mondanám neki, hogy miután be kellett vinniük az iskolába bemutatni,kirúgták őket, büntető feljelentést tettek ellenük, és soha nem lehetnek rendvédelmi dolgozók)

Színtévesztéssel nem lehetsz rendőr!

2011. máj. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Utolsó! Na végre valaki. Ugyanezt írtam én is csak nekem nem hitték el.:)
2011. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy milyen jó az érettségid, a lényeg hogy legyen. A színtévesztés viszont kizáró ok
2021. okt. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!